2361 |
1942 dowód doręczenia z pośrednictwa pocztowego w Korzennej koło Nowego Sącza. | |
| 90 PLN | |
2362 |
1942 list polecony z Lublina 28.9.42 do Krakowa - stemple odbiorcze na odwrocie. | |
| 20 PLN | |
2363 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze II.41, wysłana 5.VI z Miechowa do Buska Zdroju. | Fi.Cp9a Mi.P12/01 |
| 15 PLN | |
2364 |
| 10 PLN | |
2365 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 29.III.1944 z Warszawy do Miechowa. | Fi.Cp9b Mi.P12/02 |
| 10 PLN | |
2366 |
| 30 PLN | |
2367 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 16.IX z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp9b Mi.P12/02 |
| 50 PLN | |
2368 |
1942 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 24 gr. - frankatura pojedyncza, list w specjalnej kopercie, wysłany miejscowo 1.III w Warszawie, sygnatura nakładu "751 01 C6", odbitka pieczęci urzędowej. | Fi.U31 |
| 80 PLN | |
2369 |
1942 list urzędowy z sądu grodzkiego w Krakowie 20.5.41. | Fi.U6 |
| 20 PLN | |
2370 |
1942 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGE UND GEBÜHREN" - kasownik propagandowy rzadka odmiana z wyróżnikiem (DISTR RADOM) na liście z Częstochowy wysłanym we wrześniu 1942 do Krakowa, dodatkowo nalepka NSDAP, efektowna i atrakcyjna całość. | Fi.VIIc |
| 600 PLN | |
2371 |
| 50 PLN | |
2372 |
1943 kasownik okolicznościowy przygotowany z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym; znaczek na karcie (opłata zgodna z taryfą), ostemplowany 19.XI w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.75; 35 |
| 40 PLN | |
2373 |
1943 "Szachowe mistrzostwa GG", seria znaczków ostemplowana okolicznościowo na kopercie miejscowego ekspresowego listu poleconego, przesłanego 30.I w Radomiu; kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; temat - SZACHY. | Fi.96-100; 28 |
| 150 PLN | |
2374 |
| 120 PLN | |
2375 |
1943 Dzień NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo 13.VIII w Krakowie. | Fi.106; 32 |
| 35 PLN | |
2376 |
1943-44 widoki zabytkowych budowli (IV), trzy marginesowe wartości cięte. | Fi.113-15 nz Mi.113-15 U |
| 150 PLN | |
2377 |
1943-44 widoki zabytkowych budowli (IV), trzy wartości cięte. | Fi.113-15 Nz Mi.113-15 U |
| 80 PLN | |
2378 |
1943 widoki zabytkowych budowli (IV), seria znaczków na blankietach ozdobnych ostemplowana okolicznościowo 26.X. w Krakowie | Fi.113-16; 34 |
| 60 PLN VERKAUFT | |
2379 |
1943 widoki zabytkowych budowli, znaczek cięty. | Fi.113nz |
| 25 PLN VERKAUFT | |
2380 |
1943 widoki zabytkowych budowli, znaczek cięty. | Fi.114nz |
| 25 PLN VERKAUFT | |
2381 |
1943 widoki zabytkowych budowli, znaczek cięty. | Fi.115nz |
| 25 PLN VERKAUFT | |
2382 |
1943 widoki zabytkowych budowli (IV) - 10 zł, znaczek skasowany na kopercie grzecznościowo poleconego miejscowego listu, przesłanego 26.X w Krakowie, kasownik odbiorczy na odwrocie. | Fi.116; 34 |
| 30 PLN | |
2383 |
1943 Oflag IIC - listownik, część na odpowiedź przesłana 20.IV z Chabówki do obozu, cenzura; zwraca uwagę rzadziej spotykany typ datownika, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 30 PLN | |
2384 |
1943 kartka polecona z Włodawy 15.XII.43, dziury. | |
| 20 PLN | |
2385 |
1943 kartka nadana z pośrednictwa pocztowego w Zabierzowie koło Niepołomnic zwrócona do nadawcy. | |
| 90 PLN | |
2386 |
| 60 PLN | |
2387 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik pustopolami na górnym marginesie. | Fi.Ark.104I |
| 250 PLN | |
2388 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik z błędem "złamana oś - sektor I/4" i pustopolami na górnym marginesie. Fisher:Ark.104II | Fi.Ark.104II |
| 350 PLN | |
2389 |
1943 przesyłka zagraniczna, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 26.III jako polecona z Krakowa do Zurichu, przeadresowana; kasowniki odbiorcze; kompletna (zazwyczaj zdarta) tzw. kartka kierunkowa "Feldpost Bern"; na odwrocie ślady cenzury chemicznej (poszukującej sekretnych informacji), stempelki cenzur szwajcarskich i niemieckich Wehrmachtu, nietypowy numer cenzora szwajcarskiego 5508 !315; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (uzupełnione otwory po dziurkaczu). | Fi.Cp9b, 85 Mi.P12/02 |
| 400 PLN | |
2390 |
1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w dużym formacie, seria znaczków na blankietach ozdobnych ostemplowana okolicznościowo 26.X w Krakowie. | Fi.U1-15; 32 |
| 150 PLN | |
2391 |
1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 8 gr. + 16 gr. - frankatura dwukolorowa, miejscowy list urzędowy przesłany w Warszawie. | Fi.U26, U29 |
| 50 PLN | |
2392 |
1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, list urzędowy wraz z dołączonym kompletnym dowodem doręczenia, ofrankowany znaczkami różnych wydań, wysłany 19.VII z sądu w Tarnowie; adresat odmówił przyjęcia, przesyłkę zwrócono do nadawcy. | Fi.U36, U17 |
| 80 PLN | |
2393 |
| 50 PLN | |
2394 |
1944 ekspresowy list polecony, wysłany 14.IV z Warszawy do miejscowości Revin we Francji, nie doręczony do adresata i zwrócony do nadawcy; ładnie udokumentowany obieg pocztowy na każdym etapie drogi pocztowej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.86a, 110, 111 Mi.86B |
| 200 PLN | |
2395 |
| 20 PLN VERKAUFT | |
2396 |
1944 55-urodziny A.Hitlera, ozdobne arkusze, ostemplowane datownikiem eksploatacyjnym 12.V w Radomiu, pierwsze dwa arkusze z pełną gumą, ostatni bez gumy, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.117-119 |
| 250 PLN | |
2397 |
1944 55 urodziny A.Hitlera, seria skasowana 15.VII na kopercie. | Fi.117-119 |
| 15 PLN | |
2398 |
1944 filatelistyczny list polecony ze stemplem okolicznościowym z Zakopanego. | Fi.117-19 |
| 400 PLN | |
2399 |
1944 wydanie z dopłatą na Fundusz Kultury GG, seria na karcie ostemplowana 25.VII w Warszawie. | Fi.120-124 |
| 10 PLN VERKAUFT | |
2400 |
1944 5 rocznica utworzenia GG, ozdobny arkusz sprzedażny w bardzo ładnym stanie, sektor numer 4. | Fi.125 |
| 300 PLN | |