Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 41. Generalgouvernement

23852

1943 godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczek za 60 gr. z uszkodzonymi cyframi nominału w pasku pionowym pomiędzy znaczkami zwykłymi, znaczek z błędem bez podlepki.

Fi.U34
120 PLN
23853

1943 przesyłka urzędowa za zwrotnym poświadczeniem odbioru - koperta z kompletnym sądowym dowodem doręczenia, wysłana 22.XII z Tarnowa do Żabna, ponieważ adresat odmówił przyjęcia przesyłkę zwrócono do nadawcy; całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.U36, U17
100 PLN
23854

1944 "EIN POSTSPAREBUCH BIETET VIELE VERTEILE!" Radom 1, bardzo rzadko spotykany kasownik propagandowy idealnie odciśnięty na widokówce wysłanej 24.VI do Skarżyska-Kamiennej; walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.75; XI
600 PLN
23855

Fi.80; 38
50 PLN
23856

1944 600-lecie Lublina, seria znaczków na karcie, ostemplowana okolicznościowo 26.X w Krakowie, kasownikiem z okazji IV rocznicy utworzenia GG.

Fi.92-95; 34
40 PLN
23857

1944 55 urodziny A.Hitlera, seria skasowana 15.VII na kopercie.

Fi.117-119
15 PLN
23858

1944 wydanie z dopłatą na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria ostemplowana 26.X, na białym kartonie, kasownikiem okolicznościowym z okazji 5 rocznicy powstania GG; na końcach ząbków minimalne przebarwienia.

Fi.120-124; 38
30 PLN
23859

1944 5. rocznica utworzenia GG, znaczek 10+10 zł na karcie, ostemplowany okolicznościowo 26.X w pierwszym dniu obiegu, bardzo wysoka wycena katalogowa!

Fi.125; 38
150 PLN
23860

Fi.125a,126b nz
150 PLN
23861

1944 portret A.Hitlera, karta pocztowa, wysłana 25.X z Łowicza do Poznania, wysoka wycena katalogowa (Mi 40 euro.)

Fi.Cp10
Mi.P13
60 PLN
23862

1944 całostka z sygnaturą II.44.

Fi.Cp10
10 PLN
23863

1944 portret A.Hitlera, karta pocztowa, wysłana z Nowego Targu do Częstochowy.

Fi.Cp10
Mi.P13
50 PLN
23864

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, czysta.

Fi.Cp10
Mi.P13
15 PLN
23865

Fi.Cp10
Mi.P13
50 PLN
23866

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, wysłana 19.XII z miejscowości Sanka do Milanówka, znak opłaty skasowany w Krakowie; słabszy stan zachowania (Mi. 40 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13
30 PLN
23867

Fi.Cp9b, 80; 36
40 PLN
23868

Fi.Cp9c
Mi.P12/03
120 PLN
23869

Fi.Cp9c
Mi.P12/03
60 PLN
23870

1944 znaczki urzędowe II i III wydanie, 10 + 50 + 24 gr. - frankatura mieszana, ładnie frankowany list polecony wysłany 13.III z urzędu Kraków 11 do Berlina; pieczęć nagłówkowa nadawcy; kasownik odbiorczy na odwrocie 15.III; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.U18, U24, U31
140 PLN
23871

1944 "IN BRIEFANSCHRIFTEN ZUSTELLPOSTAMT STRAßE U.HAUSNNUMMER GENAU ANGEBEN!" Radom 1, rzadko spotykany kasownik propagandowy idealnie odciśnięty na urzędowej kopercie z sygnaturą 40165, wysłanej 18.V z biura Gubernatora Dystryktu Radomskiego do Piotrkowa; efektowny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.U31; VIII
650 PLN
23872

1945 ofrankowany list wysłany 8.I z niemieckiej poczty polowej 47874, przekazany poczcie cywilnej GG, przesłany 9.I za jej pośrednictwem z Nowego Sącza do Wieliczki; duża ciekawostka z ostatnich dni okupacji.

Fi.78
300 PLN
23873

1945 całostka Rzeszy użyta na terenie GG !!! karta wysłana z Łowicza 12.I w ostatnich dniach jego okupacji (miasto wyzwolono 18.I) do miejscowości Sobaków, datownik nadawczy bardzo dobrze odciśnięty; niespotykany walor w idealnym stanie zachowania.

Mi.P314II
120 PLN