9160 |
1944 80 rocznica Konwencji Genewskich, znaczek skasowany 2.X w dniu zakończenia Powstania Warszawskiego na kopercie ozdobionej drzeworytem przedstawiającym figurę Chrystusa dźwigającego krzyż z warszawskiego kościoła św.Krzyża, z napisem "SVRSVM CORDA"; dekoracyjny walor w idealnym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.45 |
| 500 PLN | |
9161 |
1944 80 rocznica powstania Czerwonego Krzyża, znaczek na wycinku, skasowany 10.XI stemplem okolicznościowym z okazji 500 rocznicy bitwy pod Warną ofrankowana, gwarancja. | Fi.45 |
| 40 PLN | |
9162 |
1944 80 rocznica Konwencji Genewskich, znaczek na ekspresowej karcie odwołującej spotkanie w świetlicy, wysłanej 12.X, prawidłowa opłata za taką przesyłkę wynosiła 110 f., ponieważ jednak była to bardzo wysoka i rzadko stosowana taryfa, poczta pobrała dopłatę ale tylko w wysokości brakującej opłaty doklejając znaczek za 10 f.; dodatkowo rzadko spotykana nalepka EXPRESS; dekoracyjna całość z oryginalnego obiegu w doskonałym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.45, D5 |
| 600 PLN VERKAUFT | |
9163 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną - znaczek na liście poleconym wysłanym 10.XI do członka Komisji Pocztowej por.Mieczysława Węgrzeckiego, przesyłka opłacona zgodnie z taryfą, skasowana stemplem okolicznościowym "WARNA" w dniu wejścia znaczka do obiegu, odcisk stempla również na odwrocie; gwarancja. | Fi.46 |
| 500 PLN | |
9164 |
1944 odrastający dąb, znaczek za 10 fen. na wycinku, skasowany 10.XI stemplem okolicznościowym z okazji 500 rocznicy bitwy pod Warną ofrankowana, gwarancja. | Fi.47 |
| 20 PLN | |
9165 |
| 25 PLN VERKAUFT | |
9166 |
1944 odrastający dąb, seria z kasownikiem okolicznościowym, na wycinkach. | Fi.47-50 |
| 50 PLN | |
9167 |
1944 Karnet z okazji Świąt Bożego Narodzenia, ozdobiony suchymi tłoczeniami, ostemplowany 13.XII, niespotykane wydawnictwo, gwarancja Schmutz. | Fi.47a |
| 200 PLN | |
9168 |
1944 odrastający dąb, znaczek za 20 fen. na pocztówce z oryginalnego obiegu pocztowego wysłanej 23.XII, ozdobionej grafiką nieznanego autorstwa przedstawiającą kościół w górach z napisem "POKÓJ LUDZIOM DOBREJ WOLI", na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja. | Fi.48 |
| 200 PLN | |
9169 |
1944 Bilet wstępu na imprezy związane z obchodami Roku Olimpijskiego, trwające w okresie od 23.VII do 13.VIII; słabszy stan zachowania. | |
| 50 PLN VERKAUFT | |
9170 |
1944 karta pocztowa z ilustracją Krzyża Legionów Polskich wydana z okazji 30 rocznicy wymarszu 1 Kompani Kadrowej Józefa Piłsudskiego z krakowskich Oleandrów; dobry stan zachowania (ślady podlepek na odwrocie). | |
| 300 PLN | |
9171 |
1944 banknot oflagu II.C wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 10 f., ładny stan. | |
| 100 PLN | |
9172 |
1944 banknot oflagu II.C wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 2 Mk., sygnowany przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy, kilka śladów składania. | |
| 125 PLN VERKAUFT | |
9173 |
1944 banknot oflagu II.C wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o wysokim nominale 5 Mk., kolor niebieski, sygnowany przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy, lekki ślad złożenia. | |
| 800 PLN | |
9174 |
1944 "Ciemna plama pod orłem" błąd na karcie pocztowej, ozdobionej drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski; karta w rzadziej spotykanym niebieskim kolorze, na odwrocie napis POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 200 PLN | |
9175 |
1944 wielkanocna pocztówka ozdobiona drzeworytem sygnowanym Z.S., na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 100 PLN | |
9176 |
1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski. | |
| 80 PLN | |
9177 |
| 100 PLN | |
9178 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną - pocztówka ozdobiona artystycznym drzeworytem autorstwa Janusza Łonickiego, karta z prawej strony skrócona, słabszy stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
9179 |
| 250 PLN | |
9180 |
| 100 PLN | |
9181 |
1944 pocztówka z grafiką, stempel okolicznościowy Święta Morza. | |
| 45 PLN | |
9182 |
1944 odbitka autorska ilustracji do karty świątecznej wykonana na cienkim, zielonkawym papierze. | |
| 250 PLN | |
9183 |
1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy z okazji rocznicy utworzenia żandarmerii, przedstawiającą kolumnadę Pałacu Saskiego w Warszawie, na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 80 PLN | |
9184 |
1944 blok z okazji 500. rocznicy bitwy pod Warną stemplowany kasownikiem pierwszego dnia obiegu. | Fi.bl.5 |
| 130 PLN | |
9185 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok w średnim stanie. | Fi.bl.5 |
| 40 PLN | |
9186 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok w słabym stanie. | Fi.bl.5 |
| 20 PLN VERKAUFT | |
9187 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok czysty, gwarancja. | Fi.Bl.5 |
| 160 PLN | |
9188 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany okolicznościowo, gwarancja. | Fi.Bl.5 |
| 120 PLN | |
9189 |
1944 znaczek dopłaty skasowany 6.VIII datownikiem w kolorze czerwonym na pamiątkowej pocztówce ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św.Jadwigi w Pszczynie; datowniki w czerwonym kolorze odbijano wyjątkowo rzadko; gwarancja. | Fi.D4b |
| 120 PLN | |
9190 |
1944 cyfry - nowy rysunek, seria na wycinkach z kasownikiem okolicznościowym z okazji 500-lecia bitwy pod Warną, gwarancja. | Fi.D5-6 |
| 60 PLN | |
9191 |
1944 "Cyfry" - nowy rysunek, seria znaczków czystych, gwarancja. | Fi.D5-6 |
| 15 PLN VERKAUFT | |
9192 |
1944 dwa znaczki dopłaty o nominale 20 fen. na nieofrankowanej kopercie listu, ozdobionej drzeworytem przedstawiającym orzełka strzeleckiego wysłanej przez Koło Filatelistów, ponieważ w tym okresie opłata za list wynosiła 20 fen., dopłatę pobrano prawidłowo w podwójnej wysokości brakującej opłaty; adnotacja czerwoną kredką "pobrać", znaczki skasowane 11.IX; koperty w obrocie wewnątrzobozowym należą do rzadko spotykanych walorów, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; na odwrocie sygnowano Bolesław SKIRMUNT, gwarancja. | Fi.D6 |
| 500 PLN VERKAUFT | |
9193 |
1945 "Krwawa Niedziela", wydanie przedrukowe dla upamiętnienia masakry odpoczywających jeńców dokonanej przez kilku żołnierzy niemieckich, stemplowany 24.1.45 - w pierwszym dniu obiegu, następnego dnia - 25.1.45 poczta obozowa zakończyła działalność, gwarancja Krawczyk. | Fi.51 |
| 800 PLN | |
9194 |
1945 "Krwawa Niedziela", znaczek wydania upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do jeńców, gwarancja Krawczyk. | Fi.51 |
| 120 PLN | |
9195 |
1957 VII ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok na ilustrowanej kopercie, ozdobionej drzeworytem autorstwa Eugeniusza Pichela - twórcy wielu grafik obozu IIC, skasowany okolicznościowo 18.V w Warszawie. | Fi.Bl.20 |
| 40 PLN | |
9196 |
1995 okolicznościowa widokówka z ilustracją bloku Poczty Obozu IIC, wydana przez Związek Żołnierzy Kresowych, wysłana z USA do wybitnego eksperta, znawcy poczt obozowych i zbieracza Prof. Stanisława Barańskiego. | |
| 30 PLN | |