17336 |
1916 kartka austriackiej poczty polowej z Włoszczowej. | |
| 60 PLN | |
17337 |
1916 list polecony z Chrzanowa 2.V.16 do Krakowa. | |
| 60 PLN | |
17338 |
1916 list polecony z Jaćmierzy 14.I.16 do Krakowa, stempel austriackiej cenzury wojskowej w Sanoku. | |
| 80 PLN | |
17339 |
1916 okupacja niemiecka, widokówka wysłana 8.XI z Będzina do Bad Oeynhausen, pieczęć formacyjna "4.Kompagnie LANDSTURM BATL. 2 WESEL"; dobry stan zachowania, | |
| 60 PLN | |
17340 |
1916 okupacja austro-węgierska, formularz wysłany 3.X ze szpitala zapasowego nr.3 za pośrednictwem urzędu etapowego w Chełmie; ładnie odbita pieczęć formacyjna; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 35 PLN | |
17341 |
1916 list wartościowy, wysłany 22.XI za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej przy 185 Dywizji Piechoty do Monachium, kasownik odbiorczy na odwrocie; zabezpieczające pieczęcie lakowe zdjęte. | |
| 50 PLN | |
17342 |
1916 okupacja niemiecka - "Russich Polen", karta pocztowa wysłana 8.VI z Warszawy do Monachium, stempelek cenzury poznańskiej, godzinnik odbiorczy N11; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp1 |
| 40 PLN | |
17343 |
1916 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", karta pocztowa wysłana 14.II z Lipawy (Libau) do Gąbina (Gumbinnen). | Fi.Cp1 |
| 30 PLN | |
17344 |
1916 kartka austriackiej poczty polowej. | Fi.Cp2 |
| 20 PLN | |
17345 |
1916 okupacja austro-węgierska, karta pocztowa wydania przedrukowego w zawiązku z podwyższeniem taryfy dofrankowana i 2.XI, za pośrednictwem urzędu etapowego w Puławach, wysłana do Brna (Brünn), dekoracyjna pieczęć z godłem K.U.K. "BEFESTIGUNGSBAULEITUNG PUŁAWY" i dodatkowy stempelek formacyjny "poln. Ziv. Arb. Abtg. Lubartów Nr.1"; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | Fi.Cp2, 22 |
| 250 PLN | |
17346 |
1916 kartka austriackiej poczty polowej. | Fi.Cp3 |
| 20 PLN | |
17347 |
| 20 PLN | |
17348 |
1917 kartka firmowa ze Skierniwic10.3.17 do Sanoka, stempel cenzury. | Fi.3 |
| 25 PLN | |
17349 |
1917 firmowy list wartościowy z Warszawy do Wiednia, koperta uszkodzona przy otwieraniu. | Fi.4, 5 |
| 80 PLN | |
17350 |
1917 miniaturowy list polecony z Warszawy do Wiednia. | Fi.6, 9, 11 |
| 80 PLN | |
17351 |
1917 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv. Warschau", karta pocztowa z miejscowości Żelazna, wysłana 25.IV ze Skierniewic do Zakopanego, stempelek cenzury i parafka cenzora; dobry stan zachowania. | Fi.9a |
| 60 PLN | |
17352 |
1917 list firmowy z Warszawy 4.9.17 do Torunia, stempel cenzury wojskowej. | Fi.11 |
| 20 PLN | |
17353 |
1917 list firmowy z Łodzi do Niemiec. | Fi.11 |
| 60 PLN | |
17354 |
1917 seria austriackiej poczty polowej. | Fi.53-72 |
| 220 PLN VERKAUFT | |
17355 |
1917 okupacja austro-węgierska, trzecia seria obiegowa, znaczek za 10Kr. z rzadkim ząbkowaniem 11 1/2 z ledwo niewidocznym śladem podlepki, w ładnym stanie, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.72b Mi.72B |
| 80 PLN | |
17356 |
1917 kartka z Warszawy 9.11.17 do Wiednia. | |
| 50 PLN | |
17357 |
1917 widokówka (husarz) pisana po polsku, wysłana 15.II z Krakowa jako przesyłka wojskowa, na adres poczty polowej 295, która w tym czasie toczyła walki na Wołyniu, stempelek cenzury krakowskiej. | |
| 20 PLN VERKAUFT | |
17358 |
1917 okupacja austro-węgierska, widokówka wysłana 30.XI z urzędu etapowego w Chełmie do Końskich; ładna odbitka dekoracyjnej pieczęci formacyjnej z godłem. | |
| 35 PLN | |
17359 |
1917 kartka austriacka z prywatnym drukiem Wydawnictwa Apostolstwa Modlitwy w Krakowie wysłana 9.XI.17 do Danii, stempel austriackiej cenzury wojskowej w Cieszynie. | |
| 200 PLN | |
17360 |
1917 okupacja austro-węgierska, list polecony ze szpitala polowego dla koni, wysłany 31.VII do Wiednia za pośrednictwem K.u.k. ETAPPENPOST -u.TELEGRAPHENAMT LUBLIN (kasownik z wyróżnikiem "c"), stempelek formacyjny nadawcy "K.u.k. Pferdefeldspital Nr.41"; we Wiedniu 3.VIII poczta cywilna naliczyła dopłatę; ciekawa całość w doskonałym stanie zachowania; temat - KOŃ, MEDYCYNA. | Mi.P62 |
| 250 PLN | |
17361 |
1917 kartka z Łęczycy 14.5.17 do Zakopanego, stempel cenzury. | |
| 15 PLN | |
17362 |
1917 okupacja austro-węgierska, karta pocztowa wysłana 12.IV za pośrednictwem urzędu etapowego Noworadomsk (kasownik z wyróżnikiem "c") do Nowego Sącza, stempelek cenzury w Granicy; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp3 |
| 50 PLN | |
17363 |
1917 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", karta pocztowa wysłana 8.IX z Warszawy do Bad Kissingen, stempelek cenzury poznańskiej; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp6 Mi.P5 |
| 35 PLN | |
17364 |
1917 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv. Warschau", karta pocztowa wysłana 7.III z Lipna do Krakowa, ładnie odciśnięty stempelek cenzury; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp6 Mi.P5 |
| 40 PLN | |
17365 |
1917 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", karta pocztowa wysłana 21.VII z Bendzina do Monachium, stempelek cenzury poznańskiej z parafką cenzora; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp6 Mi.P5 |
| 40 PLN | |
17366 |
1918 znaczki opłaty poczty lokalnej dla terenu okupowanym przez X Armię, gwarancja Mikstein. | Fi.1-2 |
| 1 400 PLN | |
17367 |
1918 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, wydanie dla rejonu Lwowa, seria czysta na podlepkach (Mi.150 euro), gwarancja Schmutz. | Fi.1-4 Mi.I-IV |
| 300 PLN | |
17368 |
1918 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", podwójna karta pocztowa, w związku z podwyższeniem taryfy dofrankowana m.in. znaczkiem z HAN-em !!! wysłana 28.IV z Poniewieża do Ludwigshafen, skąd 1.V została odesłana na adres poczty polowej. | Fi.1, Cp2 |
| 240 PLN | |
17369 |
1918 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, dwie parki znaczków za 5/15 i 10/3 h., prawe z błędem na poz.14, opisanym przez Dr.Jana Dudzińskiego w "Ikarosie" jako III, "przerwa w lasce p i nikła kropka po H" (jako zwykłe znaczki na podlepkach Mi.400 euro), piękny stan z pełną oryginalną gumą bez podlepek, gwarancja Krawczyk. | Fi.5-6 Mi.1-2 |
| 600 PLN | |
17370 |
1918 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, znaczki za 5/15 i 10/3 h. (na podlepkach Mi.200 euro) w pięknym stanie z pełną oryginalną gumą bez podlepek, gwarancja Krawczyk. | Fi.5-6 Mi.1-2 |
| 120 PLN | |
17371 |
1918 okupacja niemiecka - "Russich Polen", frankatura dwukolorowa, formularz o sygnaturze C154, wysłany 18.X z Sosnowca do Monachium, stempelek cenzury poznańskiej z parafką cenzora, godzinnik odbiorczy N11; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.6, 9 |
| 40 PLN | |
17372 |
1918 list polecony z Łodzi 18.10.18 do Niemiec, 20 znaczków po 3 fen., na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.7a |
| 60 PLN | |
17373 |
1918 firmowy list polecony z Warszawy do Siedlec. | Fi.8, 10 |
| 100 PLN | |
17374 |
1918 list firmowy z Łodzi do Niemiec. | Fi.8, 10 |
| 80 PLN | |
17375 |
1918 list polecony z Warszawy do Sieradza, koperta lekko uszkodzona. | Fi.8, 10, 14 |
| 80 PLN | |