Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 42. Überdruckausgaben 1918-1919

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
1403

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVA z poz. 95 z błędem "A z ostrogą w POLSKA", bardzo rzadkie - przedrukowano około 80 znaczków z tym błędem, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.47B
Mi.45 
8 000 PLN
VERKAUFT
1404

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVA z poz. 87 z błędem "wcięcie w górnej części S", bardzo rzadkie - przedrukowano około 80 znaczków z tym błędem, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.47B8
Mi.45 
9 000 PLN
VERKAUFT
1405

1919 wydanie krakowskie, pełen półarkusz z nadrukiem całym nadrukiem formy V, jest to naśladownictwo nadruków krakowskich zlecone na życzenie oficjeli pocztowych przy wykorzystaniu składu drukarskiego dolnej połowy pierwszej formy przedrukowej, stąd wiele pozycji z tej formy posiada duże podobieństwo i cechy oryginalnych przedruków, doskonały materiał badawczy i porównawczy, minimalne uszkodzenia w narożnikach i na obrzeżach, ogólnie doskonały stan zachowania.


1 800 PLN
1406

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 kr. z litograficznym nadrukiem formą IVB, lekka podlepka, sygnowany, gwarancja Mikstein, Jungjohann BPP.

Fi.48
Mi.46 
450 PLN
1407

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVB na niebieskawym papierze, gwarancja Jungjohann.

Fi.48ab
Mi.46 
450 PLN
VERKAUFT
1408

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 76, gwarancja Schmutz.

Fi.50
Mi.49 
60 PLN
1409

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 58, gwarancja Schmutz,

Fi.50
Mi.49 
190 PLN
VERKAUFT
1410

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem formy IIC z poz. 65/76, czworoblok zagięty w pionie między znaczkami, gwarancja i oznaczenie pozycji i koloru Schmutz.

Fi.50a
Mi.49 
350 PLN
1411

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC poz. 92, duża podlepka, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.50a
Mi.49 
30 PLN
VERKAUFT
1412

1919 wydanie krakowskie, pasek znaczków z nadrukiem formy IIC z poz. 68-98, gwarancja Ryblewski.

Fi.50a
Mi.49 
300 PLN
VERKAUFT
1413

1919 wydanie krakowskie, sześcioblok z nadrukiem formy IIC z poz.86/98, gwarancja Ryblewski.

Fi.50a
Mi.49 
300 PLN
1414

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 14, gwarancja Jungjohann.

Fi.51
Mi.50 
30 PLN
1415

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 9, gwarancja Schmutz.

Fi.51a
Mi.50 
15 PLN
1416

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 52, gwarancja Miszczak.

Fi.51a
Mi.50 
20 PLN
VERKAUFT
1417

1919 wydanie krakowskie, górna połowa arkusza (bez pierwszego znaczka) znaczków gazetowych za 4 hal. z nadrukiem formy IIC obejmująca nadruki z poz. 2-50, arkusz pochodzi z fazy przedruku z błędami na poz. 29 "uszkodzone A w POLSKA, jak Ą" oraz na poz. 33 "wcięcie w S" bez innych błędów, jedno złamanie między znaczkami, poza tym dobry stan zachowania, idealny materiał badawczy i porównawczy.

Fi.51a
Mi.50 
1 900 PLN
1418

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 73, gwarancja Schmutz.

Fi.51c
Mi.50 
60 PLN
VERKAUFT
1419

1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze niebieskawo zielonym z nadrukiem formy IIC z poz. 98, gwarancja i opis koloru Schmutz.

Fi.51d
Mi.50 
25 PLN
VERKAUFT
1420

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 41, gwarancja i oznaczenie Miszczak.

Fi.52
Mi.51 
40 PLN
VERKAUFT
1421

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 15, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.52
Mi.51 
70 PLN
VERKAUFT
1422

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 21, gwarancja Schmutz.

Fi.52a
Mi.51 
20 PLN
VERKAUFT
1423

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 56, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.52a
Mi.51 
30 PLN
VERKAUFT
1424

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 74, gwarancja Schmutz.

Fi.52a
Mi.51 
20 PLN
1425

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 30, gwarancja Taipale.

Fi.52a
Mi.51 
25 PLN
1426

1919 wydanie krakowskie, kompletny arkusz znaczków gazetowych za 6 hal. z nadrukiem formy IIC, zagięcie miedzy przedostatnim, a ostatnim rzędem, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.52a
Mi.51 
4 000 PLN
1427

1919 wydanie krakowskie, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem formy IIC z poz. 7, rzadko spotykane w wydaniu krakowskim, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.52a
Mi.51 
200 PLN
1428

1919 wydanie krakowskie, wieloblok z nadrukiem formy IIC, w tym znaczki z katalogowanymi błędami na poz. 23 "rozmazane P w Polska" i poz. 33 "wcięcie w S", gwarancja.

Fi.52a B11, B13
Mi.51 
1 500 PLN
1429

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 7, gwarancja Schmutz.

Fi.52b
Mi.51 
20 PLN
VERKAUFT
1430

1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze fioletowoniebieskim z nadrukiem formy IIC z poz. 42, złamanie w poziomie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.52b
Mi.51 
20 PLN
1431

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 45, gwarancja i oznaczenie Jungjohann.

Fi.52b
Mi.51 
30 PLN
1432

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 76, gwarancja Schmutz.

Fi.53
Mi.52 
500 PLN
1433

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem formy IIC z poz. 67/78, gwarancja Danowski.

Fi.53
Mi.52 
1 500 PLN
1434

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 96, gwarancja.

Fi.53
Mi.52 
350 PLN
1435

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 65, gwarancja Schmutz.

Fi.53
Mi.52 
500 PLN
VERKAUFT
1436

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem formy IIC z poz. 57-58, gwarancja.

Fi.53
Mi.52 
700 PLN
1437

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem formy IIC z poz. 41-51, gwarancja Ryblewski.

Fi.54
Mi.53 
60 PLN
1438

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 41, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.54
Mi.53 
40 PLN
1439

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 96, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.54
Mi.53 
18 PLN
VERKAUFT
1440

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 66, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.54
Mi.53 
25 PLN
1441

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 51, gwarancja Miszczak.

Fi.54
Mi.53 
35 PLN
1442

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem formy IIC z poz. 56-57, gwarancja Danowski.

Fi.54b
Mi.53 
65 PLN
VERKAUFT