6911 |
1919 Konstantynopol - wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT, wysoko wyceniana seria czysta (Fi.5000.-), 15 f. z lekkim śladem po podlepce, pozostałe bez podlepek, gwarancja Schmutz, Gryżewski, Mikulski, Kalinowski, wszystkie wyższe wartości po trzy gwarancje. | Fi.1-12 |
| 4 200 PLN | |
6912 |
1919 Konstantynopol, seria grzecznościowo stemplowana na wycinkach, gwarancja Falkowski, Krawczyk, Schmutz. | Fi.1-12 |
| 2 400 PLN | |
6913 |
1919 Konstantynopol, seria grzecznościowo stemplowana na kopercie Konsulatu RP w Konstantynopolu, gwarancja Krawczyk. | Fi.1-12 |
| 2 250 PLN VERKAUFT | |
6914 |
1919 Konstantynopol - wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT (nowodruki), seria czysta, gwarancja Falkowski,. | Fi.1-12 ND |
| 150 PLN VERKAUFT | |
6915 |
1919 znaczek polskiej agencji pocztowej w Odessie za 20 fen. na papierze żeberkowanym poziomo, kasowany - zdjęty z listu użytkowego, bardzo rzadki, gwarancja Schmutz. | Fi.2ay |
| 2 400 PLN | |
6916 |
1919 Odessa, znaczek z czarnym nadrukiem, gwarancja Schmutz. | Fi.5 |
| 1 000 PLN | |
6917 |
1925 wydanie przedrukowe dla Portu Gdańsk, kompletna podstawowa seria, gwarancja Schmutz. | Fi.1-11 |
| 600 PLN VERKAUFT | |
6918 |
1925 seria na podlepkach, gwarancja. | Fi.1-11 |
| 100 PLN | |
6919 |
1925-1938 PORT GDAŃSK - komplet wydań polskiej poczty w Gdańsku, wszystkie znaczki przedrukowe z gwarancjami, w bardzo dobrym stanie, bez podlepek ani ich śladów, atrakcyjne i cenione także w Niemczech. | Fi.1-35 |
| 1 300 PLN | |
6920 |
1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe, nadruki formą I i II na znaczkach wczesnych nakładów (208I, 209I i 210I), w Niemczech oddzielna i bardzo poszukiwana seria (Mi.140 euro), gwarancja Krawczyk. | Fi.12a-14a Mi.12-14 |
| 240 PLN | |
6921 |
1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe, nadruki formą I i II na znaczkach wczesnych nakładów (208I, 209I i 210I), w Niemczech oddzielna i bardzo poszukiwana seria (Mi.350 euro), gwarancja Schmutz, Gryżewski i (G)Schmutz. | Fi.12a-14a Mi.12-14 |
| 550 PLN | |
6922 |
1926 Port Gdańsk, wydanie przedrukowe na znaczku obiegowym z J.Piłsudskim, kasowana parka znaczków za 25 gr. w kolorze jasnożółtobrązowym na wycinku, gwarancja. | Fi.16b Mi.19a |
| 40 PLN | |
6923 |
1926 Port Gdańsk, wydanie przedrukowe na znaczku obiegowym z J.Piłsudskim, unikalny dziewięcioblok znaczków za 25 gr. z nadrukiem WZÓR - oznaczeniem stosowanym w PWPW dla znaczków przeznaczonych do celów instruktarzowych i okazowych; w latach trzydziestych PWPW zakupiło do tego celu maszynę perforującą i z tego okresu odnotowano istnienie - oprócz znaczków polskich, także sześciu egzemplarzy znaczków Portu Gdańsk z wydanych w tych latach serii widokowych; wcześniejsze nie były do tej pory opisywane; tak jak ich polskie odpowiedniki znaczki Portu Gdańsk z nadrukiem WZÓR są niegumowane i mają lekki ślad kreślenia czerwonym ołówkiem kopiowym; w zasadzie tego typu egzemplarze powinny znajdować się w archiwach, ale w czasie II wojny światowej ujrzały światło dzienne i znalazły swoje miejsce w znaczących kolekcjach światowych; fotoatest. | Fi.16 WZ Mi.19 |
| 18 000 PLN | |
6924 |
1927 kartka z Gdańska 22.3.27 do Krakowa. | Fi.13a |
| 150 PLN | |
6925 |
1927 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki" z przedrukiem, 10 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 22.IV z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Kielc; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No.1" z wyszczerbionym dolnym mostkiem; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.13b Mi.16 |
| 200 PLN | |
6926 |
1927 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki" z przedrukiem, 20 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 9.X z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Pińska; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD P-T No.1" z wyróżnikiem "d", odmiana z wyszczerbionym dolnym mostkiem; na odwrocie kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.15 Mi.18 |
| 400 PLN | |
6927 |
1928 seria podlepkowa z odmianami 12III i 13III, gwarancja. | Fi.12-15 |
| 100 PLN | |
6928 |
1928 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki" z przedrukiem, 15 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 16.I z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do miejscowości Bralin; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD P-T No.1" z całkowicie wyłamanym górnym mostkiem; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.14 Mi.17 |
| 250 PLN | |
6929 |
1928 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Henryk Sienkiewicz) o sygnaturze II.1926, bez przedruku użyta w Gdańsku, wysłana 1.VIII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Warszawy; znak opłaty unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No.1" z wyróżnikiem "g"; całostki polskie prawidłowo użyte w polskich urzędach w Gdańsku, należą do wyjątkowo rzadkich walorów; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp48 |
| 800 PLN | |
6930 |
1929 Port Gdańsk, widokówka omyłkowo wrzucona do skrzynki pocztowej WMG zamiast do skrzynki Poczty Polskiej w Gdańsku; ponieważ karta została ofrankowana znaczkiem wydania przedrukowego, urzędnik pocztowy Wolnego Miasta, który "z rozpędu" skasował znaczek w urzędzie Danzig Neufahrwasser (Gdańsk Nowy Port), po zauważeniu pomyłki, zakreślił go jako nieważny i oznaczył na przesyłce literą "T" dopłatę, która miał być pobrana od adresata; przesyłkę przekazano Poczcie Polskiej, która nie pobrała dopłaty; niepowtarzalny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.5 |
| 1 000 PLN | |
6931 |
1929 Port Gdańsk, frankatura mieszana różnych wydań przedrukowych, list zleceniowy, wysłany 27.XI z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do miejscowości Bołszowce; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZT-TEL" z wyróżnikiem "c"; bardzo dobry stan zachowania (koperta minimalnie zmniejszona z lewej strony); sygnowano Esperantista Filatelejo, gwarancja. | Fi.10, 19 Mi.10, 22 |
| 250 PLN | |
6932 |
1929 Port Gdańsk, wydanie obiegowe Józef Piłsudski z przedrukiem - frankatura pojedyncza, list wysłany 18.III z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Torunia; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZT.-TEL."; koperta firmowa i dodatkowo owalny stempelek nadawcy; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.16 Mi.19 |
| 300 PLN | |
6933 |
1929 znaczek na podlepce, gwarancja Schmutz. | Fi.20v |
| 35 PLN | |
6934 |
1929 znaczek podlepkowy, gwarancja. | Fi.20v |
| 30 PLN | |
6935 |
1929 Port Gdańsk - Otwarcie linii Lotniczej Katowice - Poznań - Bydgoszcz - Gdańsk 1.VI.1929 I lot Gdańsk - Poznań, list lotniczy przesłany na trasie Gdańsk - Poznań, jeden znaczek uszkodzony przy naklejaniu; lotem tym przesłano zaledwie 150 sztuk poczty!!! | Fi.93h |
| 400 PLN | |
6936 |
1930 Port Gdańsk, wydanie obiegowe z przedrukiem - frankatura dwukolorowa, widokówka wysłana 15.X z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Rybnika; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T.No.1" z wyróżnikiem "f"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.17, 18 Mi.20, 21 |
| 150 PLN | |
6937 |
1932 Port Gdańsk, frankatura mieszana różnych wydań przedrukowych, list polecony, wysłany 7.IV z Polskiego Urzędu Gdańsk 1; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZT.-TEL"; w związku z niedokładnym adresem list po opatrzeniu adnotacją: "Istnieją dwa Skole/ na żądanie nadawcy zwrot 8/4" cofnięty do nadawcy i po uzupełnieniu adresu wysłany ponownie do Skały pod Ojcowem, kasownik odbiorczy 10.IV; nietypowy walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.11, 17 Mi.11, 20 |
| 300 PLN | |
6938 |
1932 polski znaczek dopłaty użyty w Gdańsku. | Fi.D71II |
| 100 PLN | |
6939 |
1933 Port Gdańsk, frankatura mieszana różnych wydań, list wysłany 11.IV z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Bydgoszczy; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL" z wyróżnikiem "u"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.1, 18 Mi.1, 21 |
| 150 PLN | |
6940 |
1933 Port Gdańsk, Orzeł w wieńcu - frankatura trójkolorowa, kartka pocztowa (druki), wysłana 26.IV z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Krakowa, przesyłka opłacona znaczkami o najniższych nominałach, na 4 dni przed ich wycofaniem z obiegu; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZT-TEL" z wyróżnikiem "c", przesyłka minimalnie - o 1 gr. - przefrankowana; dobry stan zachowania (minimalne przebarwienia na końcach ząbków); gwarancja. | Fi.1, 2, 3 |
| 150 PLN | |
6941 |
1933 pocztówka - druk z Gdańska 26.IV.33 do Krakowa. | Fi.1-3 |
| 80 PLN | |
6942 |
1933 Port Gdańsk, znaczek wydania przedrukowego za 3 gr. z prywatnym kasownikiem (Bank dy)skontowy Spółka Akcyjna Gdańsk. | Fi.3 |
| 50 PLN | |
6943 |
1933 kartka - druk z Gdańska 28.11.33 do Chełmna. | Fi.17 |
| 100 PLN | |
6944 |
1933 Port Gdańsk, wydanie obiegowe Henryk Sienkiewicz z przedrukiem - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 7.II z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Łodzi; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY"; dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.21 Mi.24 |
| 200 PLN | |
6945 |
1933 Port Gdańsk, karta pocztowa z I Drużyny Harcerskiej w Gdańsku, wysłana 13.XI z urzędu Gdańsk 2 do administracji pism: "Harcmistrz" i "Wiadomości Urzędowe" w Warszawie; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.21 Mi.24 |
| 250 PLN | |
6946 |
1933 znaczek podlepkowy, gwarancja. | Fi.22 |
| 100 PLN | |
6947 |
1933 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem pionowym PORT GDAŃSK, piękny stan, gwarancja Richter, Schmutz. | Fi.22 Mi.25 |
| 300 PLN VERKAUFT | |
6948 |
1933 list zleceniowy z Gdańska opłacony polskimi znaczkami bez nadruku, gwarancja Schmutz. | |
| 150 PLN | |
6949 |
1934 list firmowy z Gdańska, gwarancja Krawczyk, Schmutz. | Fi.18, 21 |
| 100 PLN | |
6950 |
1934 Port Gdańsk, zwrotne poświadczenie odbioru do listu wysłanego z Sądu Grodzkiego w Mogilnie do Gdańska, stempel odbiorczy "POLSKI URZĄD P.-T. N1" z wyróżnikiem "k"; niecodzienny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | |
| 400 PLN | |