13163 |
1919 wydanie poznańskie, kartka z Inowrocławia 27.8.19 do Gońska, prawy znaczek z błędem krótsza kreska", opłata zgodna z taryfą pocztową. | Fi.70B4 Mi.134 |
| 450 PLN | |
13166 |
1919 wydanie poznańskie, seria na liście poleconym wysłany 19.IX z Poznania do Inowrocławia, znaczek za 10/40 f. z błędem na poz.31 "duża kropka z wcięciem"; gwarancja Mikulski. | Fi.70B6, 66-69 Mi.130-134 |
| 140 PLN | |
13167 |
1919 wydanie poznańskie, znaczek z nadrukiem z poz. 48 z błędem "uszkodzone sk - gwóźdź", gwarancja Schmutz. | Fi.70 B7 Mi.134 |
| 35 PLN | |
13168 |
1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 63/74, znaczki z błędami poz. 63 - "półksiężyc nad o", poz. 74 - "uszkodzone a w Polska", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.70 B8, B Mi.134 |
| 250 PLN | |
13169 |
1919 wydanie poznańskie, sześcioblok z poz. 88-90/98-100, znaczki z błędami poz. 88 - "wygięta kreska", poz. 90 - "krótsza kreska", poz. 99 - "plamka nad oc, ścięte zero", poz. 100 - ścięte zera", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.70 B9, B10, B Mi.134 |
| 500 PLN | |
13170 |
1919 wydanie gnieźnieńskie, marginesowy znaczek za 5 f. z przesuniętym ku górze nadrukiem, rzadki błąd (tu w cenie znaczka podstawowego) - sposób powstania opisany w cyklu artykułów Pana L.Schmutza w Przeglądzie Filatelistycznym 7/2003 - 1/2004, gwarancja Mikulski. | Fi.71 Mi.135 |
| 2 600 PLN | |
13171 |
1919 wydanie gnieźnieńskie, kasowana seria znaczków na wycinku, sygnatura i opis typu nadruku i pozycji Rachmanow, gwarancja Schmutz. | Fi.71-72 Mi.135-36 |
| 960 PLN | |
13172 |
1919 wydanie gnieźnieńskie, miejscowy list polecony przesłany 6.X w Gnieźnie, opłacony m.in. obydwoma przedrukowanymi znaczkami; zwraca uwagę niecodzienna unarodowiona erka z miejscowości Strzyżewo Paczkowo (Striesen bei Bromberg) z nadrukiem Gniezno; ładna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Mikulski. | Fi.71-72 Mi.135-136 |
| 1 500 PLN VERKAUFT | |
13173 |
1919 wydanie gnieźnieńskie, znaczki na wycinkach stemplowane kasownikiem niemieckim Nowego Tomyśla (Teresfelde), znaczek za 10 fen. nadruk z poz. 70, gwarancja i opis Jendroszek. | Fi.71-72 Mi.135-6 |
| 800 PLN | |
13179 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 109, datowana 19.VII, przesłana miejscowo w Krakowie, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp16IIx |
| 110 PLN VERKAUFT | |