10958 |
1924-1935 zestaw serii kasowanych wydania "Herb Gdańska w owalu" (Fi. ++260.-). | Fi.187-195, 187-8R, Mi.193-201, 193-4D, |
| 180 PLN | |
10959 |
1924 znaczek wydania na przesyłki lotnicze. | Fi.196 |
| 200 PLN | |
10960 |
1924 parka znaczków wydania na przesyłki lotnicze. | Fi.196 |
| 400 PLN | |
10961 |
1924 wydanie na przesyłki lotnicze, seria na podlepkach władnym stanie. | Fi.196-200 Mi.202-06 |
| 200 PLN | |
10962 |
1924 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 10 Pf. z niekatalogowanym błędem "kropka obok lewej wieży" (podobnym do tego z poz.65), gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.196 B Mi.202 |
| 250 PLN | |
10963 |
1924 znaczek wydania na listy lotnicze. | Fi.199 |
| 20 PLN | |
10964 |
1924 znaczek wydania na listy lotnicze z abklaczem. | Fi.200 |
| 300 PLN | |
10965 |
1924 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 2,5 G. z opuszczoną dziurką - jak do automatów, gwarancja z opisem Schmutz. | Fi.200u Mi.206III |
| 500 PLN | |
10966 |
1924-32 widoki Gdańska i okolicy, pełna (z odmianą koloru) seria na podlepkach w ładnym stanie. | Fi.201-07 Mi.207-13 |
| 600 PLN | |
10967 |
1924 znaczek wydania obiegowego - zbytki Gdańska. | Fi.202 |
| 500 PLN | |
10968 |
1924 znaczek wydania obiegowego - zbytki Gdańska. | Fi.203 |
| 50 PLN | |
10969 |
1924 znaczek wydania obiegowego - widoki Gdańska i okolicy. | Fi.205 |
| 250 PLN | |
10970 |
1924 znaczek wydania obiegowego - zbytki Gdańska. | Fi.205 |
| 250 PLN | |
10971 |
1924-39 zestaw serii kasowanych w bardzo ładnym stanie, seria lotnicza - oba znaki wodne (Fi.ponad 500.-). | |
| 400 PLN | |
10972 |
1924 wydanie w nowej walucie, herb Gdańska na tarczy w owalu, 5 Pf, karton szorstki, piaskowy, pionowa kreska pod k w Postkarte; linia adresowa w odległości 8 mm; karta wysłana 4.VI.1925 z urzędu Gdańsk 1. | Fi.Cp24by1 Mi.P24I |
| 40 PLN VERKAUFT | |
10973 |
1924 wydanie w nowej walucie, herb Gdańska na tarczy w owalu, 10 Pf, karton gładki, piaskowy, pionowa kreska pod k w Postkarte; dofrankowana karta, wysłana 19.XI z urzędu Danzing-Langfuhr (Wrzeszcz) do Rygi, kasownik odbiorczy. | Fi.Cp25by Mi.P25b |
| 50 PLN | |
10974 |
1924 wydanie w nowej walucie, herb Gdańska na tarczy w owalu, 25 Pf część z opłaconą odpowiedzią karty podwójnej wysłana 8.X z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Rygi. | Fi.Cp28A Mi.P28F |
| 200 PLN | |
10975 |
1924-25 wydanie przedrukowe znaczków urzędowych, seria czysta z lekkimi podlepkami, w ładnym stanie, gwarancja jeden znaczek Krawczyk, reszta Schmutz. | Fi.U41-51 |
| 700 PLN | |
10976 |
1924 znaczek urzędowy wydania przedrukowego, gwarancja Schmutz. | Fi.U46 |
| 20 PLN | |
10977 |
1924 znaczek urzędowy wydania przedrukowego, gwarancja Schmutz. | Fi.U48 |
| 80 PLN | |
10978 |
1924 znaczek urzędowy wydania przedrukowego, gwarancja Schmutz. | Fi.U49b |
| 20 PLN | |
10979 |
1924 znaczek urzędowy wydania przedrukowego, gwarancja Schmutz. | Fi.U50 |
| 20 PLN | |
10980 |
1924 znaczek urzędowy wydania przedrukowego, gwarancja Krawczyk. | Fi.U51 |
| 150 PLN | |
10981 |
1925 wydanie obiegowe - widoki Gdańska i okolic, oryginalnie kasowane stemplem korkowym. | Fi.206-07 Mi.212-13 |
| 80 PLN | |
10982 |
1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 Pf, karta wysłana 17.VI z urzędu Danzig-Langfuhr do Rygi; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp29 |
| 200 PLN | |
10983 |
1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/ 25 Pf, ścięte "e" w "postale" i narożny lewy górny ornament obramowania; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp29 |
| 250 PLN | |
10984 |
1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, usterka karty podstawowej (części A) uszkodzone lewy i prawy narożne górne ornamenty obramowania i przerwana pionowa linia; karta w rzeczywistości prezentuje się o wiele korzystniej, jasne smugi są prawie niewidoczne. | Fi.Cp30 |
| 250 PLN | |
10985 |
1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, część na odpowiedź wysłana 21.VI.1927 z urzędu Danzig-Langfuhr do Karlsbadu. | Fi.Cp30B Mi.P30A |
| 250 PLN | |
10986 |
1925 wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Zoppot. | Fi.Cp32 |
| 150 PLN | |
10987 |
1925/28 herb Gdańska w owalu, większy format karty, 5 Pf, gruba linia adresowa pod trzecią linią punktową; dofrankowana karta (druki) wysłana 9.XII.1926 z urzędu Gdańsk 5 do Kopenhagi. | Fi.Cp33I, 187 Mi.P33, 193 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
10988 |
1925/28 herb Gdańska w owalu, większy format karty, 10 Pf, gruba linia adresowa pod trzecią linią punktową; karta wysłana 31.VIII.1926 z Sopotu do Malborka (Marienburg). | Fi.Cp34I |
| 40 PLN VERKAUFT | |
10989 |
1925/28 herb Gdańska w owalu, większy format karty, 20+20 Pf karta podwójna; idealny stan zachowania. | Fi.Cp37 |
| 400 PLN | |
10990 |
1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Volkstagsgebaude; karta wysłana 30.V.1927 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Bremenhaven; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp38I |
| 135 PLN VERKAUFT | |
10991 |
1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Tiegenhof, an der Tiege; karta dorfankowana (opłata niezgodna z taryfą) wysłana 4.VI.1927 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz). | Fi.Cp38I |
| 130 PLN | |
10992 |
1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Bohnsack; litera k w Postkarte uszkodzona u góry i gruba linia adresowa złamana; karta wysłana 22.XII.1926 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Bremenhaven; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp38Iuw |
| 250 PLN | |
10993 |
1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Rathaus; gruba linia adresowa złamana; karta wysłana 22.XII.1926 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Bremenhaven; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp38Iw |
| 200 PLN | |
10994 |
1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Technische Höchschule, gruba linia adresowa złamana; dofrankowana karta wysłana 5.II.1926 z urzędu Danzig - Langfur (Wrzeszcz) do USA. | Fi.Cp38Iw |
| 200 PLN | |
10995 |
1927 motorowiec "Preussen" linii żeglugowej Świnoujście - Sopot - Pilawa - Kłajpeda, widokówka z odbitką stempla pokładowego "na pełnym morzu" (Auf hoher See). | |
| 100 PLN | |
10996 |
1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, karton jasnobrunatny marmurkowany gładki, ilustracja Danzig, Technische Hohschule; karta wysłana 1.III.1930 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Hamburga. | Fi.Cp45 |
| 130 PLN | |
10997 |
1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, karton jasnobrunatny marmurkowany gładki, ilustracja Danzig, Volkstagsgebaude; karta wysłana 27.VI.1932 z urzędu Danzig 5 do Rügenswalde, bez tekstu na odwrocie; dobry stan zachowania. | Fi.Cp45 |
| 130 PLN | |