Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 40. Städtepost 1914-1918

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
16240

1917 Łódź, kartka z Niemiec do Łodzi ze stemplem doręczeniowym straży ogniowej.


100 PLN
16241

1917 Przedbórz, I wydanie, seria czystych znaczków ciętych typy 3 i 2, ledwo widoczny ślad po podlepce, gwarancja.

Fi.1-2A
Mi.1-2B 
480 PLN
16242

1917 Przedbórz, I wydanie, marginesowa seria czystych znaczków ząbkowanych - oba typu 2 i w pięknym stanie, gwarancja i opis.

Fi.1-2B
Mi.1-1A 
420 PLN
16243

1917 Przedbórz, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2B
120 PLN
16244

1917 Przedbórz, znaczek pierwszego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.1B
50 PLN
16245

1917 Przedbórz, kartka do Przedborza 25.12.17 ze stemplem cenzury wojskowej w Piotrkowie, znaczek doręczeniowej poczty miejskiej w Przedborzu.

Fi.2
250 PLN
16246

1917 Przedbórz, połówka znaczka za 4 gr. na wycinku, gwarancja Krawczyk.

Fi.2B
Mi.2A 
100 PLN
16247

1917 Przedbórz, list polecony z Warszawy do Przedborza, stempel cenzury, koperta lekko uszkodzona w narożnikach.

Fi.2B
200 PLN
16248

1917 Przedbórz, I wydanie, list wysłany 17.XII z Warszawy, ofrankowany parką znaczków za 7,5 Pf. wydania "Gen.-Gouv. Warschau", pobranie opłaty za doręczenie udokumentowano 22.XII znaczkiem za 4 gr. typ 8, stempelek cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.2B
Mi.2A 
400 PLN
16249

1917 Przedbórz, próba w kolorze oliwkowym, gwarancja Wiatrowski.

Fi.2B P1
180 PLN
16250

1917 Warszawa, miejscowy list firmowy, stempel poczty miejskiej "WRĘCZENIE OPŁACONE".

Fi.26IIa
160 PLN
16251

1917 Warszawa, miejscowy list firmowy, stempel poczty miejskiej "WRĘCZENIE OPŁACONE".

Fi.27Ia
160 PLN
16252

1917 Warszawa, "Na biedne dzieci" - seria znaczków dobroczynnych z portretami polskich królów wydanymi przez Obywatelską Komisję Ofiarności Publicznej, znaczki bez podlepek umieszczone w specjalnym karnecie, wydawnictwie przygotowanym w bardzo małym nakładzie, przeznaczone dla najwybitniejszych przedstawicieli życia publicznego i najhojniejszych darczyńców; walor w doskonałym stanie zachowania.


450 PLN
16253

1917 Warszawa, kartka z Trzebini ze stemplem doręczeniowym poczty miejskiej w Warszawie.


80 PLN
16254

1917 Warszawa, kartka na chleb i cukier ważna w okresie 19.III-1.IV, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (linie faliste) i poddrukiem, sporządzono w drukarni Bolesława Wirtza; bardzo dobry stan zachowania.


50 PLN
16255

1917 Warszawa, kartka na ziemniaki i zupę ważna w okresie 5.II-18; bardzo dobry stan zachowania.


40 PLN
16256

1917 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 19.III-1.IV, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10; bardzo dobry stan zachowania.


80 PLN
16257

1917 Warszawa, kartka z Konina 28.3.17 do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej.


40 PLN
16258

1917 Warszawa, kartka z Piotrkowa do warszawy zew stemplem cenzury i stemplem doręczeniowym poczty miejskiej.


40 PLN
16259

1917 Warszawa, kartka z Sokołowa 12.7.17 do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej.


40 PLN
16260

1917 Warszawa, kartka z Niemiec ze stemplem doręczeniowym poczty miejskiej w Warszawie.


70 PLN
16261

1917 Warszawa, list z Mławy ze stemplem doręczeniowym poczty miejskiej w Warszawie.


80 PLN
16262

1917 Warszawa, list firmowy z browaru parowego w Skierniewicach 8.7.17 do warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie.


100 PLN
16263

1917 Warszawa, list firmowy z Niemiec do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie.


80 PLN
16264

1917 Warszawa, firmowy list polecony z Skalmierzyc 14.6.17 do Warszawy, stempel poznańskiej cenzury wojskowej i stempel poczty miejskiej w Warszawie, gwarancja Landre.


100 PLN
16265

1917 Warszawa, miejscowy list firmowy ze stemplem typ 26 "WRĘCZENIE OPŁACONE".


200 PLN
16266

1917 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 22.I-4.II, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10; bardzo dobry stan zachowania.


50 PLN
16267

1917 Warszawa, kartka na ziemniaki i zupę ważna w okresie 22.I-4.II; bardzo dobry stan zachowania.


40 PLN
16268

1918 Częstochowa, widokówka wysłana 25.III za pośrednictwem urzędu etapowego Hrubieszów do Częstochowy, ponieważ przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty pocztowej, dlatego odciśnięto tylko datownik poczty miejskiej "MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY" (Fi.700,-); pieczęć formacyjna "K.u.k. Heimkehr-Station/Hrubieszów"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.3a
500 PLN
16269

1918 Luboml, seria cięta, regumowana bez podlepek.

Fi.1-5A
30 PLN
16270

1918 Luboml, seria cięta.

Fi.1-5A
20 PLN
16271

1918 Luboml, seria ząbkowana.

Fi.1-5B
20 PLN
16272

1918 Luboml, seria z odwróconymi nominałami.

Fi.1-5sA
150 PLN
16273

1918 Luboml, znaczek na wycinku.

Fi.1A
50 PLN
16274

1918 Luboml, znaczek z odwróconymi nominałami.

Fi.1As
20 PLN
VERKAUFT
16275

1918 Luboml, znaczek z silnym abklaczem.

Fi.3A
80 PLN
16276

1918 Luboml, znaczek z odwróconymi nominałami.

Fi.4As
20 PLN
VERKAUFT
16277

1918 Luboml, znaczek na wycinku.

Fi.5A
50 PLN
16278

1918 Luboml, znaczek z odwróconym nominałem.

Fi.5As
20 PLN
16279

1918 Przedbórz, II wydanie, seria cięta, niegumowana - tak wydano część nakładu, gwarancja Schmutz,.

Fi.3-6A
Mi.3-6C 
480 PLN