30008 |
1943 III Rzesza, ładnie frankowany, list polecony, wysłany 5.VIII z Wiednia do Sommerfeld, kasownik odbiorczy. | Mi.790, 850-853  |
| 25 PLN | |
30009 |
1943 III Rzesza, karta wydania przedrukowego, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.P244A |
| 30 PLN | |
30010 |
1943 III Rzesza, znaczki na wycinku ostemplowane okolicznościowo 30.I w Berlinie z okazji 10 rocznicy dojścia Adolfa Hitlera do władzy. | Mi.829, 830 |
| 15 PLN | |
30011 |
1943 stempel okolicznościowy Dnia Znaczka z Lipska. | Mi.828 |
| 10 PLN | |
30012 |
1943 kasownik okolicznościowy z Krieglach. | |
| 20 PLN | |
30013 |
1944 III Rzesza, znaczek wydany z okazji ostatnich - 55 urodzin Adolfa Hitlera, ostemplowany okolicznościowo na grzecznościowo poleconym liście wysłanym 20.IV z Berlina do Włocławka (Leslau), kasownik odbiorczy na odwrocie. | Mi.887 |
| 40 PLN | |
30014 |
1944 stempel okolicznościowy Fulda. | |
| 20 PLN | |
30015 |
1944 III Rzesza, list polecony do Berlina wysłany 15.III z ambasady japońskiej w Bernie, na odwrocie dekoracyjna zalepka listowa; cenzury, kasownik odbiorczy 20.III na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.378 |
| 50 PLN | |
30016 |
1944 III Rzesza, karta pocztowa z hasłem propagandowym, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.P314II |
| 10 PLN | |
30017 |
1944 znaczek ze stemplem okolicznościowym Hochensalza. | |
| 20 PLN | |
30018 |
1945 kartka propagandowa. | |
| 50 PLN | |
30019 |
1946 Amerykańska i Brytyjska Strefa Okupacyjna, 2 Pf - frankatura wielokrotna, list wysłany 15.VII z miejscowości Wiensen. | Mi.36I |
| 30 PLN | |
30020 |
1946 Amerykańska i Brytyjska Strefa Okupacyjna, 8 Pf - frankatura wielokrotna, list wysłany 30.VI z Hamburga do Westerland; temat - FAUNA. | Mi.38I |
| 50 PLN | |
30021 |
1947 "Wielki Międzynarodowy Turniej Mistrzów - Świat Szachów", znaczki na karcie ostemplowane okolicznościowo 16.IX w Stuttgarcie; doskonały stan zachowania; temat - SZACHY. | Mi.965-966 |
| 150 PLN | |
30022 |
1948 SBZ Radziecka Strefa Okupacyjna - Okręg (Bezirk 36), strona adresowa listu wysłana 9.VII z miejscowości Brandenburg (Havel) 1, sygnowane Dr.Modry. | Mi.174VII |
| 30 PLN | |
30023 |
1948 SBZ Radziecka Strefa Okupacyjna - Okręg (Bezirk 14), karta pocztowa wysłana 7.VII z miejscowości Seifhennersdorf, ślady archiwizacji. | Mi.170II |
| 80 PLN | |
30024 |
1949 RFN, otwarcie pierwszych niemieckich Bundestagów, znaczek za 10 Pf. - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 2.11 z Hockenheim (Baden) do Drezna, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym z okazji wyścigów motocyklowych. | Fi.111 |
| 120 PLN | |
30025 |
1949 NRD - 75 lecie UPU, znaczek czysty. | Mi.242 |
| 15 PLN | |
30026 |
1949 NRD, Kongres Założycielski Międzynarodowego Zrzeszenia Pracowników Pocztowych w ramach Światowej Federacji Związków Zawodowych, 30 Pf - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 29.X z Berlina do Gdańska, znaczek ostemplowany kasownikiem okolicznościowym; bardzo dobry stan zachowania (Mi.180 euro). | Mi.244 |
| 250 PLN | |
30027 |
1950 NRD - przyjaźń, seria czysta. | Mi.276-79 |
| 30 PLN | |
30028 |
1950 NRD - 1 maj, znaczek czysty. | Mi.250 |
| 30 PLN | |
30029 |
1950 NRD - wystawa DERBIA, blok czysty. | Mi.Bl.7 |
| 320 PLN | |
30030 |
1950 NRD, seria znaczków wydanych z okazji I Zimowych Mistrzostw NRD, ostemplowana okolicznościowo 6.III w Lipsku na karcie. | Mi.246-247 |
| 30 PLN | |
30031 |
1950 NRD, seria wydana z okazji Targów Lipskich, skasowana okolicznościowo na karcie pocztowej wysłanej 12.III z Lipska do Warszawy, kasownik odbiorczy | Mi.248-249 |
| 80 PLN | |
30032 |
1951 Saara, znaczek na karcie maksimum, ostemplowany okolicznościowo 29.IV w pierwszym dniu obiegu. | Mi.305 |
| 100 PLN | |
30033 |
1951 NRD - sporty zimowe, seria czysta. | Mi.280-81 |
| 25 PLN | |
30034 |
1951 RFN, 700 lat kościoła Mariackiego w Lubece, znaczek z marginesem za 20+5 Pf. - frankatura pojedyncza, list wysłany 21.11 z Ehingen (Donau) do Emerfeld, dodatkowo znaczek obowiązkowej dopłaty. | Mi.140, 7 |
| 250 PLN | |
30035 |
1951 RFN, "Pomocnicy ludzkości" (Helfer der Menschheit) II, seria znaczków na kopercie wysłanej 12.11 z Riedlingen do Emerfeld, dodatkowo znaczek obowiązkowej dopłaty. | Mi.143-146, 7 |
| 200 PLN | |
30036 |
1952 NRD - Beethoven, seria czysta. | Mi.300-01 |
| 8 PLN | |
30037 |
1952 NRD - sporty zimowe, seria czysta. | Mi.298-99 |
| 15 PLN | |
30038 |
1952 RFN, Dzień Światowej Federacji Luteran - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 30.8 z Mannheim do Hockenheim, dodatkowo znaczek obowiązkowej dopłaty. | Mi.149, 6 |
| 40 PLN | |
30039 |
1953 NRD - II seria obiegowa czysta. | Mi.405-22 |
| 350 PLN | |
30040 |
1953 RFN, list z dodatkowym znaczkiem obowiązkowej dopłaty (rzadszej odmiany), wysłany 7.X z miejscowości Bayrischzell, znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym. | Mi.6V, 165 |
| 200 PLN | |
30041 |
1954 NRD - wystawa Berlin, blok czysty. | Mi.Bl.10 |
| 80 PLN | |
30042 |
1954 prezydent T.Heuss - wydanie obiegowe, seria czysta w pięknym stanie. | Mi.177-96 |
| 420 PLN | |
30043 |
1954 Berlin Zachodni + RFN - mieszana frankatura !!! seria z dopłatą na odbudowę kościoła Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche na liście poleconym dofrankowanym do wysokości taryfy (70 Pf) znaczkami Niemiec Zachodnich, wysłanym 8.III z Neumunster do Szczecina; kasownik odbiorczy na odwrocie, dobry stan zachowania. | Mi.108-109 + 123, 16 |
| 500 PLN | |
30044 |
1955 NRD - Ernst Thalmann, blok czysty. | Mi.Bl.14 |
| 15 PLN | |
30045 |
1956 NRD, zaadresowana koperta FDC wysłana do Gdańska (Mi.70 euro). | Mi.548-550 |
| 100 PLN | |
30046 |
1957 NRD, FDC - obrazy z Galerii Drezdeńskiej. | Mi.586-591 |
| 20 PLN | |
30047 |
1957-59 Saara (Bundesland), komplet czysty w ładnym stanie w cenie dwu serii obiegowych. | Mi.379-448 |
| 120 PLN | |