14161 |
1933 Ziemie Zachodnie, list (koperta okienkowa) wysłany 3.III z Wrocławia; zwraca uwagę data wysyłki 3.3.33 !!! | Mi.469 |
| 50 PLN | |
14162 |
1934 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa, wydana z okazji Międzynarodowego Dnia Pracy, ostemplowana okolicznościowo 3.V we Wrocławiu; temat - LOTNICTWO. | Mi.P251 |
| 30 PLN | |
14164 |
1939-1940 obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Białorusi - miasteczko Snów, karnecik ze znaczkiem polskim ostemplowanym 17.IX.39 polskimi datownikami (data napaści sowieckiej na Polskę) i znaczkiem sowieckim z serii upamiętniającej "wyzwolenie" połowy Polski przez Sowietów, ostemplowanym 17.9.40 datownikami sowieckimi (rocznica agresji); niepowtarzalny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.316 Mi.337, 740 |
| 300 PLN VERKAUFT | |
14165 |
1939 list z Grätz (Posen) do Niemiec. | |
| 70 PLN | |
14175 |
1940 list z Niwki do Katowic. | |
| 50 PLN | |
14176 |
1940 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa o sygn. 40-157-1-B9, wysłana 26.VIII z Wrocławia do Katowic (Kattowitz), znak opłaty unieważniony wirnikiem propagandowym Niemieckiego Czerwonego Krzyża, ładna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ. | Mi.P236 |
| 60 PLN | |
14177 |
1940 list z Dąbrowy na Węgry, prowizoryczny kasownik, na odwrocie zalepka niemieckiej cenzury wojskowej. | |
| 70 PLN | |
14178 |
1940 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa o sygn. 40-157-1-B9, skasowana okolicznościowo 23.VIII we Wrocławiu kasownikiem Niemieckiej Wystawy Kolonialnej. | Mi.P236 |
| 50 PLN | |
14179 |
1940 niemiecka okupacja Luksemburga, komplet 3 kart wydania przedrukowego, doskonały stan zachowania. | Mi.P6-8 |
| 60 PLN | |
14235 |
1941 kartka z Olkusza (Ilkenau) 27.3.41 do Nowego Sącza. | |
| 20 PLN | |
14236 |
1941 obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, list wysłany 30.IV z maleńkiej miejscowości Duliby koło Buczacza do Czortkowa, kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania. | |
| 140 PLN | |
14237 |
1941 Protektorat Czech i Moraw, podwójna karta pocztowa, czysta. | Mi.P13 |
| 50 PLN | |
14254 |
1942 kartka z wirnikiem okolicznościowym Będzina (Brendsburg). | |
| 10 PLN | |
14255 |
1942 Obszary anektowane przez Niemcy, karta wysłana 3.4 z Łodzi do Piotrkowa Trybunalskiego, znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym. | Mi.785 |
| 35 PLN | |
14266 |
1943 list z Będzina (Brendsburg) 18.12.43 do Mińska. | |
| 20 PLN | |
14267 |
1943 list z Dąbrowy koło Będzina 9.11.43 do Niemiec. | |
| 45 PLN | |
14268 |
1943 kartka z wirnikiem okolicznościowym Będzina (Brendsburg). | |
| 15 PLN | |
14269 |
1943 kartka z Sosnowca 22.12.43 do Wiednia, widokówka z Mysłowic. | |
| 60 PLN | |
14270 |
1943 przekaz paczkowy z Myszkowa 17.2.43 do Niemiec. | |
| 30 PLN | |
14271 |
1943 druk firmowy z Zawiercia (Warthenau) 29.9.43 do Freistadt , ślady po archiwizacji. | |
| 45 PLN | |
14272 |
1943 list z Łaz 29.12.43 do Niemiec. | |
| 40 PLN | |
14273 |
1943 kartka z Kazimierza 27.1.2.43 do Niemiec, ślady po archiwizacji. | |
| 20 PLN | |
14274 |
1943 kartka z Czeladzi 23.4.43 do Niemiec, ślady po archiwizacji. | |
| 30 PLN | |
14275 |
1943 list miejscowy z Gdańska 4.5.43. | |
| 15 PLN | |
14277 |
1943 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ostland", znaczki wydania przedrukowego na kopercie ostemplowane 22.10 w Wilnie, znaczek za 20 Pf z dużym błędem "plama nad okiem Hitlera". | Fi.OkN1-9, 11, 12, 1 |
| 500 PLN | |
14278 |
1943 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ukraine", karta pocztowa wydania przedrukowego wysłana 11.6 z Krzemieńca do Kielc, treść pisana po polsku, wirnik cenzury Wehrmachtu, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.OkNCp4 |
| 300 PLN | |
14279 |
1944 list urzędowy z Urzędu Pocztowego w Zawierciu (Warthenau) 12.9.44 do Niemiec, koperta przycięta od góry. | |
| 60 PLN | |