Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 40. Feldpost im II Weltkrieg

18083

Fi.1 nz (10)
250 PLN
18084

1943 Podziemna Poczta Polska, znaczki do opłaty tajnego Monitora Polskiego na wycinkach z Monitora, fotoatest.

Fi.10-12
450 PLN
18085

Fi.20a
20 PLN
18086

Fi.20a
50 PLN
18087

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania - I nakład.

Fi.20a nz
50 PLN
18088

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", ząbkowany znaczek V wydania w kolorze brązowolila na papierze seledynowym - II nakład, na odwrocie sygnatury MIR, WR i MS - Mikstein.

Fi.20b
30 PLN
18089

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania w kolorze brązowolila na papierze seledynowym - II nakład, na odwrocie sygnatury MIR, WR i MS - Mikstein.

Fi.20b nz
30 PLN
18090

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania.

Fi.20b nz
30 PLN
18091

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania w kolorze brązowolila na papierze różowym - II nakład, na odwrocie sygnatury MIR, WR i MS - Mikstein.

Fi.20b nz
30 PLN
18092

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", znaczek V wydania w kolorze fioletowym z przesuniętą perforacją pionową.

Fi.20c B
50 PLN
18093

1 200 PLN
18094

1943 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Palestyna, list wysłany 21.I za pośrednictwem poczty polowej 117 do polskiego przedstawicielstwa w Nairobi w Brytyjskiej Afryce Wschodniej, dotyczący poszukiwania przez żołnierzy II Korpusu rodzin, ewakuowanych ze Związku Sowieckiego razem z oddziałami gen.Andersa; stempelki różnych cenzur, przesyłka zabezpieczona zalepką cenzury; na odwrocie kasownik odbiorczy poczt polowej 80; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

600 PLN
18095

1943 Armia Czerwona, list wysłany 2.X z radzieckiej poczty polowej 29644-A, adresowany do urzędu pocztowego Moskwa 55 "do wostrebowanija" (poste-restante), co było charakterystyczne w przypadku korespondencji do łagrów lub więzień, stempelek cenzury 04338, kasowniki odbiorcze; dobry stan zachowania (koperta zmniejszana).

100 PLN
18096

1943 nalepka poczty polowej 1 Korpusu.

30 PLN
18097

1943 Podziemna Poczta Polska, znaczki do opłaty tajnego Monitora Polskiego na wycinku.

450 PLN
18098

1943 nalepki polskiej poczty polowej.

90 PLN
18099

1943 Podziemna Poczta Polska, znaczek do opłaty tajnego Monitora Polskiego.

150 PLN
18100

50 PLN
18101

90 PLN
18102

Fi.1-4
3 600 PLN
18103

1944 III Rzesza, list wysłany 11.VII za pośrednictwem poczty polowej 11449 przydzielonej od marca 1944 do 4. Batterie technische Artillerie-Abteilung (mot.) 91; datownik nadawczy tzw. "Neutraler Stempel" z rzymską cyfrą "VII" na górze i literą "v" na dole, bardzo wysoka wycena katalogowa!!! pieczęć formacyjna, zalepka cenzury; doskonały stan zachowania.

200 PLN
18104

1944 list z niemieckiej poczty polowej nr 33143 do Bydgoszczy.

20 PLN
18105

1944 "NIECH ŻYJE ZWYCIĘSTWO ANGLO-SOWIECKO-AMERYKAŃSKIEGO SOJUSZU WOJENEGO!" propagandowy ilustrowany listownik, wysłany 6.V z informacją o śmierci w dniu 2.V.1944 Bohatera Związku Sowieckiego pułkownika lotnictwa Iwana Diemidowicza Antoszkina, wysłany z poczty polowej 10330 do Moskwy, cenzura 01663, kasownik odbiorczy; stan zachowania, typowy dla przesyłek "ze wschodu"; niecodzienny walor; z eksponatu J.Falkowskiego.

600 PLN
18106

1944 1 Dywizja Piechoty im. Tadeusza Kościuszki, zwolniony od opłaty pocztowej list "trójkąt" pisany po polsku, wysłany 26.VI (zapewne już z terenu Polski) z 1 pułku artylerii lekkiej za pośrednictwem poczty polowej 63409 z dopiskiem "i"(), do wywiezionej na Syberię przez sowietów rodziny, przebywającej we wsi Kowalicha w rejonie Barnaułskim Kraju Ałtajskiego; niebieski datownik nadawczy sowieckiej poczty polowej, kasownik odbiorczy 7.7; stempelek cenzury 25079; przesyłki z oddziałów 1 Dywizji należą do rzadko spotykanych; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.
1 Berliński Pułk Artylerii Lekkiej w lipcu 1944 zabezpieczał działania sowieckiej piechoty w walkach o uchwycenie przyczółków nad Bugiem.

1 000 PLN
18107

1945 WAFFEN SS "3 Batalion szkolno-zapasowy grenadierów pancernych SS", formularz poczty polowej wysłany 19.I z jednostki SS stacjonującej w Neuzelle (tuż za Odrą i obecną polska granicą) do obozu pracy Wesenberg, pisany po polsku przez polskiego fryzjera!!! obsługującego esesmanów, jak wynika z treści listu, już w czasie Powstania Warszawskiego; pieczęć formacyjna z hitlerowską gapą "Waffen SS SS-Pz.Gren.Ausb.u.Ers.Batl.3."; unikalny, niezwykle ciekawy walor w doskonałym stanie zachowania z końcowego okresu II wojny światowej w Europie; ze zbiorów J.Falkowskiego.

800 PLN
18108

200 PLN
18109

1946 Poczta Polowa II Korpusu, znaczek za 45 gr. z błędem perforacji pionowej "brak jednego otworu".

30 PLN
18110

1946 Szlak Bojowy II Korpusu, seria.

Fi.1-4
30 PLN
18111

1946 I wydanie znaczków poczty polowej II Korpusu, seria czysta.

Fi.1-4
40 PLN
18112

1946 znaczki poczty polowej II Korpusu.

Fi.1-5
180 PLN
18113

Fi.1-5
50 PLN
18114

1946 II wydanie znaczków poczty polowej II Korpusu, znaczek z nadrukiem nowej wartości 5/2 zł., piękny stan.

45 PLN
18115

1946 Szlak Bojowy II Korpusu, blok.

Fi.bl.1
160 PLN
18116

1946 blok poczty polowej II Korpusu.

Fi.bl.1
130 PLN
18117

1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok czysty w ładnym stanie.

Fi.Bl.1
220 PLN
18118

Fi.Bl.1, 1-5
300 PLN
18119

1946 poczta polowa II Korpusu gen. Andersa, kasowana próba bloku na białym papierze, gwarancja.

Fi.Bl.1 P
500 PLN
18120

1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, rzadki jako kasowany znaczek za 50 gr.

30 PLN
18121

500 PLN
18122

140 PLN