6084 |
| 1 000 PLN | |
6085 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz. | Fi.29 Mi.28 |
| 25 PLN | |
6086 |
| 30 PLN | |
6087 |
| 30 PLN | |
6088 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku z poz. 20 "brak TA", gwarancja i opis Schmutz.. | Fi.29 B10 Mi.28 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
6089 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku z błędem "brak liter TA", gwarancja Schmutz. | Fi.29 B10 Mi.28 |
| 35 PLN | |
6090 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 90 hal. z błędem z poz.19 "uszkodzone PO w POLSKA", gwarancja. | Fi.29 B22 Mi.28 |
| 30 PLN | |
6091 |
| 35 PLN | |
6092 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem, załamanie na prawym górnym brzegu, gwarancja. | Fi.29K Mi.28K |
| 200 PLN | |
6093 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.29No Mi.28K |
| 250 PLN | |
6094 |
1918 wydanie lubelskie, karta z nadrukiem 15 hal. z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 6.III.1919 z Lublina do Zakopanego, nadawcą jest Alfred Lityński zoolog i hydrobiolog, badacz fauny stawów tatrzańskich, współzałożyciel, sekretarz i jeden z najaktywniejszych członków Sekcji Przyrodniczej Towarzystwa Tatrzańskiego, służył w Legionach, po opuszczeniu Zakopanego przenosi się do Lublina, w czasie okupacji należy do AK, umiera w 1945 w transporcie kolejowym w Smoleńsku; kopia obu stron znajduje się w Muzeum Wigierskiego Parku Narodowego; karty tego wydania z niefilatelistycznego obiegu pocztowego są niezwykle rzadko spotykane; całość w dobrym stanie zachowania; sygnowana na odwrocie MK, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp.4 |
| 1 200 PLN | |
6095 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 hal. z nadrukiem pierwszą formą, ubytek gumy pod gwarancją - co przez krótki czas robił Mikstein, lekki ślad podlepki, gwarancja, opis i sygnatura sprawdzająca - splecione SM, Mikstein. | Fi.30 Mi.29 |
| 1 000 PLN | |
6096 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 39, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.30 Mi.29 |
| 1 000 PLN | |
6097 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 37, gwarancja i oznaczenie Jungjohann. | Fi.30 Mi.29 |
| 1 100 PLN | |
6098 |
1919 wydanie krakowskie - "cienkie Z", inspirowany filatelistycznie list nadany w Krakowie przez kierownika ekonomatu pocztowego Józefa Mullera na adres firmy filatelistycznej Fischer w Wiedniu; opłacony został, co jest absolutnie wyjątkowe, zgodnie z prowizoryczną taryfą pocztową na listy zagraniczne: obowiązywała ona od drugiej połowy stycznia do 25 lutego i z wyłączeniem krajów sąsiednich wynosiła zgodnie z ustaleniami prof. J.Auleytnera 50 hal.; list opłacono 51 hal. wyłącznie znaczkami z błędem "cienkie Z" - za 3, 6, 12 i 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą z poz.4, a za 5 i 10 hal. z poz.5; znaczki za 3, 5 i 10 hal. nie występują na niefilatelistycznej korespondencji i oferowany list jest najciekawszym znanym ich użyciem, fotoatest. | Fi.30-35 B1 Mi.29-34 |
| 12 000 PLN | |
6099 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy I z poz. 35 z błędem "cienkie Z", ślad po podlepce, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.30B1 Mi.29 |
| 1 800 PLN | |
6100 |
| 1 750 PLN | |
6101 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z bardzo rzadkim błędem na poz.30 "uszkodzone A", zachowało się najwyżej kilkanaście z początkowo istniejących 23 szt., delikatnie poprawiony lewy górny narożnik, gwarancja Mikstein, z opisem błędu i oznaczeniem 4 Schmutz. | Fi.30 B3 Mi.29 |
| 3 000 PLN | |
6102 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 49, gwarancja Mikstein, Jungjohann. | Fi.31 Mi.30 |
| 2 000 PLN | |
6103 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 48, bardzo ładny stan, gwarancja Jungjohann i z oznaczeniem Schmutz. | Fi.31 Mi.30 |
| 1 100 PLN | |
6104 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 12, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.31 Mi.30 |
| 1 000 PLN | |
6105 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą poz.67, poza małym pęknięciem gumy w pięknym stanie, sygnatura SM i gwarancja z opisem Mikstein. | Fi.31 Mi.30 |
| 2 200 PLN | |
6106 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 5 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.85 "pęknięte K", maleńki ślad po podlepce, piękny stan, gwarancja i opis Mikulski. | Fi.31 B Mi.30 |
| 1 800 PLN | |
6107 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 45 z błędem "cienkie Z", ciężkie podlepki, gwarancja Miszczak. | Fi.31B1 Mi.30 |
| 1 200 PLN | |
6108 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 94, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.32I Mi.31 |
| 90 PLN | |
6109 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 86, gwarancja i oznaczenie Jungjohann. | Fi.32I Mi.31 |
| 160 PLN VERKAUFT | |
6110 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 59, gwarancja Mikstein, Danowski. | Fi.32I Mi.31 |
| 100 PLN VERKAUFT | |
6111 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z przesuniętym w prawo nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.31 "uszkodzone obie litery P", gwarancja, dodatkowa sygnatura SM i opis Mikstein. | Fi.32I B Mi.31 |
| 440 PLN | |
6112 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 45 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein, Danowski. | Fi.32IB1 Mi.31 |
| 350 PLN | |
6113 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 14 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein, Danowski. | Fi.32IB1 Mi.31 |
| 100 PLN VERKAUFT | |
6114 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", praktycznie niewidoczny ślad po podlepce, gwarancja Jungjohann. | Fi.32I B2 Mi.31 |
| 600 PLN | |
6115 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 44, gwarancja Schmutz. | Fi.32II Mi.31 |
| 120 PLN VERKAUFT | |
6116 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 35, gwarancja Mikstein, Jungjohann. | Fi.32II Mi.31 |
| 240 PLN VERKAUFT | |
6117 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 8, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.32II Mi.31 |
| 240 PLN | |
6118 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy IIE z poz. 43, brzydkie podlepki, gwarancja i oznaczenie Jungjohann. | Fi.32II Mi.31 |
| 180 PLN | |
6119 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 15, duże podlepki, gwarancja Schmutz. | Fi.32II Mi.31 |
| 180 PLN | |
6120 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 38, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.32II Mi.31 |
| 500 PLN | |
6121 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy I poz. 48, gwarancja Schmutz. | Fi.33 Mi.32 |
| 1 000 PLN | |
6122 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 3, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.33 Mi.32 |
| 1 000 PLN | |
6123 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.10, gwarancja i opis Sutcliffe. | Fi.33 Mi.32 |
| 1 000 PLN | |