6010 |
1849 list z Kwieniszewa 20/9 do Trzemeszna. | |
| 40 PLN | |
6011 |
1850 unikalny niemy kasownik ozdobny Krakowa, na pięknym wycinku, ze znaczkiem pierwszego wydania austriackiego za 9 Kr. typu I, bardzo wysoka wycena w katalogu stempli Mullera 1367c/2100 punktów, na zachodnich aukcjach sprzedawany za około 1500 euro, tu w bardzo atrakcyjnej cenie, nowa - 13.XII.2004 - fotoopinia austriackiego eksperta Uwe Steinera. | Mi.5 |
| 4 000 PLN | |
6012 |
1852 około, I wydanie Austrii - 6 kr. - frankatura pojedyncza, list wysłany 17.VII ze Stanisławowa do Lwowa; znaczek ładnie cięty, unieważniony przedfilatelistycznym kasownikiem dwuwierszowym STANISLAU, dodatkowo niebieski stempelek nadawcy; na odwrocie stemple odbiorczy Lemberg z ozdobnikiem; bardzo ładna całość w idealnym stanie zachowania. | Mi.4X |
| 600 PLN | |
6013 |
1861 III wydanie Austrii, 10kr. + 15kr. - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 2.X z Białej do Krakowa, znaczek dodatkowej opłaty za polecenie zgodnie z rozporządzeniem naklejano na odwrocie listu, zazwyczaj na styku krawędzi, przy otwieraniu listu w większości przypadków znaczek ulegał zniszczeniu, tu znaczek nieuszkodzony w dobrym stanie zachowania; czerwony stempelek polecenia RECOM, na odwrocie pieczęć lakowa nadawcy i kasownik odbiorczy. | Mi.21, 22 |
| 300 PLN | |
6014 |
| 120 PLN | |
6015 |
1871 obwoluta listu z Bobowej do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 120 PLN | |
6016 |
1873 list z Kołomyi do Lwowa. | |
| 40 PLN | |
6017 |
1879 kartka z Lipna do Warszawy. | |
| 30 PLN | |
6018 |
1881 koperta za 7 kop. (139x113 mm), wysłana 5.III w Włocławka do Pruszcza (Praust), przesłana wagonem pocztowym nr.27 relacji Warszawa-Aleksandrów - kasownik "POCZTOWY WAGON No27" ( 27) z charakterystycznie przesuniętymi cyframi "27"; kasownik odbiorczy PRAUST; ciekawy walor w dobrym stanie zachowania. | Mi.U25D |
| 150 PLN | |
6019 |
1883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop., rozmiar: 146x60mm; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.U29E |
| 300 PLN | |
6020 |
1889 kartka z Warszawy do Berlina, dopłata. | |
| 45 PLN | |
6021 |
1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 4 kop.; dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne przebarwienia). | Mi.P11 |
| 50 PLN | |
6022 |
1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 4+4 kop.; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady po podlepkach). | Mi.P12 |
| 120 PLN | |
6023 |
1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop., rozmiar: 145x81mm; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ślad po podlepce). | Mi.U33A |
| 60 PLN | |
6024 |
1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop.; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie praktycznie niewidoczne ślady po podlepkach). | Mi.P15 |
| 120 PLN | |
6025 |
1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 5 kop.; bardzo dobry stan zachowania (boki sklejone, dół otwarty z pełną oryginalną gumą). | Mi.K1 |
| 50 PLN | |
6026 |
1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, opaska gazetowa za 1 kop., rozmiar: 88x376mm; dobry stan zachowania (niewielkie przybrudzenia, opaska nieznacznie krótsza). | Mi.S1 |
| 50 PLN | |
6027 |
1890 list pieniężny (1000 złotych aust.) do biskupa tarnowskiego Józefa Lobosa, nadany 23.X w urzędzie pocztowym Lwów Śródmieście, wysoka frankatura - 45 koron!!! na odwrocie zabezpieczające pieczęcie lakowe nadawcy, którym był Stanisław hrabia Tarnowski (1837-1917), uczony, polityk, historyk literatury polskiej, prezes Akademii Umiejętności, profesor i rektor UJ, przywódca Stańczyków, polski historyk literatury, krytyk, publicysta; zwraca uwagę adres nadawcy - hotel "George" we Lwowie! kasownik odbiorczy na odwrocie, dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | Mi.56, 59 |
| 450 PLN | |
6028 |
1893 list wysłany 18.I z Nowego Jorku do Przemyśla, dodatkowy wirnik poczty amerykańskiej, kasownik odbiorczy Przemyśl 2.II; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.65 |
| 150 PLN | |
6029 |
1894 list polecony z Ciężkowic do Chicago. | |
| 250 PLN | |
6030 |
1895 list polecony z Nowego Sącza do Krakowa opłacony przez odbiorcę znaczkiem dopłaty, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 80 PLN | |
6031 |
1896 list z kasownikiem pociągu na trasie Berlin Krzyż Słupsk adresowany do Łobrzenica. | |
| 25 PLN | |
6032 |
1896 list urzędowy z Koszalina. | |
| 15 PLN | |
6033 |
1896 Wrocław - poczta prywatna HANSA - widokówka (litografia) przesłana lokalnie 16.V; niewielkie usterki, sygnowana B.Żwinklewicz. | Mi.E9 |
| 250 PLN | |
6034 |
1898 austriackie sądowe znaczki doręczeniowe - 17 1/2 Kr. niebiesko/czarne - parka pionowa o rzadko spotykanym ząbkowaniu ZL 12 1/2 na dowodzie doręczenia wysłanym 23.II z Jarosławia; wysoka wycena katalogowa. | Fi.Iax Mi.1aB |
| 250 PLN | |
6035 |
1899 kompletny blankiet przekazu pocztowego na kwotę 20 rubli, 26.VIII wysłany telegraficznie ( )!!! z Radomia do miejscowości Pawłowsk, formularz dodatkowo unieważniony dziurkowaniem; kasowniki odbiorcze 29.VIII na odwrocie; walor w tej formie niezwykle rzadko spotykany, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.A2 |
| 320 PLN | |
6036 |
1901 karta pocztowa, wysłana 12.III z Warszawy do Gdańska, znak opłaty unieważniony bardzo ładnie odciśniętym kasownikiem rusztowym, dodatkowy stempelek warszawski i kasownik odbiorczy DANZIG 26.3; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.P14 |
| 70 PLN | |
6037 |
1901 list wysłany 6.III z Monachium do Aleksandrowa Pogranicznego, omyłkowo skierowany najpierw do Aleksandrii w Egipcie (13.III), stamtąd przesłany dalej do Aleksandrii w Rumunii (23.III), a następnie zwrócony do Monachium (26.III); niespotykany, egzotyczny, ładnie udokumentowany obieg pocztowy. | |
| 250 PLN | |
6038 |
1902 kartka z Krakowa do Będzina. | |
| 20 PLN VERKAUFT | |
6039 |
1902 kartka z Brodów do Niemiec. | |
| 25 PLN | |
6040 |
1902 kartka z Niemiec do Skierniewic, słabo odbity stempel ambulansu Skierniewice - Warszawa. | |
| 20 PLN | |
6041 |
1903 widokówka (piękna litografia) wysłana 2.VI z Ostrowca do Rygi, przesłana ambulansem nr 110 relacji Ostrowiec-Koluszki - kasownik "POCZTOWY WAGON No110" ( 110); kasownik odbiorczy 4.VI. | Mi.43y |
| 120 PLN | |
6042 |
1903 list pobraniowy "za zaliczką K.600", wysłany 30.VI "Na koszt" odbiorcy z urzędu Kraków - Piasek do Tarnowa; na odwrocie nieuszkodzone, ładnie zachowane, pieczęcie lakowe z godłem Królestwa Galicji i Lodomerii: "BANK KRAJOWY KRÓL. GALICYI I LODOMERYI W W.KS. KRAKOWSKIEM"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 200 PLN | |
6043 |
1904 kartka z Ujanowic do Dulowej, kasownik rusztowy. | |
| 20 PLN | |
6044 |
1906 list pieniężny (62 ruble) przesłany miejscowo 1.VI w Białej, zabezpieczające lakowe pieczęcie pocztowe w dobrym stanie zachowania; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.41y |
| 150 PLN | |
6045 |
1907 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop., rozmiar: 145x120 mm; klapa ścięta; dobry stan zachowania (koperta nieco ściemniała). | Mi.U37B |
| 70 PLN | |
6046 |
1907 kartka z Żywca 30.11.1907 do Grodzic. | |
| 20 PLN | |
6047 |
1908 kartka z Warszawy 11.608 do Józefowa koło Otwocka, oberwany róg kartki. | |
| 50 PLN | |
6048 |
1909 kartka do Warszawy ze stemplem odbiorczym poczty miejskiej. | |
| 15 PLN VERKAUFT | |
6049 |
1909 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop.; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.P21 |
| 40 PLN | |