Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 47. Feldpost im II Weltkrieg

2617

1944 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, polecona karta pocztowa, wysłana 20.VI z Zamościa do adresata w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymaną paczkę, w rzeczywistości poprzez PCK - który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju - przeznaczone dla ppor. Eugeniusza Starucha; wyjątkowo pięknie udokumentowany obieg na każdym etapie wędrówki przesyłki; doskonały stan zachowania.

600 PLN
2618

1944 Armia Polska na kontynencie, koperta - formularz wysłana 2.XI za pośrednictwem poczty polowej 431 obsługującej oddziały 1DPanc gen. Maczka, adresowana do Belgii, zwrócona do nadawcy; zalepka cenzury i stempel odbiorczy polskiej poczty polowej 23.XI; ładnie udokumentowany obieg.

200 PLN
2619

1944 III Rzesza - Front Wschodni, list wysłany 14.1 z agencji Twieflingen koło Schöningen, adresowany na niemiecką pocztę polową 10145 obsługującą 14 kompanię 32 pułku grenadierów, który w tym czasie toczył ciężkie walki w rejonie miejscowości Newel położonej na południowy wschód od Pskowa.

150 PLN
2620

1944 "27 LAT WIELKIEJ SOCJALISTYCZNEJ REWOLUCJI PAŹDZIERNIKOWEJ - NAPRZÓD DO ZWYCIĘSTWA POD ZNAKIEM LENINA i STALINA!" - listownik z propagandową ilustracją, wysłany 4.VI z poczty polowej 24185, cenzura nr.05657; dobry stan zachowania.

250 PLN
2621

1944 arkusik znaczków amerykańskiego fałszerstwa propagandowego "czaszka Hitlera" wydanego w ramach "Operation Cornflakes".

500 PLN
2622

1944 próbna odbitka amerykańskiego fałszerstwo propagandowe "czaszka Hitlera" wydanego w ramach "Operation Cornflakes".

300 PLN
2623

300 PLN
2624

500 PLN
2625

300 PLN
2626

300 PLN
2627

1944 aerograf z życzeniami.

100 PLN
2628

1944 aerograf z Edynburga.

110 PLN
2629

1944 aerograf do Londynu z życzeniami, plus nieużyta koperta.

120 PLN
2630

1944 aerograf do Szkocji z życzeniami świątecznymi.

100 PLN
2631

1944 aerograf z życzeniami.

100 PLN
2632

1944 formularz francuskiej poczty polowej z flagami; francuską, brytyjską i polską.

25 PLN
2633

25 PLN
2634

25 PLN
2635

1944 airgraph do Londunu.

50 PLN
2636

1944 list polecony z poczty polowej z Marienwerder (Kwidzyna) 11.3.44.

50 PLN
2639

1945 poczta polowa - HEL, niebieski znaczek wydany w marcu dla okrążonych oddziałów niemieckich (Mi.280 euro), używany do frankowania poczty wysyłanej do Niemiec okrętami podwodnymi - tzw. U-Boot Hela post.

Fi.1b
Mi.13b
500 PLN
2640

1945 poczta polowa - HEL, niebieski znaczek wydany w marcu dla okrążonych oddziałów niemieckich, używany do frankowania poczty wysyłanej do Niemiec okrętami podwodnymi - tzw. U-Boot Hela post, na odwrocie lekki abklatsch.

Fi.1b
Mi.13b
600 PLN
2641

1945 list lotniczy wysłany z Poczty Polowej 116 23.VI.45 do Edynburga, stemple cenzur wojskowych w tym polskiej nr 112.

80 PLN
2642

1945 Polskie jednostki we Włoszech, list wysłany 2.VI ze Szwajcarii do żołnierza II Korpusu, służącego w oddziałach pancernych; list długo poszukiwał adresata, liczne cenzury, stemple poczt polowych; bardzo dekoracyjna całość.

500 PLN
2643

1945 1 Dywizja Piechoty im. Tadeusza Kościuszki, walki o Wał Pomorski - trójkątny list z oznaczeniem WOJSKOWY, za pośrednictwem radzieckiej poczty polowej 66843, przydzielonej do 3 pułku piechoty 1DP Tadeusza Kościuszki, wysłany 20.II na pocztę polową 21494, przeadresowany na pocztę polową 80007; na odwrocie stempelek cenzury wojskowej nr.104; fragment treści: "... ciągle jesteśmy w marszu i w bojach. Trzymają się szwaby zajadle więc możesz sobie wyobrazić jaka tu wojna bezlitosna."; całość w doskonałym stanie zachowania.

400 PLN
2644

1945 Dowództwo Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii - "HEDQUARTERS POLISH AIR FORCE/ 1, PRINCES ROW, LONDON, S.W.1." niezwykle ciekawy stempel urzędowy najwyższego szczebla hierarchii wojskowej, spotykany praktycznie tylko na korespondencji służbowej; list urzędowy wysłany 23.V z Londynu w kopercie wielokrotnego użytku, z doklejaną nalepką adresową, takie rozwiązania wprowadzono w ramach gospodarki wojennej Wielkiej Brytanii (oszczędność papieru), miały one umożliwić wielokrotne użycie kopert urzędowych; przesyłka ostemplowana wirnikiem z literą V (symbolem zwycięstwa).

150 PLN
2645

1945 1 Dywizja Piechoty im. Tadeusza Kościuszki, zwolniony od opłaty pocztowej list "trójkąt", datowany 24.VII, pisany po polsku, wysłany od wywiezionej przez sowietów rodziny w sowchozie Sowstroj koło miejscowości Bobryniec na Ukrainie, adresowany do żołnierza 1 pułku piechoty "kościuszkowców" na adres poczty polowej 63444 z dopiskiem "s"(c); datowniki odbiorcze z 27.8; stempelek cenzury 30091; walor w bardzo dobrym, jak na przesyłki "ze wschodu", stanie; zachowane przesyłki do żołnierzy na froncie są o wiele rzadziej spotykane, niż przesyłki z frontu do domu.

250 PLN
2646

1945 1 Dywizja Piechoty im. Tadeusza Kościuszki, list z Dębicy wysłany 5.V za pośrednictwem radzieckiej poczty polowej, adresowany na pocztę polową nr.63423/A - do 1 batalionu sanitarnego 1DP Tadeusza Kościuszki, na odwrocie stempelek cenzury wojskowej nr.43; ogólny stan zachowania dobry (koperta z trzech stron otwarta i pionowo złożona).

250 PLN
2647

1945 wydawnictwo propagandowe.

150 PLN
2648

1945 aerograf do Szkocji z życzeniami.

160 PLN
2649

1945 aerograf z życzeniami świątecznymi z Londynu.

100 PLN
2650

1945 aerograf do Szkocji z życzeniami świątecznymi.

100 PLN
2651

100 PLN
2652

100 PLN
2653

100 PLN
2654

100 PLN
2655

1945 aerograf do Londynu z życzeniami.

100 PLN
2656

1945 aerograf do Szkocji.

100 PLN
2659

1946 poczta polowa II Korpusu, znaczki z bloku.

Fi.1-4a
70 PLN
2660

1946 I wydanie znaczków poczty polowej II Korpusu, cięte próby znaczków w kolorach definitywnych na białym sztywnym papierze, gwarancja Krawczyk.

Fi.1-4 P
600 PLN