Poz# | Bilder | Beschreibung | Katalog | Features | Aktueller Preis |
---|---|---|---|---|---|
23175 |
1934 karnet - "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W KATOWICACH"; wewnątrz karnetu podpisy członków Komitetu Organizacyjnego. | Fi.264-265 Mi.285-286 |
| 300 PLN | |
23176 |
1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, zestaw 4 dekoracyjnych listów poleconych ofrankowanych znaczkami wystawowymi (zgodnie z taryfą), znaczki skasowane okolicznościowo; jedna z pierwszych erek okolicznościowych !!! dodatkowo nalepki wystawowe w różnych kolorach, skasowane specjalnym stempelkiem; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.264-265 Mi.285-286 |
| 550 PLN | |
23177 |
1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, list polecony ofrankowany obydwoma znaczkami z okolicznościowym nadrukiem, wysłany 7.V z terenu wystawy do Poznania, kasownik odbiorczy na odwrocie, gwarancja Krawczyk. | Fi.264-265 Mi.285-286 |
| 160 PLN | |
23178 |
1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, dwie kartki okolicznościowe wysłane z wystawy kasowane stemplem okolicznościowym wystawy. | Fi.264, 265 Mi.285, 286 |
| 200 PLN | |
23179 |
1934 list polecony z I Wszechsłowiańskiej Wystawy Filatelistycznej w Katowicach. | Fi.264-5 Mi.285-6 |
| 110 PLN VERKAUFT | |
23180 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria kasowana okolicznościowo na wycinkach, znaczek za 30 gr. z bardzo rzadkim - W.II.L położeniem znaku wodnego (Fi.570.-), gwarancja Schmutz. | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 400 PLN | |
23181 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria kasowana okolicznościowo na wycinkach, gwarancja i opis. | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 120 PLN | |
23182 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta, znaczek za 30 gr. z oboma położeniami W.II.P i W.II.L znaku wodnego, gwarancja jeden Mikstein, wszystkie z opisem Schmutz. | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 1 000 PLN | |
23183 |
1934 20-lecie wymarszu Legionów, 30 gr. - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 20.IV.1935 z Warszawy do Recklinghausen; temat - PIŁSUDSKI. | Fi.267 Mi.288 |
| 30 PLN | |
23184 |
1934 20-lecie wymarszu Legionów, 30 gr. - frankatura mieszana, list wysłany 22.IX.1936 z miejscowości Pakość do Łeby, na odwrocie zalepka niemieckiej kontroli dewizowej z odciśniętymi stemplami okolicznościowymi Słupska (Stolp). | Fi.267, 284 Mi.288, 305 |
| 80 PLN | |
23185 |
1934 list z Mielca opłacony znaczkiem z okazji Międzynarodowego Turnieju Lotniczego Chellenge. | Fi.268 Mi.289 |
| 60 PLN | |
23186 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge. | Fi.268-69 Mi.289-90 |
| 200 PLN | |
23187 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge. | Fi.268-69 Mi.289-90 |
| 50 PLN | |
23188 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria czysta, gwarancja. | Fi.268-69 Mi.289-90 |
| 80 PLN | |
23189 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challange, 30 gr. - frankatura wielokrotna, parka pionowa na kopercie listu poleconego wysłanego 19.IX z miejscowości Radziwiłłów koło Skierniewic do Warszawy, kasowniki odbiorcze. | Fi.269 Mi.290 |
| 45 PLN | |
23190 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, znaczek z rzadkim - W.II.P, położeniem znaku wodnego, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.269P Mi.290Y |
| 1 400 PLN VERKAUFT | |
23191 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem offsetowym, niewielki naturalny ubytek w gumie, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.270Ib Mi.291IA |
| 90 PLN | |
23192 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem offsetowym w kolorze szaroniebieskim, niewielka podlepka, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.270Ib Mi.291A |
| 80 PLN | |
23193 |
1934 wydanie przedrukowe, marginesowy znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem offsetowym w kolorze szaroniebieskim (Mi.120 euro), jasna skaza w papierze widoczna obok daty, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.270IB Mi.291 I A |
| 150 PLN | |
23194 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem typograficznym typu III, lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan. | Fi.270III Mi.291 II |
| 200 PLN | |
23195 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 55/60 gr. z błędem na poz.48 "przecinek zamiast kropki", w pięknym stanie, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.271s Mi.292 |
| 120 PLN VERKAUFT | |
23196 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem nowej obniżonej wartości z bardzo rzadkim podwójnym nadrukiem pochodzący z jednego arkusza z tym błędem, po usunięciu najprawdopodobniej podlepki na znaczek nałożono częściowo nową gumę, poza tym znaczek w bardzo dobrym stanie z doskonałą prezencją, jeden z najrzadszych klasycznych błędów lat trzydziestych Polski międzywojennej, znane zaledwie kilka egzemplarzy znaczków z tym błędem, gwarancja Krawczyk i fotoatest. | Fi.272INp Mi.293IDD |
| 24 000 PLN VERKAUFT | |
23197 |
1934 zwrotne poświadczenie odbioru do listu wysłanego 3.III z Lublina do Krasnegostawu. | |
| 30 PLN | |
23198 |
1934 Telegram wspaniale ozdobiony patriotycznymi motywami, wewnątrz, na tle sztandarów, portrety w miniaturach marszałków Józefa Poniatowskiego i Józefa Piłsudskiego, na tylnej okładce ukazane przełomowe wydarzenia z dziejów oręża polskiego; piękne pamiątkowe wydawnictwo w minimalnie słabszym stanie zachowania (niewielkie rozdarcia na dolnej krawędzi i kilka zagnieceń) ilustracje nieuszkodzone. | |
| 200 PLN | |
23199 |
1934 zagraniczny list wartościowy w specjalnej pocztowej kopercie, wysłany 17.III z Baranowicz do Leningradu, dwa rodzaje stempli Stołpce (wysunięta najdalej na wschód polska placówka pocztowa) - datownik i mały ramkowy "Stłp.2", datownik Mińska (grażdanką) i miński stempelek potwierdzający sprawdzenie wagi listu; przesyłka zabezpieczona pieczęciami lakowymi; różowa nalepka "Valeur declaree"; kasownik odbiorczy Leningrad 20.III na odwrocie; atrakcyjny walor w doskonałym stanie zachowania. | |
| 150 PLN | |
23200 |
1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym Krynica - Tarnów nr 144. | Fi.Cp55 |
| 60 PLN | |
23201 |
1934 stempelek opłaty ulgowej "Szkoła Podchor. Rez. Artylerii" na karcie wydania przedrukowego, wysłanej 12.XI z Włodzimierza Wołyńskiego do Warszawy; usterka karty podstawowej: "brak kropki po P w sygnaturze"; karta pionowo zgięta. | Fi.Cp58 |
| 150 PLN | |
23202 |
1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym Zakopane - Kraków nr 89. | Fi.Cp76 |
| 50 PLN | |
23203 |
1935 firmowy list polecony z Rozwadowa 26.VI.35 do Moskwy, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.211, 251, 271 |
| 25 PLN | |
23204 |
1935 "Do Kancelarji cywilnej J.Ekselencji Marszałek Józef Piłsudski" polecony list ekspresowy wysłany 16.III do Marszałka Piłsudskiego z Bydgoszczy, z dodatkową nalepką wystawy elektrotechnicznej SEP; bardzo dekoracyjna, historyczna całość; temat - PIŁSUDSKI. | Fi.238, 251 Mi.270, 272 |
| 200 PLN | |
23205 |
1935 list polecony z Grodzieszy Małych 3.X.35 do Kalisza, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.238, 273, 275 Mi.257, 294, 296&nbs |
| 35 PLN | |
23206 |
1935 kartka nadana w ambulansie pocztowym nr 451a na trasie Skarżysko - Rozwadów. | Fi.251 Mi.272 |
| 30 PLN VERKAUFT | |
23207 |
1935 list firmowy z Poznania do Obornik, stempel "Papiery handlowe". | Fi.253 Mi.274 |
| 30 PLN | |
23208 |
1935 kartka nadana w ambulansie pocztowym nr 344 na trasie Krynica - Tarnów. | Fi.253 Mi.274 |
| 45 PLN | |
23209 |
1935 list z Babic 3.2.35 z poaustriackim kasownikiem. | Fi.255 Mi.276 |
| 35 PLN | |
23210 |
1935 miejscowy list polecony z Kalisza 21.II.35. | Fi.259 Mi.280 |
| 35 PLN | |
23211 |
1935 list polecony z Grodziska Mazowieckiego 1.VII.35 do Iwonicza Zdroju. | Fi.271 Mi.292 |
| 15 PLN | |
23212 |
1935 pojedyncza frankatura na liście poleconym z Warszawy do Palestyny. | Fi.272 Mi.293 |
| 50 PLN | |
23213 |
1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefo Piłsudskiego, czworoblok. | Fi.276 Mi.298 |
| 70 PLN VERKAUFT | |
23214 |
1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefo Piłsudskiego, czworoblok. | Fi.276 Mi.297 |
| 30 PLN VERKAUFT | |