12867 |
1940 wydanie prowizoryczne na polskiej całostce, kartka z hasłem propagandowym I. | Fi.Cp3II |
| 35 PLN | |
12868 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", czysta. | Fi.Cp3II |
| 80 PLN | |
12869 |
1940 wydanie prowizoryczne na polskiej całostce, kartka z hasłem propagandowym H. | Fi.Cp3II |
| 35 PLN | |
12870 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe K - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", wysłana 28.IX z agencji w miejscowości Przecław, przez Mielec do Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie, pieczęć kancelaryjna PCK; ślady zszywacza po dołączonej karcie na odpowiedź. | Fi.Cp3II |
| 100 PLN | |
12871 |
| 35 PLN | |
12872 |
1940 "wyszczerbiony lewy dolny narożnik ramki hasła propagandowego" i "lewa cyfra 2, nominału, wyszczerbiona z prawej strony" uszkodzenie nadruku na polskiej karcie pocztowej, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe P - "TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE", całostka wysłana 12.XII z Zakopanego do Warszawy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Żółkiewski. | Fi.Cp4I Mi.P4 |
| 300 PLN | |
12873 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana 4.VIII.1941 z Lublina do Otwocka. | Fi.Cp7I Mi.P10 |
| 20 PLN | |
12874 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze II.41, czysta. | Fi.Cp7I Mi.P10 |
| 30 PLN | |
12875 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta z sygnaturą IX.40. | Fi.Cp8I Mi.P9 |
| 40 PLN | |
12876 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie wydania przedrukowego - część z opłaconą odpowiedzią, tekst XII "Mit dem 20.4.42 ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.CpU1A |
| 250 PLN | |
12877 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst V "1) Alle im Generalgouvernement erschinenen ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.CpU2I |
| 200 PLN | |
12878 |
1940 kartka pocztowa dla polskiej placówki pocztowej w Gdańsku z nadrukiem formularza biura wysyłkowego znaczków z Krakowa, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.CpU2II |
| 1 200 PLN | |
12879 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.CpU3 |
| 100 PLN | |
12880 |
1940 karta służbowa bez tekstu na odwrocie. | Fi.CpU4 |
| 40 PLN | |
12881 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XV "Durch ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.CpU4 |
| 100 PLN | |
12882 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, odmiana nieopisana !!! tekst XXII "Infolge ..." w podpisie "Im Auftrag/ Klimek", dodatkowy dopisek "Postaweisung zurück", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.CpU4 |
| 350 PLN | |
12883 |
1940 parka znaczków doręczeniowych za 20 f., oryginalnie kasowana w Boromiu na dużym wycinku z adresu pomocniczego, gwarancja. | Fi.D2 |
| 250 PLN | |
12884 |
1940 kompletna seria znaczków urzędowych grzecznościowo stemplowana na wycinku. | Fi.U1-15 |
| 50 PLN | |
12885 |
1940 seria znaczków urzędowych w małym formacie. | Fi.U16-24 |
| 30 PLN | |
12886 |
1940 Godło III Rzeszy w małym formacie, dwa znaczki cięte bez nominału (Fi.1500.-), karminowolila z lekko pękniętą pionowo gumą, gwarancja. | Fi.U17, 22 nz |
| 1 000 PLN | |
12887 |
1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo 10.VIII w Lublinie, stemplem z okazji zawodów hippicznych. | Fi.11 |
| 35 PLN | |
12888 |
1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo, z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie. | Fi.12 |
| 25 PLN | |
12889 |
| 80 PLN | |
12890 |
1941 "TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie skasowany okolicznościowo w Zakopanym z okazji zawodów sportowych rozegranych 6-7.IX. | Fi.41; 13 |
| 35 PLN | |
12891 |
1941 rocznica powstania Dystryktu Galicji, znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 1.VIII we Lwowie. | Fi.42; 10 |
| 30 PLN | |
12892 |
| 160 PLN | |
12893 |
1941 widoki zabytkowych budowli (II), seria znaczków na ozdobnym blankiecie papeterii "krakowskiej", ostemplowana okolicznościowo 24.V.1943 w Krakowie. | Fi.63-65, 31 |
| 40 PLN | |
12894 |
1941 widoki zabytkowych budowli(II), unikalna - co zaznaczono w ateście, próba znaczka za 2 zł. - Barbakan w Krakowie, czarnosepia na białym papierze (Mi.-.-), lekko pionowo zgięta, fotoatest Krischke BPP. | Fi.63 P5 Mi.63 PV |
| 2 400 PLN | |
12895 |
1941 urodziny Hitlera, specjalna pamiątkowa karta, ostemplowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie. | Fi.65; 9a |
| 30 PLN | |
12896 |
1941 1 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, efektowna, wykonana techniką litograficzną, karta propagandowa, ostemplowana 15.VIII w Krakowie. | Fi.67; 12 |
| 60 PLN | |
12897 |
1941 portret Hitlera, piętnaście najpopularniejszych ciętych parek czystych. | Fi.71-5, 77-81, 86, |
| 600 PLN | |
12898 |
1941 portret Hitlera, czysta seria z gapami na górnym marginesie, dwa znaczki z lekko załamanym marginesem. | Fi.71-82 |
| 100 PLN | |
12899 |
1941 Portret A.Hitlera na jednolitym tle, 8 gr. - frankatura wielokrotna, karta pocztowa, wysłana 6.I.1945 z Częstochowy do obozu w miejscowości Wessenberg; opłata niezgodna z taryfą. | Fi.73 |
| 40 PLN | |
12900 |
1941 Portret A.Hitlera na jednolitym tle, 12 gr. - frankatura pojedyncza, formularz wysłany 8.VI.1944 z agencji Ciężkowice do Gródka Jagiellońskiego, dodatkowy stempelek informacyjny "Der Postort heisst ...". | Fi.75 |
| 70 PLN | |
12901 |
1941-1944 zgłoszenie zameldowania, wystawione w Przemyślu (Deutsch-Przemyśl), potwierdzone niemiecką pieczęcią władz miasta, opłata pobrana znaczkiem municypalnym za 10 gr.; dodatkowo stempel "Komenda Powiatowa Milicji Obywatelskiej Kontrola Ruchu Ludności w Przemyślu" jeszcze z orłem w koronie. | |
| 50 PLN | |
12902 |
1941 Arbeitskarte - Karta Pracy, wystawiona na nazwisko Czesław Kowalski, w urzędzie pracy w Grójcu; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
12903 |
1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41. skasowana grzecznościowo 26.VI.1942 w Krakowie. | Fi.Ck2 Mi.U2/01a |
| 40 PLN | |
12904 |
1941 całostka (część na odpowiedź) wysłana z Krakowa 5.I.41 do Zatoru, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp6B |
| 180 PLN | |
12905 |
1942 kasownik okolicznościowy z okazji II zawodów sportowych w Zakopanem, znaczek ostemplowany na karcie 5.IX. | Fi.23 |
| 40 PLN | |
12906 |
1942 3. rocznica utworzenia GG, znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.X w Krakowie. | Fi.25 |
| 12 PLN | |