24283 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, kasowana seria w ładnym stanie, gwarancja Schmutz, jeden znaczek Mikstein, Wróbel, Gryżewski i Falkowski. | Fi.1-11 |
| 3 600 PLN | |
24284 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, znaczek za 4 kop. na wycinku, gwarancja Schmutz. | Fi.2 |
| 180 PLN | |
24285 |
1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, szpica z serii pierwszego wydania w idealnym stanie, gwarancja Mikstein, fotoatest Weźranowski. | Fi.5 |
| 2 800 PLN | |
24286 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, pamiątka filatelistyczna - znaczki obu wydań skasowane 10.IV na odwrocie karty pocztowej; dodatkowo stempelek polecenia - niezwykłej rzadkości rekwizyt Poczty Korpusu, na przesyłkach z oryginalnego obiegu praktycznie nieosiągalny; sygnowane monogramem wiązanym; karta w słabszym, ale znaczki w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.6, 7, 12-15A, 12- |
| 400 PLN VERKAUFT | |
24287 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, kompletny sektor (czyli 25-cioblok) znaczka za 35 kop., świetny materiał porównawczy, każdy znaczek gwarancja Schmutz. | Fi.9 |
| 1 000 PLN | |
24288 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, sześcioblok znaczka za 35 kop. z międzypolem międzysektorowym, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.9 |
| 360 PLN | |
24289 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta ze znaczkiem 35 kop. w dwóch kolorach, gwarancja Miszczak, Wiatrowski. | Fi.12-15A |
| 120 PLN | |
24290 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta, sygnowane, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.12-15A Mi.12-15B |
| 100 PLN | |
24291 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria ząbkowana, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.12-15B Mi.12-15A |
| 1 800 PLN | |
24292 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, kompletny sektor (czyli 25-cioblok) znaczka za 35/1 kop., na gumie widoczne spękania, świetny materiał porównawczy, każdy znaczek gwarancja Schmutz. | Fi.13A Mi.13B |
| 250 PLN | |
24293 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, marginesowy czworoblok rzadkich ząbkowanych znaczków za 35 kop., prawy górny z błędem na poz.3 "przerwana 5", piękny stan - rzadszych znaczków tego wydania, bardzo rzadko spotyka się go w wieloblokach, gwarancja Schmutz. | Fi.13B Mi.13A |
| 1 600 PLN | |
24294 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, dziesięcioblok ciętych znaczków za 35 kop. w kolorze pomarańczowym, z błędami na poz.5 "uszkodzone P" i na poz.6 "uszkodzone o w Korp", lekkie pęknięcia i zmatowienie gumy na górnym pasku znaczków, gwarancja z opisem błędów Schmutz. | Fi.13bA Mi.13B |
| 400 PLN | |
24295 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, kompletny sektor (czyli 25-cioblok) znaczka za 50 kop., świetny materiał porównawczy, każdy znaczek gwarancja Schmutz. | Fi.14B |
| 500 PLN | |
24296 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, ząbkowany znaczek za 50 kop. w czworobloku, gwarancja Mikstein. | Fi.14B Mi.14A |
| 80 PLN | |
24297 |
| 400 PLN | |
24298 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - marginesowy znaczek opłaty stemplowej za 0,50 Rubla, II wydanie. | |
| 50 PLN | |
24299 |
1918 widokówka (Kraków) napisana po polsku ze "znaczkiem" poczty polowej, wysłana 1.I za pośrednictwem poczty polowej 205 do Przemyśla, pieczęć formacyjna "K.k. Dions.-Tel.-Abt. Nr.45". | |
| 50 PLN | |
24300 |
1918 formularz wysłany 7.X ze szpitala polowego w Modlinie, stempel formacyjny. | |
| 20 PLN | |
24301 |
1918 część podwójnego formularza dla włoskich jeńców wojennych, wysłana z obozu w Austrii do Pizy, gdzie dotarła 6.IX; liczne stemple cenzur austriackich i włoskich; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; ze zbiorów J.Falkowskiego; temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 200 PLN | |
24302 |
1918 Amerykański Korpus Ekspedycyjny w Europie, widokówka wysłana 11.IX z terenu Francji do Richmond Hill w USA; stempelek cenzury; adres nadawcy usunięty (wydrapany) przez cenzurę; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 150 PLN | |
24303 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,15 Rubla, II wydanie na papierze z fragmentem znaku wodnego, bez gumy. | |
| 250 PLN | |
24304 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - marginesowy znaczek opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie. | |
| 35 PLN | |
24305 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, znaczek rosyjski za 10/7 kop. na wycinku unieważniony kasownikiem POCZTA POLOWA 2 / I POL.KORP., w serii przedrukowej byłby to najrzadszy nominał, piękna odbitka kasownika. | Mi.115 |
| 60 PLN VERKAUFT | |
24306 |
1918 list polecony, wysłany 10.VI z zapasowego szpitala polowego za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 878 do Berlina; pieczęć formacyjna, kasownik odbiorczy; zwraca uwagę nalepka polecenia; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 70 PLN | |
24307 |
1918 list ze stemplem formacyjnym "5 Pułku Ułanów / 5 szwadron / WOJSK POLSKICH" do Rąblowa koło Puław, stempel austriackiej cenzury wojskowej. | |
| 90 PLN VERKAUFT | |
24308 |
1918 widokówka (rosyjskie umocnienia na Pradze) wysłana przez żołnierza niemieckiego z Warszawy do Opola, 3.XI - zaledwie na tydzień przed dniem odzyskania niepodległości 11.XI; stempelek cenzury poznańskiej. | |
| 50 PLN | |
24309 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - marginesowy znaczek opłaty stemplowej za 0,75 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą. | |
| 400 PLN | |
24310 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - marginesowy znaczek opłaty stemplowej za 1 Rub., II wydanie, z pełną oryginalną gumą. | |
| 150 PLN | |
24311 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 3 Rub., II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki ale zmatowioną wzdłuż górnego marginesu. | |
| 400 PLN | |
24312 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - bardzo rzadki znaczek opłaty stemplowej za 0,20 Rubla, II wydanie na cienkim bibułowym papierze, z oryginalną gumą bez podlepki, lekko spękany. | |
| 800 PLN VERKAUFT | |
24313 |
1918 Łomża - obóz internowania legionistów, po kryzysie przysięgowym w Legionach Polskich, poddanych cesarza Austro-Węgier wcielono do armii austriackiej, a "królewiaków" internowano w trzech obozach: oficerów w Beniaminowie, a szeregowców i podoficerów w Szczypiornie i Łomży; oferowana karta pocztowa została ozdobiona, wykonaną piórkiem, ilustracją "Obrona Saragossy", sygnowana, wysłana 27.II z obozu do Radomia, nietypowy, rzadko spotykany stempelek cenzury; efektowna całość w bardzo dobrym stanie zachowania, gwarancja Schmutz. | |
| 900 PLN | |
24314 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 1 Rubla, II wydanie, ze stemplem Naczelnika Aprowizacji i Finansów I Korpusu Polskiego i datą przyjęcia na magazyn na odwrocie. | |
| 250 PLN | |
24315 |
1918 Armia Polska we Francji - formularz do Lwowa wysłany 8.I z poczty polowej 408 (obsługującej jednostki ukraińskie), przez Polaka służącego w armii austriackiej na froncie zachodnim, z treści listu wynika niedwuznacznie, że nadawca zamierza przedrzeć się przez linię frontu i najpewniej dołączyć do formującej się od połowy 1917 roku we Francji Armii Polskiej; fragment treści: "... przypuszczam, o ile sytuacja w najbliższym czasie się nie wyjaśni - trzeba będzie niebawem zmienić klimat... nie jest bowiem wykluczone, że będziemy mieli sposobność spijać wina szampańskie"; w tym czasie bardzo wielu Polaków z armii niemieckiej i austriackiej zasilało w ten sposób szeregi powstającego Wojska Polskiego, jak widać dotyczyło to też żołnierzy polskich służących w jednostkach złożonych z Ukraińców; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 350 PLN | |
24316 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop., czysta, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp2 |
| 200 PLN | |
24317 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop., czysta, na odwrocie niewielkie ślady kleju. | Fi.Cp4 |
| 160 PLN | |
24318 |
1918 wydanie przedrukowe Poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp4 |
| 120 PLN | |
24319 |
1918 całostka poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora Muśnickiego, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp4 |
| 150 PLN | |
24320 |
1918 wydanie przedrukowe Poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, sekretnik z nadrukiem zmienionej wartości wysłany z Mohylowa (z treści kartki) do Bychowa za pośrednictwem poczty polowej I Korpusu, z obiegu bardzo rzadkie, gwarancja Schmutz. | Fi.Cs3 |
| 1 400 PLN VERKAUFT | |
24321 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, sekretnik wydania przedrukowego 35/10/7 kop., niezaklejony z pełną oryginalną gumą i nieoderwanymi i nieuszkodzonymi brzegami (Fi.1000.-); doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cs3 |
| 900 PLN | |
24322 |
1919 wydanie prowizoryczne rumuńskiej poczty okupacyjnej na Pokuciu, gwarancja Schmutz. | Fi.2b |
| 80 PLN | |