Die Auktion endet am 06.05.2024

Auctionen 47. Kriegsgefangenlager Gross-Born

3154

Fi.2ay
220 PLN
3155

1943 Pochodnia, znaczek z 10 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie pocztowej ozdobionej wielkanocną ilustracją, wysłanej 24.IV, dodatkowo stempel propagujący wystawę drzeworytu "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU"; gwarancja.

Fi.16x
180 PLN
3156

40 PLN
3157

1943 całostka z grafiką Adam Mickiewicz.

Fi.Cp10
80 PLN
3158

1943 Gołąbek, karta pocztowa, znak opłaty w kolorze brązowym na kartonie żółtawym szorstkim (nakład 420 szt.), wysłana 24.XII; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp4y
600 PLN
3159

1943 karta obiegowa "świąteczna" o nominale 5 f, wykonana na pozostałych po jeńcach francuskich kartonikach z rysunkiem świecy i życzeniami po francusku; karta obiegowa o nominale 10 f, papier szary gładki, wysłana 26.I; 1944 ilustrowana karta obiegowa (Mickiewicz) o nominale 20 f; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii; gwarancja Falkowski, Schmutz.

Fi.Cp7x1, Cp8yII, Cp
400 PLN
3160

Fi.Cp8yII
100 PLN
3161

1944 81 rocznica powstania styczniowego - Traugutt, znaczek za 20 f. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym gładkim cienkim, (nakład 100 szt.), skasowany 18.VII na całostce "gołąbek" ze znakiem opłaty w kolorze czarnym na kartonie szarym szorstkim; dobry stan zachowania (nieznaczne przebarwienia); gwarancja i opis.

Fi.4bx1A, Cp5x2
1 200 PLN
3162

Fi.4dy2A
120 PLN
3163

Fi.9-11
220 PLN
3164

1944 Święto Morza.

Fi.10
40 PLN
3165

Fi.10z
250 PLN
3166

1944 Święto Morza, okolicznościowy karnet wydany staraniem Koła Morskiego ozdobiony grafiką sygnowaną EW, ofrankowany znaczkiem za 30 f., wysłany 5.VIII jako przesyłka polecona, dodatkowo odciśnięte dwa kasowniki okolicznościowe: "Dni Morza" i "Olimpiada"; unikalna, muzealna całość w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.11
2 700 PLN
3167

1944 Święto Morza.

Fi.11
30 PLN
3168

1944 Rok Olimpijski, seria kasowana w ładnym stanie, gwarancja.

Fi.12-14
320 PLN
3169

1944 Święto Gór, marginesowy znaczek za 30 f., gwarancja Krawczyk.

Fi.15
60 PLN
3170

1944 Święto Gór, znaczek czysty, lekkie zmatowienia na gumie, gwarancja Krawczyk.

Fi.15
45 PLN
3171

1944 Święto Żołnierza, znaczek na niewielkiej podlepce.

Fi.16
15 PLN
3172

1944 Święto Żołnierza - husarz, znaczek kasowany na wycinku stemplem wystawowym w 4 dniu trwania imprezy; 1944 rocznica obrony Warszawy, blok czysty z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczki; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii; gwarancja Krawczyk.

Fi.16, Bl.7
280 PLN
3173

1944 Herby miast, marginesowa seria kasowana, gwarancja.

Fi.17-21
70 PLN
3174

1944 26-rocznica Odzyskania Niepodległości, znaczek na wycinku, skasowany 11.XI w dniu wejścia do obiegu; gwarancja.

80 PLN
3175

1944 listownik z odbitką drzeworytu poczty obozowej, wysłany 6.XII za pośrednictwem Deutsche Post Osten do miejscowości Sienno; nietypowy, ładny walor.

300 PLN
3177

Fi.Bl.2
600 PLN
3178

Fi.Bl.2
280 PLN
3179

Fi.Bl.2
150 PLN
3180

1944 Wystawa Filatelistyczna - Neubrandenburg, blok sprzedawany z kasownikiem z 1 dnia wystawy na marginesie, przy użyciu pocztowym w dniu 14.VIII. znaczki unieważniono zgodnie z przepisami datownikiem i co bardzo rzadkie opatrzono dodatkowo kasownikiem z 3 dnia wystawy; gwarancja.

Fi.Bl.3
900 PLN
3181

1944 wystawa filatelistyczna Dni Morza.

Fi.bl.4
200 PLN
3182

1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, pasek znaczków z bloku, gwarancja.

Fi.(Bl..4)
300 PLN
3183

Fi.Bl.4
600 PLN
3184

Fi.Bl.5
1 300 PLN
3185

Fi.bl.7
100 PLN
3186

Fi.Bl.7
380 PLN
3187

Fi.Bl.7
160 PLN
3188

1944 rocznica obrony Warszawy, dwie odmiany papieru: biała i kremowa bloku z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczki, gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.7
400 PLN
3189

Fi.Bl.8
400 PLN
3190

Fi.Bl.8I
175 PLN
3191

1944 obiegowa karta ilustrowana (Mickiewicz) o nominale 20 f., czysta; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp10y
120 PLN
3192

1944 ilustrowana karta obiegowa (Mickiewicz) o nominale 20 f., ostemplowana grzecznościowo 15.VII datownikiem, dodatkowo odbitka stempla olimpijskiego i kasownika 4 dnia wystawy filatelistycznej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja; temat - OLIMPIADA.

Fi.Cp10y
60 PLN
3193

1944 Rocznica Powstania Styczniowego, całostka o szaroliwkowym znaku opłaty wysłana 18.VII, dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta); gwarancja.

Fi.Cp13
180 PLN
3194

Fi.Cp19
150 PLN