11047 |
1918 wydanie warszawskie, częściowy brak nadruku - wyrazu Poczta i części kresek zasłaniających napis GG Warschau; odmiana powstała w wyniku dostania się obcego materiału pomiędzy formę przedrukową, a kartę; nieznaczne pionowe zgięcie; z wielkim prawdopodobieństwem egzemplarz unikalny!!! wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 20, reprodukcję prezentowanego waloru wykorzystano w opracowaniu obu autorów dotyczącym kart Cp1-3; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp1I |
| 700 PLN | |
11048 |
1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku, pęknięta poziomo lewa jedynka nominału; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 11; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp1I |
| 160 PLN | |
11049 |
1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowych znaczkach; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 20; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp1I |
| 700 PLN | |
11050 |
1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" (prawie 6 liter !!!) na dodatkowym znaczku; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 20; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp1I |
| 160 PLN | |
11051 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z nieopisanym typem nadruku. | Fi.Cp1II |
| 100 PLN | |
11052 |
1918 wydanie PP/GGW, miejscowa kartka wysłana z Warszawy 12.2.19, według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara nadruk typ 5. | Fi.Cp1II |
| 60 PLN | |
11053 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z doklejonym znaczkiem za 2,5 fen. z nadrukiem typ 3 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara, belka przekreślająca POSTKARTE z niewidocznym podziałem na dwie części. | Fi.Cp1sII |
| 120 PLN | |
11054 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 15 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara. | Fi.Cp2I |
| 40 PLN VERKAUFT | |
11055 |
1918 wydanie warszawskie; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 12; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp2I |
| 100 PLN | |
11056 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 1 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara. | Fi.Cp2I |
| 40 PLN VERKAUFT | |
11057 |
1918 wydanie PP/GGW, kartka miejscowo użyta w Warszawie 19.12.1918 z nadrukiem typ 1. | Fi.Cp2I |
| 70 PLN VERKAUFT | |
11058 |
1918 wydanie PP/GGW, kartka wysłana z Warszawy 15.5.19 do Lublina, późne użycie, według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara o cechach nadruk typ 15 plus ubytki kropek w górnej kropkowanej linii charakterystyczne dla typu 14. | Fi.Cp2I |
| 150 PLN | |
11059 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z niekatalogowanym nadrukiem o cechach nadruku według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara a i e oraz cechami 2 i 9, bez innych innych cech nadruku. | Fi.Cp2II |
| 200 PLN | |
11060 |
| 80 PLN | |
11061 |
| 80 PLN | |
11062 |
1918 wydanie warszawskie, unikalna odmiana - belka zakrywająca nadruk "Postkarte" ciągła (nie dzielona)!!! rozbity nadruk, obie 5 zniekształcone i zalane; uszkodzone P w wyrazie Poczta; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - prawdopodobnie typ 4; karta pionowo zgięta. | Fi.Cp2II |
| 500 PLN | |
11063 |
1918 wydanie warszawskie, karta wysłana 30.XII z Warszawy do Zawiercia, pisana ołówkiem, pełny tekst na odwrocie; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 2; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp2II |
| 100 PLN | |
11064 |
1918 wydanie PP/GGW, kartka wysłana z Łodzi 27.2.19 do Karlsbadu, stempel cenzury przy MSZ, całostka z niekatalogowanym nadrukiem, według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara, o cechach nadruku typ 4 z innym podziałem belki przekreślającej napis Postkarte. | Fi.Cp2II |
| 200 PLN | |
11065 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 2 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara, kartka wysłana z Łodzi 4.12.18 do Pabianic, wczesne użycie. | Fi.Cp2II |
| 80 PLN | |
11066 |
1918 wydanie PP/GGW, kartka wysłana z Warszawy 7.2.19 do Poznania, według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara nadruk typ 25. | Fi.Cp3BI |
| 200 PLN | |
11067 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 12 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara, podlepki na odwrocie. | Fi.Cp3I |
| 250 PLN | |
11068 |
| 180 PLN | |
11069 |
1918 wydanie lubelskie, karta skasowana grzecznościowo 17.I w Lublinie; bardzo wysoka wycena katalogowa! | Fi.Cp4 |
| 120 PLN | |
11070 |
| 220 PLN | |
11071 |
1918 wydanie lubelskie, dwie karty czyste, czarne - na kartonach szarym i żółtobrunatnym; idealny stan zachowania. | Fi.Cp5x, y |
| 400 PLN | |
11072 |
1918 wydanie lubelskie, karta na kartonie żółtobrunatnym z czarnym nadrukiem, na odwrocie delikatne ślady po podlepkach. | Fi.Cp5y |
| 150 PLN | |
11073 |
1919 wydanie krakowskie, adres przesyłowy z nadrukiem typ 31, stan idealny. | Fi.Ca3 |
| 230 PLN VERKAUFT | |
11074 |
1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z Krakowa 16.10.19 do Biłgoraju, na odwrocie znaczek opłaty użyty jako znaczek dopłaty. | Fi.Ca3 |
| 100 PLN | |
11075 |
1919 koperta ze znakiem opłaty. | Fi.Ck6 |
| 70 PLN | |
11076 |
| 80 PLN | |
11077 |
1919 kartka do obrotu krajowego. | Fi.Cp23 |
| 50 PLN | |
11078 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 4, wysłana 10.XII z Krakowa do miejscowości Babica. | Fi.Cp12I |
| 130 PLN | |
11079 |
| 70 PLN | |
11080 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 104. | Fi.Cp13II |
| 270 PLN VERKAUFT | |
11081 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 96 - listek koniczyny zamiast rombu. | Fi.Cp13II |
| 270 PLN VERKAUFT | |
11082 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 120. | Fi.Cp14IIx |
| 100 PLN | |
11083 |
1919 wydanie krakowskie, całostka na rzadkiej odmiany kartonie szarym, z nadrukiem typu 44. | Fi.Cp14IIy |
| 200 PLN | |
11084 |
1919 wydanie krakowskie, oficjalna austriacka karta pocztowa wykorzystana jako formularz przez Krakowskie Towarzystwo wzajemnych ubezpieczeń, a następnie opatrzona nadrukiem typu 9; rzadko spotykane. | Fi.Cp14Ix |
| 350 PLN | |
11085 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z opłacona odpowiedzią z nadrukiem typ 45. | Fi.Cp15IIx |
| 270 PLN VERKAUFT | |
11086 |
1919 wydanie krakowskie, całostka część na odpowiedź z nadrukiem typ 44, na odwrocie podlepka. | Fi.Cp15IIxB |
| 60 PLN VERKAUFT | |