9766 |
| 40 PLN | |
9767 |
1945Warszawa oskarża, seria. | Fi.380-5 Mi.414-9 |
| 25 PLN | |
9768 |
1945 znaczki z prowizorycznymi kasownikami Rudniki i Skoczowa. | Fi.381, 383 |
| 25 PLN | |
9769 |
1945 Warszawa oskarża, blok legitymacyjny ze znaczkiem z błędem "belka w oknie". | Fi.381 B1 Mi.415 |
| 50 PLN | |
9770 |
1945 Warszawa oskarża, dolny znaczek z usterką "ukośna kreska pod lewym nominałem". | Fi.384 Mi.418 |
| 20 PLN | |
9771 |
1945 Warszawa oskarża, 10 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 25.IV.1946 z Olsztyna do Polskiego Czerwonego Krzyża w Sztokholmie, stempelek cenzury zagranicznej 3271, numerowy stempel odbiorczy poczty szwedzkiej - 26263 na froncie; dobry stan zachowania. | Fi.385, 377 Mi.419, 410 |
| 120 PLN | |
9772 |
1945 Warszawa oskarża, bardzo rzadka próba znaczka za 10 zł. w kolorze jasnoczerwonym na białym cienkim papierze drzewnym, gwarancja Mikstein. | Fi.385 P1 Mi.419 |
| 6 000 PLN | |
9773 |
1945 VII Kongres Związków Zawodowych, czworoblok lekko rozerwany w pionie. | Fi.386 Mi.413 |
| 60 PLN | |
9774 |
1945 FDC - "VII Kongres Związków Zawodowych". | Fi.386 Mi.413 |
| 63 PLN VERKAUFT | |
9775 |
1945 FDC - "Kongres Związków Zawodowych". | Fi.386 Mi.413 |
| 80 PLN | |
9776 |
1945 karnet - "Kongres Związków Zawodowych". | Fi.386 Mi.413 |
| 70 PLN | |
9777 |
1945 Kongres Związków Zawodowych, oryginalnie kasowany znaczek za 1,50+8,50 zł., gwarancja Schmutz. | Fi.386 Mi.413 |
| 60 PLN | |
9778 |
1945 VII Kongres Związków Zawodowych. | Fi.386 Mi.413 |
| 10 PLN | |
9779 |
1945 Kongres Związków Zawodowych.Znaczek marginesowy. | Fi.386 Mi.413 |
| 10 PLN | |
9780 |
1945 Kongres Związków Zawodowych, kartka okolicznościowa Kongresu. | Fi.386 Mi.413 |
| 25 PLN | |
9781 |
1945 115. rocznica Powstania Listopadowego, czworoblok. | Fi.387 Mi.420 |
| 60 PLN | |
9782 |
1945 115. rocznica Powstania Listopadowego. | Fi.387 Mi.420 |
| 10 PLN | |
9783 |
1945 HITLER - usuwanie faszystowskich motywów; karta pocztowa wysłana 8.I z obozu pracy Hauenhorst w Westfalii do Kielc; rzadki przypadek, kiedy to front minął przesyłkę a nie odwrotnie; wizerunek Hitlera został celowo uszkodzony przez cenzora - po tej stronie frontu był niedopuszczalny, choć w praktyce ruchu pocztowego przepis ten bardzo rzadko stosowano, wcześniej przesyłkę niszczono, ale tej karty nie zatrzymano i najpewniej została doręczona adresatowi, wyjątkowo ciekawa całość, gwarancja Schmutz. | |
| 600 PLN | |
9784 |
1945 list lotniczy z Kirkcaldy 11.12.45 ze Szkocji do Cieszyna, stempel cenzury wojskowej nr 755. | |
| 60 PLN VERKAUFT | |
9785 |
1945 list lotniczy z Kirkcaldy 24.8.45 ze Szkocji do Cieszyna, stempel cenzury wojskowej nr 1905. | |
| 60 PLN VERKAUFT | |
9786 |
1945 stempel okolicznościowy z I Zjazdu Przemysłu Ziem Odzyskanych w Jeleniej Górze 27-29.8.45.Dodatkowo stempel prowizoryczny Jelenia Góra. | |
| 15 PLN | |
9787 |
1945 kartka pocztowa z Jarocina 7.8.45 do Poznania,prowizoryczny stempel opłaty gotówkowej i Jarocina, jako dowód problemów zaopatrzenia znaczków w nawet stosunkowo dużych urzędach pocztowych. Rzadkie. Gwarancja. | |
| 150 PLN | |
9788 |
1945 list więźnia polskiego pochodzenia z obozu jenieckiego w USA do Jastrzębia Zdroju, stempel amerykańskiej cenzury 12080 i stempel polskiej cenzury wojskowej nr 2053 oraz stempel odbiorczy Warszawa 2. Rzadko spotykane. Żołnierze polskiego pochodzenia w armii niemieckiej najczęściej dezerterowali lub dostawszy się do niewoli zasilali polskie jednostki wojskowe. | |
| 190 PLN VERKAUFT | |
9789 |
1945 kartka z Dębicy 30.4.45 do Jasionki, stempel cenzury wojskowej nr 273. | Fi.Cp92 |
| 111 PLN VERKAUFT | |
9790 |
1946 wydanie przedrukowe, kartka z Krakowa 9.2.46 do Limanowej. | Fi.376a Mi.409b |
| 20 PLN | |
9791 |
1946 "KRAJOWY ZLOT MŁODZIEŻY ZWM 21-22 LIPIEC 1946" Warszawa 1, znaczek na pamiątkowej karcie ostemplowany okolicznościowo; na znaczku niewielkie przebarwienia (Myślicki 46 046). | Fi.380 Mi.414 |
| 30 PLN | |
9792 |
1946 cenzura zagraniczna nr.3015, przesyłka (koperta z listem), wysłana 5.V z miejscowości Koźmin do Polskiego obozu nr.1 w Niemczech w Kemten, zalepka i stempelek cenzury amerykańskiej; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.383 Mi.417 |
| 150 PLN | |
9793 |
1946 list polecony z Wrocławia do Poznania. | Fi.385 Mi.419 |
| 10 PLN | |
9794 |
1946 kasownik okolicznościowy Wystawy Przemysłu w Gliwicach. | Fi.386 Mi.413 |
| 25 PLN | |
9795 |
1946 rocznik znaczków czystych (bez bloku). | Fi.388-415c Mi.421-450 |
| 450 PLN | |
9796 |
1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, seria w czworoblokach, usterki nadruków. | Fi.388-93 Mi.421-26 |
| 140 PLN | |
9797 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3 zł. z błędem na poz.7 "liczne uszkodzenia cyfry 7", gwarancja i opis. | Fi.389 B1 Mi.422 |
| 40 PLN | |
9798 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3,50 zł. z błędami na poz.7 "liczne uszkodzenia cyfry 7" i znanym tylko na tej wartości "wcięcie w pierwszej cyfrze 1", gwarancja i opis. | Fi.390 B1s Mi.423 |
| 50 PLN | |
9799 |
1946 list z Tarnowa Opolskiego do Czechosłowacji, prowizoryczny stempel agencji pocztowej Tarnowa Opolskiego i stempel cenzury nr 3245. | Fi.391 Mi.424 |
| 100 PLN VERKAUFT | |
9800 |
1946 list polecony z Jedlinia 26.2.46 do Kielc, prowizoryczny kasownik, na odwrocie stempel odbiorczy, rzadszy na korespondencji znaczek z nadrukiem "Warszawa Wolna". | Fi.391 Mi.424 |
| 100 PLN | |
9801 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 6 zł. z błędami na poz.25 "ścieniona cyfra 7 i pęknięta cyfra 4 w dacie 1946" oraz znanym na trzech wartościach "ścienienie cyfry 9", gwarancja i opis. | Fi.391 B2s Mi.424 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
9802 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 6 zł. z niekatalogowanym na tej wartości błędem na poz.30 "przerwa w S", gwarancja i opis. | Fi.391 B5 Mi.424 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
9803 |
1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, dolny prawy znaczek z błędem nadruku "przerwane S ". | Fi.392 B5 Mi.425 |
| 40 PLN | |
9804 |
1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, nadruk na znaczku z błędem 384s "kropka pod prostokątem z nominałem" występująca w I walcu. | Fi.392s Mi.425 |
| 120 PLN | |
9805 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 10 zł. z błędem na poz.30 "przerwa w S i wcięcia w cyfrach 1 i 7", gwarancja i opis. | Fi.393 B5 Mi.426 |
| 40 PLN | |