10586 |
1815 wycinek z dokumentu ze znakiem opłaty stemplowej za 7,5 kop. z carskim orłem. | |
| 30 PLN VERKAUFT | |
10587 |
1842 list zagraniczny wysłany 7.V z Warszawy do Paryża, adresowany na ręce księżnej Anny z Zamoyskich Sapieżyny (Sapieha), stempel nadawczy typu IB (389g), adnotacja dotycząca wysokości opłaty pocztowej; stemple graniczne i tranzytowe, pruskie: "FRANCO POLN:PREUSS:GRZ:", BERLIN (na odwrocie) i PP; francuskie: "AED" i "PRUSSE - GIVET"; adresatka była związana z obozem patriotyczno-niepodległościowym, aktywna w czasie Insurekcji Kościuszkowskiej, utrzymywała bliskie kontakty z tworzącymi się we Włoszech Legionami, po powstaniu listopadowym na emigracji, dbając z wielkim zaangażowaniem o finanse obozu księcia Adama Czartoryskiego (swego zięcia), zasłużyła na nadane jej przez historyków miano "ministra finansów Hotelu Lambert"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | |
| 600 PLN VERKAUFT | |
10588 |
1858 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop., wydania z 1857 roku, na papierze ze znakiem wodnym "cyfra 1", bez perforacji, unieważniony przez przekreślenie piórem i dodatkowo czerwonym miejscownikiem WARSZAWA (BAPABA) grażdanką; początkowo znaczki unieważniano wyłącznie poprzez kreślenie; obowiązek kasowania datownikiem wprowadzono 10 marca 1858 roku i trwał on tylko 17 dni, bo do dnia 27 marca 1858 roku, kiedy to do kasowania znaczków wprowadzono stemple numerowe; przez cały ten czas na większości znaczków spotyka się także kreślenie - zostało to opisane przez Z.Mikulskiego w Filateliście 1/2008; fotoatest firmowy. | Mi.1 |
| 8 000 PLN | |
10589 |
1858 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku, na papierze ze znakiem wodnym "cyfra 1" oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniony czytelnie polskim kasownikiem numerowym 191 - Kalisz (co bardzo rzadkie - w kolorze czerwonym) oraz dodatkowo przez przekreślenie piórem; początkowo znaczki unieważniano wyłącznie poprzez kreślenie, obowiązek kasowania datownikiem wprowadzono 10 marca 1858 roku i trwał on krótko, bo do dnia 27 marca 1858 roku, kiedy to do kasowania znaczków wprowadzono stemple numerowe; przez cały ten czas na większości znaczków spotyka się także kreślenie; ze względu na zapasy dostarczonych wcześniej znaczków nieząbkowanych, te ząbkowane użyte poza Warszawą są bardzo rzadkie - zostało to opisane przez Z.Mikulskiego w Filateliście 1/2008; znaczek był w kolekcjach F.Mertensa - jego sygnatura ołówkiem - VI 05 (rok) na odwrocie, a ostatnio G.B.Mehrtensa, fotoatest firmowy. | Mi.2 |
| 6 000 PLN | |
10590 |
1858 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; unieważniony pięknym, bardzo czytelnie odbitym polskim kasownikiem numerowym 88 - Krasnystaw (Fi.+150.-), bardzo ładny stan. | Mi.5 |
| 400 PLN VERKAUFT | |
10591 |
1858 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 30 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 223 - Koło (Fi.1200.-); poza małą prześwitką na dole w bardzo ładnym stanie. | Mi.7 |
| 1 000 PLN | |
10592 |
1858 list zagraniczny z pełną treścią, wysłany 31.VII z Warszawy do Bordeaux, mały stempel nadawczy typu IIIC (389h), stempelek "11" określający wysokość opłaty w ruchu tranzytowym, list 1.VIII przewieziony ambulansem relacji Wrocław-Berlin (BRESLAU-BERLIN), stemple kraju pochodzenia: pruski - "AUS RUSSLAND" i fancuskie "PREUSSE 2 ERQUELINES" i "PREUSSE 3 VALANCIENNES", tranzytowe stempelki: "PARIS A BORDEAUX", "PARIS" i odbiorczy "BORDEAUX 4 AOUT"; dekoracyjna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | |
| 450 PLN | |
10593 |
1858 list z Płocka 9.8.68 do Austrii opłacony znaczkami rosyjskimi unieważnionymi polskim stemplem numerowym Płocka 253, stempelek FRANCO i austriacki stempel graniczny POLOGNE,na odwrocie austriackie stemple odbiorcze, koperta w średnim stanie zachowania ale o dobrej prezentacji. | Mi.18, 19, 21 |
| 1 000 PLN | |
10594 |
1858 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku, na papierze ze znakiem wodnym "cyfra 1" o grubości 0,10 mm oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniony czytelnie polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, mógł zostać użyty pomiędzy 27 marca 1858 roku - kiedy to wprowadzono obowiązek unieważniania znaczków kasownikiem numerowym, a 1 kwietnia 1860 roku - kiedy znaczki rosyjskie wycofano z obiegu, drugie wydanie użyte na ziemiach polskich jest rzadkie, bardzo ładny stan. | Fi.II Mi.2x |
| 1 500 PLN | |
10595 |
1859 list do Królestwa Polskiego, wysłany 7.XII z Białegostoku do Warszawy, opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z roku 1858, na papierze bez znaku wodnego, o ząbkowaniu 12,5 (użyty w Królestwie przed wprowadzeniem polskiego znaczka numer jeden Fi.3000.-), unieważnionym rosyjskim kasownikiem numerowym 104, obok znaczka i na odwrocie miejscowniki z datą, na odwrocie warszawski datownik odbiorczy; przyzwoity stan zachowania. | Mi.5 |
| 1 000 PLN | |
10596 |
1859 list do Królestwa Polskiego, wysłany 15.IX z Petersburga do Warszawy, opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z roku 1858, na papierze bez znaku wodnego, o ząbkowaniu 12,5, unieważnionym kasownikiem numerowym 1, obok znaczka odbity owalny miejscownik z datą i godziną "2 CZAS" (2 AC), na odwrocie warszawski datownik odbiorczy ze skorygowaną datą nadejścia (3.X na 2.X) i duży kwadratowy godzinnik "3/P"; wewnątrz zbutwiałe krawędzie listu ale całość po złożeniu prezentuje się dobrze. | Mi.5 |
| 400 PLN | |
10597 |
1859 list do Królestwa Polskiego, wysłany 4.XII z Moskwy do Warszawy, opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z roku 1858, na papierze bez znaku wodnego, o ząbkowaniu 12,5, unieważnionym kasownikiem numerowym 2, na odwrocie miejscownik z datą i warszawski datownik odbiorczy; wewnątrz zbutwiałe krawędzie listu ale ekspozycyjnie ładny. | Mi.5 |
| 300 PLN | |
10598 |
1859 znak opłaty w formie czerwonej pieczęci Kasy Głównej Pocztowej wycięty z koperty Poczty Miejskiej w Warszawie. | Fi.(Ck3) |
| 120 PLN | |
10599 |
1859 znak opłaty wycięty z koperty Poczty Miejskiej w Warszawie wydanej przez Komisję Rządową Przychodów i Skarbu z błędem "duża plama na lewym skrzydle". | Fi.(Ck4) |
| 110 PLN VERKAUFT | |
10600 |
1859 znak opłaty wycięty z koperty Poczty Miejskiej w Warszawie wydanej przez Komisję Rządową Przychodów i Skarbu. | Fi.(Ck4) |
| 80 PLN | |
10601 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorach jasnoniebieskim i różowym unieważniony kasownikiem numerowym Gąbina numer 234 - Bojanowicz stopień rzadkości 5 punktów, dobry stan zachowania. | Fi.1a Mi.1a |
| 820 PLN VERKAUFT | |
10602 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i karminoworóżowym w odcieniach jasnych unieważniony - co bardzo rzadkie, miejscownikiem Kibarty w dniu 13/5., miejscowniki spotyka się na polskich jedynkach sporadycznie, ładny stan zachowania. | Fi.1a Mi.1a |
| 1 751 PLN VERKAUFT | |
10603 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorach jasnoniebieskim i różowym unieważniony kasownikiem numerowym Kielc numer 120 - Bojanowicz stopień rzadkości 2 punkty, znaczek wzmocniony na całej powierzchni masą papierową, bardzo dobra prezencja. | Fi.1a Mi.1a |
| 780 PLN VERKAUFT | |
10604 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorach w niebieskim i ciemnoróżowym podwójnie użyty na szkodę poczty, znaczek pierwotnie stemplowany kasownikiem numerowym Ożarowa numer 113 (najwyższy stopień rzadkości według Bojanowicza 10 punktów), a następnie odklejony z listu i ponownie stemplowany kasownikiem Łodzi numer 182, znaczek na całej powierzchni wzmocniony masą papierową, typowe dla podwójnego użycia silne stemplowanie mające zamaskować powtórne użycie, pomimo średniego stanu zachowania niezwykle dekoracyjny walor. | Fi.1a Mi.1a |
| 1 600 PLN VERKAUFT | |
10605 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorach jasnoniebieskim i różowym unieważniony kasownikiem numerowym Włocławka numer 241 - Bojanowicz stopień rzadkości 2 punkty, znaczek posiada usterkę w postaci uszkodzonej cyfry 10 w górnym prawym narożniku, znaczek reperowany w słabym stanie zachowania. | Fi.1a Mi.1a |
| 520 PLN VERKAUFT | |
10606 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorach jasnoniebieskim i różowym unieważniony kasownikiem numerowym Białej numer 55 - Bojanowicz stopień rzadkości 3 punkty, reperowane dwa zagięcia lub rozdarcia na znaczku, mimo to od frontu dobra prezencja. | Fi.1a Mi.1a |
| 650 PLN VERKAUFT | |
10607 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorach w odcieniach jasnych unieważniony kasownikiem numerowym Łęczycy numer 235 - Bojanowicz stopień rzadkości 4 punkty, znaczek posiada usterkę w postaci uszkodzonej litery K w KOP., znaczek wzmocniony na całej powierzchni masą papierową, dobra prezencja. | Fi.1a B14 Mi.1a |
| 750 PLN | |
10608 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorach w niebieskim i karminowym podwójnie użyty na szkodę poczty, znaczek pierwotnie stemplowany prawdopodobnie kasownikiem numerowym numer 88, a następnie odklejony z listu i ponownie stemplowany kasownikiem Droga Petersburska, ekspedycji pocztowej na dworcu kolejowym Praga, znaczek na całej powierzchni wzmocniony masą papierową, dobra prezencja i ciekawy walor. | Fi.1b Mi.1b |
| 1 200 PLN | |
10609 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i karminowym w odcieniach ciemnych unieważniony warszawskim kasownikiem "jedynka w czterech kwadratach" , znaczek posiada usterkę w postaci "zagiętego lewego dolnego narożnika, dobry stan zachowania. | Fi.1b Mi.1b |
| 1 200 PLN | |
10610 |
1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek w kolorach błękitu pruskiego i karminoworóżowym o ciemnych odcieniach na kopercie listu wysłanego 11.11 (23.11) z Warszawy do Kamieńca Podolskiego, znaczek unieważniony polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, obok miejscownik nadawczy grażdanką (); obie klisze znaczka z błędami: niebieska - z pięknie wykształconą dodatkową odwódką wokół herbu typu III, a czerwona - ze spiłowaną dolną linią czerwonych kropek; znaczek w doskonałym stanie, ma pełną perforację i zachował czyste żywe kolory; całość bardzo zgrabna i zachowana w bardzo dobrym stanie; francuski fotoatest B.Behr, kolorowy fotoatest firmowy. | Fi.1bc Mi.1b |
| 15 000 PLN | |
10611 |
1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach błękitu pruskiego i karminowym o jasnych odcieniach; z niebieską obwódką wokół herbu typu II z charakterystyczną rysą w szerokim niebieskim owalu powyżej litery O w KOP.; unieważniony polskim kasownikiem DP - Droga Petersburska, ekspedycji pocztowej na dworcu kolejowym Praga; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.1sa |
| 2 000 PLN | |
10612 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorach w niebieskim i ciemnoróżowym unieważniony warszawskim kasownikiem numerowym na wycinku z listu, znaczek posiada odmienny typ kliszy w postaci dodatkowej niebieskiej obwódki w typie I bez dodatkowych usterek znaczka, znaczek w bardzo dobrym stanie zachowania, gwarancja Miszczak. | Fi.1sa Mi.1a |
| 2 000 PLN VERKAUFT | |
10613 |
1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek, w kolorach błękitu pruskiego i karminowym o bardzo ciemnych odcieniach, na cienkim prześwitującym papierze (Fi.2500.-), skasowany kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, żywe kolory, świetnie widoczny prześwit rysunku, ciemne ślady na odwrocie to fragment odbitego tekstu na którym znaczek był naklejony, gwarancja Krawczyk. | Fi.1ub Mi.1b |
| 2 200 PLN | |
10614 |
1860 około obwoluta listu z Warszawy ze stemplem "Interes Rządowy" plus imienny "M.Koralewski" do Włocławka. | |
| 50 PLN | |
10615 |
1860 około obwoluta listu z Warszawy ze stemplem "Interes Rządowy" plus imienny do Włocławka. | |
| 30 PLN | |
10616 |
1860 znak opłaty wycięty z koperty do korespondencji krajowej i do Rosji, duży wycinek w ładnym stanie. | Fi.(Ck5) |
| 100 PLN | |
10617 |
1861 znak opłaty z koperty rosyjskiej przywróconej do obiegu na ziemiach polskich w 1865 roku na papierze satynowanym z tłoczonymi kwadratami, wycięty i przyklejony na kartonie. | Mi.(U7) |
| 20 PLN VERKAUFT | |
10618 |
1861 znak opłaty za 20+1 kop. z koperty rosyjskiej będącej w obiegu na ziemiach polskich przed wprowadzonymi w 1860 roku pierwszym polskim znaczkiem i kopertą, wycięty i przyklejony na kartonie. | Fi.(Ck r 5) |
| 30 PLN VERKAUFT | |
10619 |
1862 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku, na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; unieważniony rosyjskim sześciokątnym kasownikiem ambulansowym 11; numery 12, 14, 15 i 16 używane były także na linii kolei północnej, stąd na odcinku Wierzbołów - Kowno, mogły zostać użyte na polskim znaczku numer jeden; numerem 11 kasowano w latach 1861-62 wyłącznie znaczki na listach nadawanych w kierunku Warszawy ukończoną w grudniu 1862 roku linią z St Petersburga; listy z Warszawy, skasowane przy nadaniu, początkową część drogi odbywały dyliżansem konnym, a dostarczano je do ambulansu na stacji końcowej kolei już poza granicami Królestwa, stąd na polskim znaczku numer jeden kasownik ambulansowy 11 nie występuje (znany jest wyłącznie na znaczkach rosyjskich); fotoatest firmowy. | Mi.5 |
| 1 600 PLN | |
10620 |
1863 PORTO, list na koszt odbiorcy nadano 7.12 (25.11) w wagonie nr.4 otwartej rok wcześniej linii WARSZAWSKIEJ KOLEI ŻELAZNEJ ( ..) z St.Petersburga do Warszawy; ambulansowy stempel nadawczy typu I z numerem kodowym na boku; z Warszawy (mały datownik 9.12) odprawiono go koleją Warszawsko - Wiedeńską do granicy Pruskiej w Katowicach (stempelek AUS RUSSLAND EISENB POST BUR. 9.12), a stamtąd do Brzegu; naliczono opłaty 3 sgr. dla poczty rosyjskiej i dodatkowo 2 sgr. opłaty za list przewieziony w Prusach na odległość 10-20 mil. w sumie od odbiorcy pobrano 5 sgr. (odręczne adnotacje na liście); to jeden z najpiękniej zachowanych listów zagranicznych na koszt odbiorcy nadanych w ambulansie kursujących w Królestwie Polskim, kolorowy fotoatest firmowy. | |
| 4 000 PLN | |
10621 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Kalisza numer 191. | Mi.21x |
| 70 PLN VERKAUFT | |
10622 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Porczyn numer 296, Bojanowicz 10 punktów - najwyższy stopień rzadkości. | Mi.21x |
| 400 PLN VERKAUFT | |
10623 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 182 - Łódź, ładny stan. | Mi.16y |
| 200 PLN | |
10624 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 138 Radomia. | Mi.15 |
| 50 PLN | |
10625 |
1865 kompletny list zagraniczny wysłany 10.VIII z Warszawy do Bordeaux, na papierze firmowym z tłoczonym napisem "Robert Buhrke Warschau", owalny mały (18 mm) stempel nadawczy typu IIIC, pruski okrągły stempel ambulansowy, określający jednocześnie kraj pochodzenia: "AUS POLEN uber EISENB. POST-BUR.XI/ PORTO/ II", stempel przejścia granicznego w Achen "P33" i francuski stempel "11" - jedenaście centymów, które to pobierano od odbiorcy, francuskie stemple tranzytowe i odbiorczy na odwrocie 13.VIII, pięknie udokumentowany obieg i dobry stan zachowania. | |
| 360 PLN | |