9050 |
1944 Święto Morza, znaczek skasowany okolicznościowo 29.VI na karcie ozdobionej drzeworytem, na odwrocie napis POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.40 |
| 100 PLN | |
9051 |
1944 pocztówka z grafiką, stempel okolicznościowy Święta Morza. | Fi.40 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
9052 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
9053 |
1944 Święto Morza, znaczek czysty i kasowany, znaczek ostemplowany okolicznościowo na karcie ozdobionej drzeworytem i odbitka z oryginalnej unieważnionej matrycy, na karcie albumowej z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja Krawczyk,. | Fi.40 |
| 200 PLN | |
9054 |
1944 Rok Olimpijski, dwa kasowane znaczki za 10 f., ciemny i jasny odcień czerwonego, gwarancja. | Fi.41 |
| 36 PLN VERKAUFT | |
9055 |
1944 Program obchodów Roku Olimpijskiego w Obozie IIC; zachowany w idealnym stanie karnet zawierający szczegółowy program przewidzianych zawodów sportowych i imprez towarzyszących, a ponadto listy osób patronujących obchodom, zarządów klubów sportowych, sędziów, komitetu organizacyjnego zawodów i innych; środkowa część przedstawia trzy niewydane znaczki olimpijskie zaprojektowane przez W.Oyrzanowskiego; żółty kolor tła wokół Apolla - na odwrocie posiada znaczek skasowany stemplem okolicznościowym; karnet wykonany w technice wielokolorowego drzeworytu stanowi wspaniały dokument historyczny i jest kopalnią informacji o życiu obozowym; walor ten będzie ozdobą zarówno zbioru Poczt Obozowych jak też tematycznego - Olimpiada. UWAGA - w dziale Sport próba karnetu. | Fi.41 |
| 2 400 PLN VERKAUFT | |
9056 |
1944 Rok Olimpijski, znaczek czysty, karta ozdobiona grafiką i odbitka z oryginalnej unieważnionej matrycy; walory po członku Obozowej Komisji Pocztowej obozu IIC, por.Stanisławie Megielu, na karcie albumowej z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja Ryblewski,. | Fi.41 |
| 640 PLN VERKAUFT | |
9057 |
1944 Rok Olimpijski, znaczek na pocztówce ozdobionej odbitką drzeworytu autorstwa Mariana Puchalskiego, ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII, w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.41 |
| 140 PLN VERKAUFT | |
9058 |
1944 Tydzień Ziem Wschodnich - seria znaczków skasowanych okolicznościowo 20.VIII w pierwszym dniu obiegu na karcie z pamiątkowym suchym tłoczeniem; dekoracyjne wydawnictwo, gwarancja. | Fi.42-44 |
| 250 PLN | |
9059 |
1944 grafika, na froncie napis POCZTÓWKA. | Fi.44 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
9060 |
1944 80 rocznica Konwencji Genewskich, kasowany znaczek za 100 f., gwarancja. | Fi.45 |
| 15 PLN | |
9061 |
1944 80. rocznica Konwencji Genewskiej, znaczek na ozdobnym tłoczonym karnecie stemplowany w pierwszym dniu obiegu. | Fi.45 |
| 90 PLN | |
9062 |
1944 80 rocznica Konwencji Genewskich, czarna odbitka z unieważnionej oryginalnej matrycy znaczka, gwarancja Krawczyk. | Fi.45 |
| 50 PLN | |
9063 |
1944 odbitka z unieważnionej matrycy. | Fi.45 |
| 25 PLN | |
9064 |
1944 80. rocznica Konwencji Genewskich. | Fi.45 |
| 10 PLN | |
9065 |
1944 80 rocznica powstania Czerwonego Krzyża, znaczek na wycinku, skasowany 10.XI stemplem okolicznościowym z okazji 500 rocznicy bitwy pod Warną ofrankowana, gwarancja. | Fi.45 |
| 40 PLN | |
9066 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, znaczek czysty, gwarancja. | Fi.46 |
| 10 PLN VERKAUFT | |
9067 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną. | Fi.46 |
| 9 PLN VERKAUFT | |
9068 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, znaczek czysty i kasowany, blok kasowany i odbitki z oryginalnej unieważnionej matrycy znaczka i winiety z bloku, na karcie albumowej z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja Schmutz,. | Fi.46, Bl.5 |
| 200 PLN | |
9069 |
1944 odrastający dąb, znaczek za 10 fen. na wycinku, skasowany 10.XI stemplem okolicznościowym z okazji 500 rocznicy bitwy pod Warną ofrankowana, gwarancja. | Fi.47 |
| 20 PLN | |
9070 |
1944 odrastający dąb, podstawowa seria. | Fi.47-50 |
| 10 PLN VERKAUFT | |
9071 |
1944 odrastający dąb, seria z kasownikiem okolicznościowym, na wycinkach. | Fi.47-50 |
| 50 PLN | |
9072 |
1944 Karnet z okazji Świąt Bożego Narodzenia, ozdobiony suchymi tłoczeniami, ostemplowany 13.XII, niespotykane wydawnictwo, gwarancja Schmutz. | Fi.47a |
| 200 PLN | |
9073 |
1944 odrastający dąb, próba w kolorze czarnym bez nominału | Fi.47P |
| 20 PLN VERKAUFT | |
9074 |
1944 odrastający dąb, próba znaczka za 10 f. w kolorze zielonym z fantazyjnym napisem "Próba" na odwrocie, gwarancja Schmutz. | Fi.47 P |
| 360 PLN VERKAUFT | |
9075 |
1944 pocztówka z grafiką. | |
| 50 PLN | |
9076 |
1944 grafika, na froncie napis POCZTÓWKA. | |
| 70 PLN | |
9077 |
1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem, autorstwa Mariana Puchalskiego, na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 80 PLN | |
9078 |
1944 odrastający dąb, seria czysta z odmianą w kolorze szarozielonym, znaczek, przesyłka z obiegu i odbitka z oryginalnej unieważnionej matrycy, na karcie albumowej z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja Schmutz,. | |
| 180 PLN | |
9079 |
1944 grafika obozowa. | |
| 90 PLN | |
9080 |
1944 pocztówka z grafiką wielkanocną. | |
| 40 PLN VERKAUFT | |
9081 |
| 250 PLN | |
9082 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną - pocztówka ozdobiona artystycznym drzeworytem autorstwa Janusza Łonickiego, karta z prawej strony skrócona, słabszy stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
9083 |
1944 karta pocztowa ozdobiona świątecznym drzeworytem, ilustracja w kolorze zielonym, na odwrocie karty napis POCZTÓWKA. | |
| 100 PLN | |
9084 |
1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski. | |
| 80 PLN | |
9085 |
1944 karta pocztowa ozdobiona świątecznym drzeworytem, ilustracja w kolorze czarnym, na odwrocie karty napis POCZTÓWKA. | |
| 100 PLN | |
9086 |
| 70 PLN VERKAUFT | |
9087 |
1944 80 rocznica Konwencji Genewskich, pocztówka ozdobiona artystycznym dwubarwnym drzeworytem autorstwa Janusza Łonickiego. | |
| 175 PLN VERKAUFT | |
9088 |
1944 nalepka z podobizną Najstarszego Obozu płk W.Szalewicza używana w charakterze znaczka na specjalnych kartach "primaaprilisowych" wysłanych 1.IV.1944. | |
| 1 200 PLN VERKAUFT | |
9089 |
1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem, autorstwa Mariana Stępienia, na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 80 PLN | |