24580 |
1945 Liga Morska, znaczek z silnie przesuniętym ząbkowaniem. | Fi.368 Mi.400 |
| 55 PLN VERKAUFT | |
24581 |
1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł., z błędem na poz.20 "1 połączona z ramką", gwarancja. | Fi.368 B18 Mi.400 |
| 30 PLN | |
24582 |
1945 Liga Morska, parka znaczków za 2+4 zł. ze znacznie przesuniętym w górę jednym rzędem perforacji poziomej, dolny znaczek jak cięty z jednej strony; oba z błędami: górny z poz.20 "biała plama pod 1920", dolny z poz.25 "Ligac zamiast Liga", oba znaczki z uszkodzoną gumą (prześwitki), sygnowane MK w ramce. | Fi.369B Mi.401 |
| 150 PLN | |
24583 |
1945 Liga Morska, znaczek z błędem dolnego sektora z poz. 15 z błędem "kreska pod a wyrazu Morska". | Fi.369B13 Mi.399 |
| 60 PLN | |
24584 |
1945 Liga Morska, znaczek za 2+4 zł., z błędem na poz.8 "plamki między 2 a +", gwarancja. | Fi.369 B6 Mi.401 |
| 30 PLN | |
24585 |
1945 Liga Morska, znaczek z silnie przesuniętym ząbkowaniem. | Fi.370 Mi.402 |
| 60 PLN VERKAUFT | |
24586 |
1945 Liga Morska, znaczek z błędem z poz. 24 dolnego sektora w postaci "plamy pod A w LIGA". | Fi.370B Mi.402 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
24587 |
1945 Liga Morska, znaczek z powtarzalnym błędem "plama nad górną ramką i kropka nad żurawien nad cyfrą 5". | Fi.370B Mi.402 |
| 30 PLN VERKAUFT | |
24588 |
1945 Liga Morska, górny znaczek z błędem z poz. 9 z błędem "uszkodzone A w MORSKA". | Fi.370B1 Mi.402 |
| 40 PLN | |
24589 |
1945 Liga Morska, znaczek za 3+5 zł., z błędem na poz.14 "kropka między o i r w Morska", gwarancja. | Fi.370 B9 Mi.402 |
| 30 PLN VERKAUFT | |
24590 |
1945 FDC znaczka z okazji I Kongresu Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu. | Fi.371 Mi.403 |
| 80 PLN | |
24591 |
1945 FDC - "I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji". | Fi.371 Mi.403 |
| 130 PLN | |
24592 |
1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, oryginalnie kasowany znaczek za 1+5 zł., gwarancja Krawczyk. | Fi.371 Mi.403 |
| 120 PLN | |
24593 |
1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, czworoblok znaczków nieząbkowanych, stan gabinetowy, rzadkie w czworobloku, gwarancja Schmutz. | Fi.371nz Mi.403 |
| 1 500 PLN VERKAUFT | |
24594 |
1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, znaczek cięty z pierwszego nakładu z wyraźnym rastrem rysunku, skasowany grzecznościowo w Zduńskiej Woli w okresie obiegu znaczka, świetny stan zachowania, bardzo rzadki prawdziwy, nie wiadomo czy istnieje drugi prawdziwie kasowany, gwarancja Schmutz. | Fi.371 nz Mi.403U |
| 1 500 PLN | |
24595 |
1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem znaczek na kopercie ostemplowany 15.VII w rocznicę bitwy. | Fi.372 Mi.405 |
| 50 PLN | |
24596 |
1945 list z Szelkowa 27.7.45 do Warszawy, znaczek skasowany przez skreślenie i ręczny "kasownik", stempel cenzury wojskowej 1494. | Fi.372 Mi.405 |
| 120 PLN | |
24597 |
1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, cięty znaczek za 5 zł., gwarancja Schmutz. | Fi.372 nz Mi.405 U |
| 500 PLN | |
24598 |
1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego. | Fi.373 Mi.406 |
| 30 PLN | |
24599 |
1945 1. rocznica manifestu lipcowego, znaczek oryginalnie kasowany w Górze Śląskiej. | Fi.373 Mi.406 |
| 110 PLN VERKAUFT | |
24600 |
1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, bardzo rzadki cięty znaczek z prawym marginesem, gwarancja. | Fi.373nz Mi.406U |
| 4 900 PLN VERKAUFT | |
24601 |
1945 Westerplatte, znaczek na kopercie ostemplowany 2.IX w Warszawie - "PIERWSZE ŚWIĘTO LOTNIKA w ODRODZONEJ POLSCE", jednym z najwcześniejszych powojennych stempli okolicznościowych stosowanym wyłącznie w tym dniu. | Fi.374 Mi.407 |
| 150 PLN | |
24602 |
1945 Westerplatte, znaczek na liście poleconym, wysłanym 26.IX z miejscowości Końskie do Warszawy, opłata niezgodna z taryfą; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.374, 376a, 378 Mi.407, 408b, 411&nb |
| 150 PLN | |
24603 |
1945 Westerplatte, marginesowy znaczek cięty za 1+9 zł., gwarancja Falkowski. | Fi.374 nz Mi.407 U |
| 400 PLN VERKAUFT | |
24604 |
| 50 PLN | |
24605 |
| 50 PLN | |
24606 |
1945 wydanie prowizoryczne, parka z przesuniętym nadrukiem w poziomie. | Fi.375 Mi.408 |
| 20 PLN | |
24607 |
1945 wydanie prowizoryczne, znaczek z silnym abklaczem. | Fi.376a Mi.409b |
| 40 PLN | |
24608 |
1945 front koperty z bardzo rzadkim prowizorycznym kasownikiem Gliwice 3 i odręcznie wpisaną datą. | Fi.376a Mi.409b |
| 100 PLN VERKAUFT | |
24609 |
1945 list z Lublina 2.X.45 do Legnicy, na odwrocie prowizoryczny kasownik odbiorczy Legnicy LIGNICA 1 wykonany w ZSRR. | Fi.376a Mi.409b |
| 80 PLN | |
24610 |
1945 wydanie przedrukowe, 1,50 zł - pojedyncza frankatura, list wysłany 4.XII z Wadowic do Krakowa, 3 dni po podwyższeniu taryfy, Poczta "przepuściła" list - oznaczyła dopłatę ale jej nie pobrała, ciekawa całość. | Fi.376a Mi.409b |
| 60 PLN | |
24611 |
1945 kartka polecona z Katowic 12.X.45 do Kanady, stempel cenzury wojskowej 678 i stempel odbiorczy na odwrocie, kark złamana, jeden znaczek odpadł. | Fi.376a, 378 Mi.409b, 411 |
| 100 PLN | |
24612 |
1945 polecona kartka okolicznościowa ze znaczkiem i stemplem Kongresu Związków zawodowych w Warszawie 21.11.49, na odwrocie stempel odbiorczy, kartka bez treści. | Fi.376a, 386 Mi.409b, 413 |
| 80 PLN | |
24613 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym formą III poz. 24 typu 2, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.376a T2 Mi.409b K |
| 300 PLN | |
24614 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z rzadkim nadrukiem formy pierwszej z poz. 99 z obiegu pocztowego z kasownikiem Sosnowca, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.376b FI Mi.409a |
| 500 PLN | |
24615 |
1945 wydanie przedrukowe - "czerwone 1,50 zł", jeden z najrzadszych i najciekawszych błędnodruków Polski powojennej na liście z oryginalnego, niefilatelistycznego!!! obiegu, wysłanym 4.I.1946 z Koła do Chrzanowa; znaczek przedrukowany formą II (typ 2, poz.78) w mieszanej frankaturze ze "zwykłym" znaczkiem, kompletna koperta (minimalnie krótsza z lewej strony), walor w bardzo dobrym stanie zachowania; historyczna sygnatura ołówkiem i gwarancja: Perzyński, z podpisem Schmutz. | Fi.376bFIIT2 |
| 4 000 PLN VERKAUFT | |
24616 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z uszkodzonym prawostronnie nadrukiem II formy (typ 2, poz.30); co unikalne na znaczku podstawowym z końcowej fazy druku III walcem, kiedy to na kilkunastu arkuszach odnotowano na tej pozycji powstanie dużego błędu "wcięcie w prawej cyfrze 2" (możliwe jest przedrukowanie kilku takich znaczków, ale do tej pory inny egzemplarz znaczka z tym błędem nie jest znany), gwarancja i opis błędu Schmutz. | Fi.376b FII T2 B Mi.409a |
| 2 500 PLN | |
24617 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem formy II z poz. 91 z nadrukiem Typu 1, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.376b T1 Mi.409a |
| 300 PLN | |
24618 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem formy II z poz. 97 z nadrukiem Typu 1, gwarancja i oznaczenie. | Fi.376b T1 Mi.409a |
| 1 200 PLN VERKAUFT | |
24619 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem drugiej formy z poz. 100 z nieodnotowanym na tym znaczku kasownikiem prowizorycznym Wronowy 22.3.46, gwarancja Ways. | Fi.376bT2 Mi.409a |
| 1 200 PLN | |