1174 |
1919 wydanie poznańskie, znaczek za 10/40 f. z błędem na poz.10(?) "nad prawym końcem kreski łukowato ułożone plamki", gwarancja Falkowski. | Fi.70 B Mi.134 |
| 60 PLN | |
1175 |
1919 wydanie poznańskie, lewy górny znaczek z błędem "plama łukowa", gwarancja Mikstein. | Fi.70B10 Mi.134 |
| 40 PLN | |
1176 |
1919 wydanie poznańskie, znaczek z błędem z poz. 21 "plama nad o", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.70 B6 Mi.134 |
| 40 PLN | |
1177 |
1919 wydanie poznańskie, znaczek z nadrukiem z poz. 48 z błędem "uszkodzone sk - gwóźdź", gwarancja Schmutz. | Fi.70 B7 Mi.134 |
| 35 PLN | |
1178 |
1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 63/74, znaczki z błędami poz. 63 - "półksiężyc nad o", poz. 74 - "uszkodzone a w Polska", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.70 B8, B Mi.134 |
| 250 PLN | |
1179 |
1919 wydanie poznańskie, sześcioblok z poz. 88-90/98-100, znaczki z błędami poz. 88 - "wygięta kreska", poz. 90 - "krótsza kreska", poz. 99 - "plamka nad oc, ścięte zero", poz. 100 - ścięte zera", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.70 B9, B10, B Mi.134 |
| 500 PLN | |
1180 |
1919 wydanie gnieźnieńskie, kasowana seria znaczków, bardzo rzadka w czworoblokach, unieważniona kasownikiem Trzemeszno 5/2 f. 4.10 a 10/7,5 3.10.19, gwarancja Falkowski. | Fi.71-72 Mi.135-36 |
| 3 600 PLN | |
1181 |
1919 wydanie gnieźnieńskie, list polecony z Ostrzeszowa 4.10.19 do Poznania, piękna jednolita frankatura znaczków tego wydania, na odwrocie dwa stemple odbiorcze z Poznania, gwarancja dr Landre z oznaczeniem pozycji znaczków i Mikulski. | Fi.71, 72 Mi.135, 136 |
| 10 000 PLN | |
1182 |
1919 wydanie gnieźnieńskie, list polecony z Opalenicy 4.10.19 do Poznania, piękna jednolita frankatura znaczków tego wydania, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Jendroszek. | Fi.71, 72 Mi.135, 136 |
| 10 000 PLN | |
1183 |
1919 wydanie gnieźnieńskie, marginesowy znaczek za 10 f., z (ciemno)zielonym kolorem nadruku, na liście poleconym wysłanym 29.10. z Wrześni do Poznania, przesyłka opłacona ponadto znaczkiem wydania poznańskiego za 10/40 f. z błędem na poz.48 "uszkodzone litery sk - gwóźdź", polskimi znaczkami definitywnymi i znaczkami niemieckimi - wszystkie dostępne na rynku wydania na jednym liście; kasownik odbiorczy na odwrocie; całość w bardzo dobrym stanie zachowania, z grupy najciemniejszych nadruków tego wydania w kolekcji Grabowskiego; reprodukowany w katalogu Światowej Wystawy Filatelistycznej "Poznań 93" w artykule Zbigniewa Mikulskiego str.119; fotoatest Berbeka. | Fi.72, 70B7, 85B Mi.136, 134, 101, 99 |
| 4 800 PLN | |
1184 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 128 (obie litery O pogrubione i ozdobnik uszkodzony z lewej strony), dofrankowana znaczkiem za 25 hal. wydania PKL i jako polecona wysłana 27.II z Krakowa do Warszawy, kasownik odbiorczy na froncie; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp16IIx, 62 |
| 350 PLN | |
1185 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z ukośnym (!) nadrukiem typu 82, dofrankowana i wysłana 29.V z Białej do Brna, cenzura krakowska; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis typu Schmutz. | Fi.Cp16IIy |
| 600 PLN | |