19305 |
1944 znaczek ze stemplem okolicznościowym 5. rocznicy utworzenia GG. | |
| 20 PLN | |
19306 |
| 20 PLN | |
19307 |
1944 5 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, arkusik w niespotykanie ładnym stanie. | Fi.Ark.125b |
| 440 PLN | |
19308 |
1944 portret A.Hitlera, karta pocztowa, wysłana z Nowego Targu do Częstochowy. | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 50 PLN | |
19309 |
1944 portret Hitlera, karta pocztowa, wysłana 19.XII z miejscowości Sanka do Milanówka, znak opłaty skasowany w Krakowie; słabszy stan zachowania (Mi. 40 euro). | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 30 PLN | |
19310 |
1944 portret A.Hitlera, karta pocztowa, wysłana 25.X z Łowicza do Poznania, wysoka wycena katalogowa (Mi 40 euro.) | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 60 PLN | |
19311 |
1944 portret Hitlera, karta pocztowa, czysta. | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 15 PLN | |
19312 |
| 50 PLN | |
19313 |
1944 "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND", kasownik propagandowy przygotowany z okazji 10 rocznicy organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.; karta ostemplowana okolicznościowo 28.II w Krakowie. | Fi.Cp10; 36 Mi.P13 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
19314 |
1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze I.44 z usterką występującą w części nakładu "brak górnego szeryfa litery E w POSTKARTE", czysta. | Fi.Cp9c Mi.P12/03 |
| 120 PLN | |
19315 |
1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro). | Fi.Cp9III Mi.P12/03 |
| 60 PLN | |
19316 |
1944 "IN BRIEFANSCHRIFTEN ZUSTELLPOSTAMT STRAßE U.HAUSNNUMMER GENAU ANGEBEN!" Radom 1, rzadko spotykany kasownik propagandowy idealnie odciśnięty na urzędowej kopercie z sygnaturą 40165, wysłanej 18.V z biura Gubernatora Dystryktu Radomskiego do Piotrkowa; efektowny walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.U31; VIII |
| 650 PLN | |
19317 |
1945 ofrankowany list wysłany 8.I z niemieckiej poczty polowej 47874, przekazany poczcie cywilnej GG, przesłany 9.I za jej pośrednictwem z Nowego Sącza do Wieliczki; duża ciekawostka z ostatnich dni okupacji. | Fi.78 |
| 300 PLN | |
19318 |
1945 całostka Rzeszy użyta na terenie GG !!! karta wysłana z Łowicza 12.I w ostatnich dniach okupacji (miasto wyzwolono 18.I) do miejscowości Sobaków, datownik nadawczy bardzo dobrze odciśnięty; niespotykany walor w idealnym stanie zachowania. | Mi.P314II |
| 120 PLN | |