6174 |
1865 znaczek rosyjski za 3 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Sokołowa numer 70, Bojanowicz 2 punkty. | Mi.19x |
| 50 PLN VERKAUFT | |
6175 |
1865 znaczek rosyjski za 3 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Warszawy z jedynką z prostą stopką i wewnętrznym kwadratem 9x9 mm. | Mi.19 |
| 50 PLN | |
6176 |
1866 znaczek rosyjski za 10 kop. na wycinku unieważniony polskim kasownikiem numerowym 135 Jaronowice, według Bojanowicza najwyższy stopień rzadkości 10 punktów, wycinek złamany w poziomie. | Fi.21x |
| 600 PLN VERKAUFT | |
6177 |
1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniony czytelnie na wycinku polskim kasownikiem numerowym 16 - Ruda Guzowska, piękny stan. | Fi.21x Mi.21x |
| 400 PLN | |
6178 |
1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15 na wycinku, unieważniony polskim kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.+330.-), bardzo ładny stan zachowania. | Fi.21x Mi.21x |
| 100 PLN | |
6179 |
1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, unieważniony polskim niemym kasownikiem ambulansowym typu I - z kropką o średnicy nieco ponad 2 mm, według Bojanowicza nieznanym dotąd na znaczkach rosyjskich, obok słabo odbity stempel EKSPEDYCYA POCZT w WAGONIE z numerem 2 - ambulans na Drodze Wiedeńskiej, znaczek uszkodzony ale tu ważne są stemple, ex-Bojanowicz - na fragmencie strony z jego kolekcji, fotoatest firmowy. | Fi.21x Mi.21x |
| 1 800 PLN | |
6180 |
1866 znaczek rosyjski za 10 kop. na wycinku unieważniony bardzo rzadkim polskim kasownikiem numerowym 256 - Sierpc, według Bojanowicza 7 punktów. | Mi.21x |
| 250 PLN VERKAUFT | |
6181 |
1866 znaczek rosyjski za 10 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 77 - Moszczanka, stopień rzadkości według Bojanowicza 7 punktów. | Mi.21x |
| 150 PLN | |
6182 |
1866 Królestwo Polskie, list zagraniczny wysłany 8.VI z Aleksandrowa Pogranicznego do Londynu, okrągły stempel nadawczy typu.IXA (2a) z napisami rosyjskimi i polskimi, stempel tranzytowy, będący zarazem stemplem opłaty "PORTO AUS RUSSLAND uber EISENB.POST-BUR.IX" (Feuser 100.-) z dopisaną cyfrą "3", kasownik odbiorczy Londyn 11.VI; nietypowy kierunek wysyłki, całość w dobrym stanie zachowania. | |
| 400 PLN | |
6183 |
1866 znaczek rosyjski za 10 kop. na wycinku unieważniony polskim kasownikiem numerowym 91 - Kraśnik, stopień rzadkości według Bojanowicza 5 punktów. | Mi.21x |
| 180 PLN | |
6184 |
1866 parka znaczków rosyjskich za 5 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 323 - Bychawa, najwyższy stopień rzadkości według Bojanowicza 10 punktów. | Mi.20 |
| 400 PLN VERKAUFT | |
6185 |
1866 znaczek rosyjski za 10 kop. na wycinku unieważniony polskim kasownikiem Łomża. | Mi.21x |
| 180 PLN VERKAUFT | |
6186 |
1866 znaczek rosyjski za 10 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 97 - Zamość, stopień rzadkości według Bojanowicza 3 punkty. | Mi.21x |
| 60 PLN VERKAUFT | |
6187 |
1866 znaczek rosyjski za 1 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 53 - Nasielsk, najwyższy stopień rzadkości według Bojanowicza 10 punktów, znaczek podwójnie użyty na szkodę poczty. | Mi.21x |
| 450 PLN VERKAUFT | |
6188 |
1866 znaczek rosyjski za 10 kop. na unieważniony polskim kasownikiem numerowym 121 - Daleszyce, według Bojanowicza najwyższy stopień rzadkości 10 punktów. | Mi.21x |
| 350 PLN VERKAUFT | |
6189 |
1866 znaczek rosyjski za 1 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 23 - Kalwaria, stopień rzadkości według Bojanowicza 6 punktów. | Mi.18 |
| 210 PLN VERKAUFT | |
6190 |
1866 znaczek rosyjski za 5 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 145 - Zwoleń, według Bojanowicza najwyższy stopień rzadkości 10 punktów. | Mi.20 |
| 300 PLN VERKAUFT | |
6191 |
1866 znaczek rosyjski za 10 kop. na wycinku unieważniony polskim kasownikiem numerowym 86 - Dołchobyczów, stopień rzadkości według Bojanowicza 8 punktów. | Mi.21x |
| 300 PLN VERKAUFT | |
6192 |
1866 znaczek rosyjski za 10 kop. na wycinku unieważniony polskim kasownikiem numerowym 102 - Zwierzyniec, stopień rzadkości według Bojanowicza 4 punkty. | Mi.21x |
| 150 PLN VERKAUFT | |
6193 |
1866 znaczek rosyjski za 10 kop. na wycinku unieważniony polskim kasownikiem numerowym 83 - Dubienka, najwyższy stopień rzadkości według Bojanowicza 10 punktów, silne złamanie. | Mi.21x |
| 350 PLN VERKAUFT | |
6194 |
1866 po, list z Iwangrodu (Dęblina) do głównodowodzącego wojsk granicznych w Wieruszowie po wycofaniu z obiegu pierwszego polskiego znaczka, znaczek rosyjski nakładu z 1866 roku stemplowany polskim kasownikiem numerowym 78 i miejscownik Iwangrodu. | Mi.21x |
| 500 PLN VERKAUFT | |
6195 |
1866 znaczek rosyjski za 1 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 52 - Nur, najwyższy stopień rzadkości według Bojanowicza 10 punktów. | Mi.21x |
| 450 PLN VERKAUFT | |
6196 |
1866 znaczek rosyjski za 10 kop. na wycinku unieważniony polskim kasownikiem numerowym 122 - Chmielnik, według Bojanowicza najwyższy stopień rzadkości 10 punktów. | Mi.21x |
| 750 PLN VERKAUFT | |
6197 |
1866 znaczek rosyjski za 1 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 48 - Serock, stopień rzadkości według Bojanowicza 8 punktów. | Mi.18 |
| 160 PLN VERKAUFT | |
6198 |
1866 znaczek rosyjski za 5 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 134 - Żarnowiec, według Bojanowicza najwyższy stopień rzadkości 10 punktów. | Mi.20x |
| 350 PLN VERKAUFT | |
6199 |
1866 znaczek rosyjski za 10 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 16 - Ruda Guzowska, stopień rzadkości według Bojanowicza 4 punkty, obrazek znaczka uszkodzony w skutek wybawiania poprzedniego kasownika - znaczek użyty podwójnie na szkodę poczty. | Mi.21x |
| 120 PLN | |
6200 |
1866 parka znaczków rosyjskich za 5 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 271 - Grodzisk, stopień rzadkości według Bojanowicza 9 punktów. | Mi.20 |
| 400 PLN | |
6201 |
1866 znaczek rosyjski za 3 kop. unieważniony bardzo rzadkim polskim kasownikiem numerowym 258 - Raciąż, według Bojanowicza 10 punktów - najwyższy stopień rzadkości. | Mi.13 |
| 350 PLN VERKAUFT | |
6202 |
1866 znaczek rosyjski za 10 kop. na wycinku unieważniony polskim kasownikiem numerowym 297 - Złotoryja (mała czcionka), stopień rzadkości według Bojanowicza - 4 punkty. | Mi.21x |
| 150 PLN VERKAUFT | |
6203 |
1866 Królestwo Polskie, rosyjska koperta za 10+1 kop. wydania z 1861 roku, o wymiarach 133x108 mm, ze znakiem wodnym Wz.II w położeniu lustrzanym, wysłana z Warszawy do Kamienicy Polskiej przez Poraj - stację pocztową na linii Kolei Wiedeńskiej otwartą 15.8.1862 roku; znak opłaty unieważniono polskim kasownikiem BW - ekspedycji na dworcu Warszawa (Drogi) Bydgosko - Wiedeńskiej; na froncie datownik nadawczy "EKSPEDYCJA POCZT DWORZEC WARSZAWA" z dnia 12.2. (Fi.+1000.-), na odwrocie faksymile podpisu M.A.Bojanowicza, gwarancja. | Fi.Ckr10 |
| 1 200 PLN VERKAUFT | |
6204 |
1866 Królestwo Polskie, rosyjska koperta za 10+1 kop. wydania z 1861 roku, o wymiarach 137x110 mm, ze znakiem wodnym Wz.II w położeniu normalnym, wysłana z Rawy do Tumawy przez Piotrków i Gorzkowice stację pocztową na linii Kolei Wiedeńskiej; znak opłaty unieważniono polskim kasownikiem numerowym 188 - Rawa; na froncie datownik nadawczy rzadkiego typu IIIF z dnia 8.2., na odwrocie faksymile podpisu M.A.Bojanowicza, gwarancja. | Fi.Ckr10 |
| 1 200 PLN | |
6205 |
1868 Królestwo Polskie, list do Paryża, opłacony znaczkami rosyjskim za 3, 5, 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; znaczki unieważniono polskimi kwadratowym kasownikiem numerowymi 1 (z ozdobną stopką) - Warszawa, odciśnięty datownik z 10.1; pruski okrągły stempel ambulansowy: "AUS RUSSLAND über EISENB. POST-BUR.XI/ FRANCO", (Feuser +150 DM), P.D. (Transit/Aachen, Saarbrücken), nietypowy niebieski stempelek informacyjny o całkowitym opłaceniu listu przez nadawcę FRANCO; na odwrocie kasowniki odbiorcze: czarny "PARIS POSTE RESTANTE" i czerwony "PARIS"; list z pełną treścią adresowany do bankierów braci Rothschild w sprawach finansowych, na odwrocie stempelek odbiorczy; efektowna i dekoracyjna całość, poza widocznym na skanie zgięciem listu na wysokości znaczków w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.13y, 15y, 16y Mi.13y, 15y, 16y&nbs |
| 1 200 PLN | |
6206 |
1868 Królestwo Polskie, list do Berlina, nadany 9.II w ekspedycji pocztowej na dworcu kolejowym w Warszawie, opłacony znaczkami rosyjskim za 1, 3 i 10 kop. wydania z 1866 roku, na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczki unieważniono kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fischer +3300.-), dodatkowo stemple: "Ekspedycya Poczt Dworzec Warszawa" (Fischer +1000.-), stempelek o całkowitym opłaceniu listu przez nadawcę FRANCO, oraz odbiorczy z 13.2; poza przebarwieniem od pieczęci lakowej całość kompletna i dobrze zachowana, gwarancja i opis Mikulski. | Fi.18x, 19x, 21x Mi.18x, 19x, 21x&nbs |
| 1 200 PLN VERKAUFT | |
6207 |
1868 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop., rzadszego na ziemiach polskich, wydania z 1868 roku na papierze prążkowanym pionowo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniony czytelnie polskim kasownikiem numerowym 282 - Kibarty. | Fi.21y Mi.21y |
| 150 PLN | |
6208 |
1868 obszar I Rzeczypospolitej, list z Albertyna, wysłany 5.XII z miejscowości Słonim do Wilna, opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z roku 1866 na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4, o ząbkowaniu 14,5x15; list będący zarazem rachunkiem z ozdobną winietą, wykonaną w zakładzie litograficznym - Paweł Kresse w Warszawie; na froncie sygnatura "I.C.M."(?); dekoracyjna, niecodzienna całość w dobrym stanie zachowania. | Mi.21x |
| 600 PLN | |
6209 |
1868 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop., rozmiar: 139x113mm, wszystkie klapy zaokrąglone; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.U13IID |
| 140 PLN | |
6210 |
1868 kompletny list na papierze firmowym Patentowanej Fabryki Skór i Safjanów oraz Pasków do Maszyn J.H. Liedtke z Warszawy 25.11. do Niemiec, warszawski stempel numerowy 1 w czterech kwadratach z ozdobną stopką i miejscownik, znaczek wcześniej kreślony tuszem i najprawdopodobniej drugi raz użyty jako fałszerstwo na szkodę poczty, tłumaczyłoby to tak późne użycie znaczka z nakładu z 1858 roku, znaczek posiada ładnie widoczną usterkę w postaci pękniętej dolnej ramki, niemiecki stempel kolejowy, na odwrocie stempel odbiorczy. | Mi.5 |
| 1 500 PLN | |
6211 |
1868 Królestwo Polskie, specjalna obniżona do 1 kop. taryfa na druki z Petersburga do Warszawy - koszulka listu składanego, opłacona znaczkiem rosyjskim za 1 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 o ząbkowaniu 14,5:15; unieważnionym rosyjskim datownikiem ekspedycji na Dworcu Warszawskim "S.PETERSBURG WARSZ.Ż.D." (. ...), który odciśnięto dodatkowo na liście, owalny stempelek nadawcy J.E.GÜNZBURG, kasownik odbiorczy na odwrocie; jako druki wysyłano oferty handlowe, tabele kursów i akcji, itp., a więc informacje, które ze względu na szybką dezaktualizację, wkrótce po otrzymaniu wyrzucano, ocalały nieliczne; dołączono kserokopię druku, którego delikatna lustrzana odbitka widoczna jest wewnątrz listu; walor pochodzi ze zbiorów M.A.Bojanowicza i opatrzony jest jego faksymile (na froncie). | Mi.18x |
| 1 800 PLN | |
6212 |
1869 obwoluta listu z Warszawy do Aleksandrowa, warszawski kasownik numerowy i godzinnik na odwrocie. | Mi.21x |
| 360 PLN | |
6213 |
1869 obwoluta listu miejscowego z Warszawy kasowanego kasownikiem z cyfrą 1 z ozdobna stopą w czterech kwadratach, stempel odbiorczy i godzinnik. | Mi.19x |
| 250 PLN | |