Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 45. Volksrepublik Polen 1952-1989

21765

1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, komplet bloków ostemplowany okolicznościowo 13.VIII na specjalnej wystawowej karcie ozdobionej pamiątkowym drzeworytem.

Fi.Bl.16-17
Mi.Bl.17-18
50 PLN
21766

1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, bloki kasowane okolicznościowo.

Fi.Bl.16-17
Mi.Bl.17-18
20 PLN
21767

1956 Mistrzostwa Szachowe, blok legitymacyjny.

Fi.810
Mi.954
55 PLN
21768

1956-1959 zestaw znaczków, wraz z odmianami, zawartych w klaserze jubileuszowym - tom III; aby ułatwić zakup wyłączono z niego arkusik i serię znaczków z przywieszkami "skrzydełka" (Ark.859, 859Pw); można je będzie w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 570 złotych; nabywcy krajowi otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.810-1003B
Mi.954-1147A
420 PLN
21769

1956 rocznik znaczków czystych.

Fi.810-850
Mi.954-994
100 PLN
21770

Fi.811
Mi.955
40 PLN
21771

1956 FDC - "XI Zimowe Akademickie Igrzyska Świata".

Fi.812-814
Mi.956-958
16 PLN
21772

1956 statki polskie, arkusz znaczków za 5 gr. z oznaczeniem walca; arkusz zgięty poziomo i pionowo.

Fi.815
Mi.959
50 PLN
21773

1956 karnet - dwie odmiany "STATKI POLSKIE".

Fi.815-819
Mi.959-963
80 PLN
21774

1956 "LPŻ II MIĘDZYNARODOWA SPARTAKIADA WODNA GIŻYCKO LIPIEC 1956" Giżycko, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 22.VII (Myślicki 56 034); temat - ŻEGLARSTWO.

Fi.817
Mi.961
20 PLN
21775

1956 IX Wyścig Pokoju, 4 koperty z kasownikami wszystkich etapów na terenie Polski: Warszawa, Łódź, Stalinogród !!! i Wrocław; temat - KOLARSTWO.

Fi.821
Mi.965
30 PLN
21776

1956 Wyścig Pokoju, blok legitymacyjny.

Fi.821
Mi.965
20 PLN
21777

1956 kasownik okolicznościowy Spadochronowych Mistrzostw Polski w Krakowie.

Fi.824
10 PLN
21778

1956 wydanie prowizoryczne, odmiany papieru i ząbkowania, w tym rzadki szeroki rozstaw nominału na dwóch znaczkach za 40 gr., do specjalizacji.

Fi.826-9
Mi.970-3
300 PLN
21779

1956 wydanie prowizoryczne, znaczek za 40/80 gr. z błędem nadruku "brak pionowej kreski w cyfrze 4", gwarancja.

Fi.827Ia B
Mi.971
27 PLN
21780

1956 wydanie prowizoryczne, marginesowa parka znaczków za 40/80 gr. z przesuniętym nadrukiem, lewy z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja Krawczyk.

Fi.827Ia B
Mi.971
70 PLN
21781

1956 wydanie prowizoryczne, marginesowa trójka znaczków za 40/80 gr., górny z błędem "częściowy brak pionowej kreski w cyfrze 4, dwa pozostałe "uszkodzona pionowa kreska cyfry 4", gwarancja Krawczyk.

Fi.827Ia B
Mi.971
80 PLN
21782

1956 pomniki Warszawy, seria w arkuszach sprzedażnych zagiętych w połowie.

Fi.830-2
Mi.974-6
270 PLN
21783

1956 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, znaczek z przesuniętym drukiem kolorów - podwójne postacie.

Fi.833
Mi.977
60 PLN
21784

1956 Ludwika Wawrzyńska, blok legitymacyjny.

Fi.836
Mi.980
40 PLN
21785

1956 FDC - "Międzynarodowa Kampania Muzealna".

Fi.837-839
Mi.990-992
10 PLN
21786

1956 karnet - "MIĘDZYNARODOWA KAMPANIA MUZEALNA".

Fi.837-839
Mi.990-992
20 PLN
21787

1956 Dzień Znaczka Chopin - Liszt, znaczek z bloku.

Fi.840 (Bl.18)
Mi.981
35 PLN
21788

1956 50. rocznica śmierci dr Jana Dzierżonia, znaczek z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.841
Mi.982
100 PLN
21789

Fi.842
Mi.983
40 PLN
21790

1956 rocznica śmierci dra J.Dzierżona, znaczek za 60 gr. typu II z uszkodzoną literą D, gwarancja.

Fi.842II
Mi.963
10 PLN
21791

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem stalorytu.

Fi.843
Mi.984
50 PLN
21792

1956 karnet - "XVI IGRZYSKA OLIMPIJSKIE W MELBOURNE"; temat - OLIMPIADA.

Fi.843-848
Mi.984-989
40 PLN
21793

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, komplet kopert FDC.

Fi.843-9
Mi.984-9, 994
15 PLN
21794

1956 Olimpiada w Melbourne, najsłynniejszy polski powojenny błędnodruk tak zwana "odwrotka bokserów", znaczek z odwróconym drukiem należy do światowej klasy rarytasów i jest ozdobą nie tylko zbioru Polski ale i każdego światowej klasy zbioru o popularnej tematyce olimpijskiej, znaczek o silnej tendencji wzrostu wartości, doskonały również na długoletnią inwestycję, cena potwiedzona w kilku ostatnich transakcjach aukcyjnych, doskonały stan zachowania, fotoatest Schmutz.

Fi.844o
Mi.985K
66 000 PLN
21795

Fi.845
Mi.986
50 PLN
21796

Fi.846
Mi.987
50 PLN
21797

1956 Igrzyska Olimpijskie - Melbourne - znaczek za 45 gr. z błędem "kółeczko obok nominału", gwarancja Krawczyk.

Fi.846 B
Mi.987
30 PLN
21798

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem stalorytu, druk oszczepu już poza ramką obrazka znaczka.

Fi.847
Mi.988
100 PLN
21799

1956 Otwarcie Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, karta maksimum ostemplowana okolicznościowo 12.XII we Wrocławiu.

Fi.850
Mi.993
40 PLN
21800

1956 Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Fi.854-856A+B, Bl.19
Mi.998-1000A+B, Bl.2
45 PLN
21801

1956 rocznik kopert FDC.

160 PLN
21802

1956 Dzień Znaczka, blok.

Fi.bl.18
Mi.Bl.19
70 PLN
21803

1956 Dzień Znaczka Chopin - Liszt, blok kasowany w pierwszym dniu obiegu.

Fi.Bl.18
Mi.Bl.19
40 PLN
21804

1957 FDC - "50-lecie narciarstwa polskiego".

Fi.851-853
Mi.995-997
10 PLN