20841 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - Syrena, karty pocztowe znacznie różniące się kolorem znaku opłaty, jedna ze znakiem opłaty pomarańczowoczerwonym, druga z czerwonym i z dodatkowym błędem "uszkodzone 0 w sygnaturze E/0281"; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp1 |
| 200 PLN | |
20842 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - Syrena, karta pocztowa, sygnatura L.Z.6.45.25000(1008); ostemplowana grzecznościowo 18.X Urzędzie Pocztowym Obozu Wojskowego w Niemczech w RÜMPEL; przesyłki z obiegu katalog wycenia wysoko (Fi.800.-); walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp2a |
| 150 PLN | |
20843 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - Syrena, karta pocztowa na kartonie kremowym, sygnatura L.Z.6.45.25000(1008); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp2a |
| 60 PLN | |
20844 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - Syrena, karta pocztowa z sygn. L.Z.7.45.25000(1591), czysta. | Fi.Cp2b |
| 120 PLN | |
20845 |
1945 Libertas, karta pocztowa za 40 fen. na niemieckim formularzu z nadrukiem, na odwrocie podlepki. | Fi.Cp3a |
| 700 PLN | |
20846 |
| 120 PLN | |
20847 |
1946 ruiny Warszawy na tle sylwetki Stefana Starzyńskiego, cięta seria wydania osiedli polskich w Bawarii. | Fi.1-3A |
| 600 PLN | |
20848 |
1946 ruiny Warszawy na tle sylwetki Stefana Starzyńskiego, ząbkowana seria wydania osiedli polskich w Bawarii. | Fi.1-3B |
| 200 PLN | |
20849 |
1946 poczta polskich osiedli we Włoszech, koperta pierwszego dnia obiegu wydania z nadrukiem "Szanujcie cztery wolności". | Fi.1-5 |
| 240 PLN | |
20850 |
| 120 PLN | |
20851 |
1946 poczta polskich osiedli we Włoszech, seria znaczków z nadrukiem "Szanuj cztery wolności". | Fi.1-5 |
| 100 PLN | |
20852 |
1946 poczta polskich osiedli we Włoszech, seria znaczków I wydania. | Fi.1-9 |
| 40 PLN | |
20853 |
| 150 PLN | |
20854 |
1946 wydanie lotnicze dla poczty osiedli polskich we Włoszech. | Fi.10A |
| 250 PLN | |
20855 |
1946 poczta polskich osiedli we Włoszech, znaczek wydania lotniczego. | Fi.10A |
| 200 PLN | |
20856 |
1946 poczta polskich osiedli we Włoszech, znaczek wydania lotniczego. | Fi.10B |
| 100 PLN | |
20857 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek na przesyłki lotnicze. | Fi.10B |
| 40 PLN VERKAUFT | |
20858 |
| 100 PLN | |
20859 |
1946 obóz dla jeńców niemieckich w zakładach Hipolita Cegielskiego w Poznaniu, list wysłany 20.9 z urzędu Poznań 12 do Hydro w USA, przesyłka oznaczona stempelkiem "J.W." (jeniec wojenny) w ramce; doskonały stan zachowania. | |
| 250 PLN | |
20860 |
1946 Hellbrunn, bloczek na rzecz PCK zbiórka dla polskich dzieci. | |
| 120 PLN | |
20861 |
1946 obóz jeniecki w ZSRR dla jeńców niemieckich, przesyłka z obozu - formularz Sowieckiego Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, datowany 11.8 wysłany do Berlina, w adresie nadawcy adres skrytki pocztowej "Postfach 234", stempelek cenzury sowieckiej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ, CZERWONY PÓŁKSIĘŻYC. | |
| 200 PLN | |
20862 |
1946 list od podchorążego Zbigniewa Komorowskiego z Polskiego Centrum Wojskowego w Hamburgu dla jeńców z obozów jenieckich do Szkocji, stempel zwalniający z opłaty "Mail of Recovered Allied Milit. Person.". | |
| 140 PLN | |
20863 |
1946 blok poczty polskich osiedli we Włoszech. | Fi.bl.1 |
| 150 PLN | |
20864 |
1946 Dachau - Allach, blok z okazji rocznicy wyzwolenia obozu w Dachau w bardzo ładnym stanie. | Fi.bl.1 |
| 360 PLN VERKAUFT | |
20865 |
| 700 PLN | |
20866 |
1946 poczta polskich osiedli we Włoszech, blok z niewielki złamaniem. | Fi.bl.2 |
| 180 PLN | |
20867 |
1946 poczta polskich osiedli we Włoszech, blok z niewielkim złamaniem. | Fi.bl.3 |
| 160 PLN | |
20868 |
1947 list zwrotny od jeńca wojennego ze Zgierza 4.2.1947 do Francji. | |
| 50 PLN | |
20869 |
1949 polecony ekspresowy list lotniczy wysłany 25.III z Rzymu do oddziału genewskiego Rady Polonii Amerykańskiej, dekoracyjna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym. | |
| 100 PLN | |