17019 |
1862 lub po, całostka - koperta, wysłana 1.VI z Celle do Hildesheim, kasownik odbiorczy na odwrocie, klapa kompletna, ale uszkodzona przy otwieraniu; dobry stan zachowania. | Mi.U11 |
| 120 PLN | |
17020 |
1875 list na druku pocztowym z Scharlotenhoff. | |
| 50 PLN | |
17021 |
1902 Bawaria, list wysłany 17.VII z Monachium do Aleksandrowa Pogranicznego, kasownik odbiorczy na odwrocie. | Mi.56 |
| 20 PLN | |
17022 |
1902 "Północ i Południe", znaczek stemplowany (Mi. 130 EUR). | Mi.79 |
| 120 PLN | |
17023 |
1916 Rzesza, "Großherzogliche Angelegenheit" - korespondencja książęca zwolniona od opłaty pocztowej, karta pocztowa, wysłana 1.XI ze Schwerina, pieczęć domu książęcego "GROSSHL. HAUSHALTS-FORSTKASSE *SCHWERIN I.M.*"; doskonały stan zachowania. | |
| 200 PLN | |
17024 |
1916 Rzesza, karta pocztowa, wysłana 18.VI z miejscowości Isenheim w Alzacji do Szwajcarii, przesyłka niedofrankowana, poczta szwajcarska naliczyła i pobrała 23.VI dopłatę od odbiorcy we Friburgu; stempelek cenzury w Mühlhausen; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.P106; P33 |
| 150 PLN | |
17025 |
1918 list polecony z Monachium do Stuttgartu. | Mi.105 |
| 130 PLN | |
17026 |
1923 wydanie przedrukowe, parka pionowa (Mi. 120 EUR). | Mi.279Y |
| 120 PLN | |
17027 |
1923 druk firmowy z Charloteburga do Legnicy. | |
| 40 PLN | |
17028 |
1924 kartka z Hamburga. | |
| 40 PLN | |
17029 |
1932 Republika Weimarska, dzielony !!!znaczek za 12 Pf, jako opłata za kartę pocztową (zgodna z taryfą), wysłaną 18.X z Hamburga do Wrocławia; znaczek unieważniony wirnikiem reklamowym; niespotykany walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.466 |
| 400 PLN | |
17030 |
1932 Republika Weimarska, ilustrowana karta pocztowa, czysta w dobrym stanie zachowania. | Mi.P215 |
| 10 PLN | |
17031 |
1933 III Rzesza, karta ilustrowana, wydana z okazji Święta Pracy 1 maja, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.P251 |
| 20 PLN | |
17032 |
1934 III Rzesza, ilustrowana karta propagandowa, przesłana ambulansem 771 relacji Berlin-Görlitz do miejscowości Czarnowanz b./Oppeln (Czarnowąsy) na Górnym Śląsku, która w wyniku plebiscytu pozostała po stronie niemieckiej. | Mi.P250 |
| 40 PLN | |
17033 |
1935 III Rzesza, widokówka wysłana 26.IV z Norymbergi do Krakowa, dosłana do Zakopanego; znaczki unieważnione kasownikiem mechanicznym z okolicznościową nakładką. | Mi.549, 518 |
| 30 PLN | |
17034 |
1937 III Rzesza, ilustrowana karta z dopłatą na rzecz pomocy zimowej, czysta w idealnym stanie zachowania; temat-RYBOŁÓWSTWO. | Mi.P266 |
| 30 PLN | |
17035 |
1938 IIII Rzesza, Plebiscyt w Austrii - znaczek wydany z okazji plebiscytu na karcie wysłanej z Wiednia do znanego polskiego filatelisty Ludwika Steinbacha we Lwowie; znaczek skasowany 10.IV w dniu Plebiscytu. | Mi.663 |
| 40 PLN | |
17036 |
1938 III Rzesza, ładnie frankowany list polecony w firmowej kopercie, wysłany 8.IX z Brunszwiku do Wrocławia; na odwrocie dekoracyjna zalepka listowa i kasownik odbiorczy; przesyłka przefrankowana; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.669 |
| 80 PLN VERKAUFT | |
17037 |
1938 III Rzesza, dekoracyjna ilustrowana karta propagandowa, wydana z okazji zajęcia Sudetów. | Mi.P275 |
| 60 PLN | |
17038 |
1938 kartka firmowa z wirnikiem z Królewca. | |
| 50 PLN | |
17039 |
1939 III Rzesza, widokówka propagandowa, przedstawiająca epizod z wojny domowej w Hiszpanii; karta czysta w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 120 PLN | |
17040 |
1939 III Rzesza, wojskowy list urzędowy, wysłany 21.XI z Berlina do Krosna, pieczęć listowa z godłem do korespondencji służbowej "Frei durch Ablösung Reich"; mechaniczny kasownikiem nadawczy z okolicznościową nakładką; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 80 PLN | |
17041 |
1940 III Rzesza, widokówka propagandowa "... denn wir fahren gegen Engeland!"; karta czysta w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 200 PLN VERKAUFT | |
17042 |
1941 III Rzesza, "EUROPA W ZJEDNOCZONYM FRONCIE PRZECIWKO BOLSZEWIZMOWI" kasownik propagandowy na kopercie listu, wysłanego 25.XI z Berlina do Szczecina; doskonały stan zachowania; z eksponatu J.Falkowskiego. | Mi.763 |
| 50 PLN | |
17043 |
1941 III Rzesza, ilustrowana karta z dopłatą na rzecz Kameradschaftsblock Poczty Rzeszy, czysta w idealnym stanie zachowania. | Mi.P292 |
| 30 PLN | |
17044 |
1942 III Rzesza, znaczek wydany z okazji Dnia Znaczka na dekoracyjnej karcie, ostemplowany okolicznościowo 11.I w Dessau w pierwszym dniu obiegu. | Mi.811 |
| 80 PLN | |
17045 |
1942 III Rzesza, list (koperta firmowa) wysłany 26.V z Berlina do Krakowa, ładna odbitka mechanicznego kasownika nadawczego z nakładką propagującą zbiórkę materiałów wtórnych; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.788 |
| 40 PLN | |
17046 |
1943 III Rzesza, okupacja Holandii, przefrankowany list polecony wysłany 20.IV z Amsterdamu do Berlina, znaczki ostemplowane kasownikiem propagandowym "UNSER FÜHRER BANNT BOLSCHEWISMUS"; zwraca uwagę erka typu blanco z pieczątką (słabo odbitą) DEUTSCHE DIENSTPOST; kasownik odbiorczy na odwrocie; słabszy stan zachowania; z eksponatu J.Falkowskiego. | Mi.831, 843, 849&nbs |
| 100 PLN | |
17047 |
1943 III Rzesza, list (koperta firmowa) wysłany 13.V z Berlina do Krakowa, ładna odbitka mechanicznego kasownika nadawczego z nakładką propagującą zbiórkę materiałów wtórnych; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.827 |
| 40 PLN | |
17048 |
1944 stempel okolicznościowy Fulda. | |
| 30 PLN | |
17049 |
1944 znaczek ze stemplem okolicznościowym Hochensalza. | |
| 30 PLN | |
17050 |
1946-1950 Strefy okupacyjne i NRD, komplet 8 karnetów, wydawanych z okazji Targów w Lipsku (znaczki kasowane - Mi.165 euro). | Mi.162-4BX, 941-2IIB |
| 200 PLN | |
17051 |
1948 Amerykańska i Brytyjska Strefa Okupacyjna, dwa rodzaje nadruku - 8 Pf + 16 Pf - frankatura mieszana, list wysłany 9.VII z Hamburga do Westerland Sylt; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.38I, 42II |
| 80 PLN | |
17052 |
1948 Amerykańska i Brytyjska Strefa Okupacyjna, 6 Pf - frankatura pojedyncza, list (druki) wysłany 16.VII z Hamburga; znaczki unieważnione idealnie odbitym wirnikiem propagującym wystawę z okazji 100-lecia firmy Hagenbeck zajmującej się połowem i handlem dzikimi zwierzętami; temat-FAUNA. | Mi.37I |
| 30 PLN | |
17053 |
1948 Amerykańska i Brytyjska Strefa Okupacyjna, 24 Pf - frankatura pojedyncza, list przesłany ambulansem 1116(?) Kolonia-Lubeka, wysłany z miejscowości Malente-Timmdorf do Wsterland. | Mi.44I |
| 25 PLN | |
17054 |
1977 Berlin Zachodni, zeszycik znaczkowy, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.MH10 |
| 15 PLN | |
17055 |
1977 RFN, zeszycik znaczkowy, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.MH21 |
| 15 PLN | |
17056 |
1982 RFN, zeszycik znaczkowy, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.MH24 |
| 15 PLN VERKAUFT | |
17057 |
1989 Berlin Zachodni, zeszycik znaczkowy, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.MH15 |
| 80 PLN | |
17058 |
1990 NRD, zeszycik znaczków z napisem DEUTSCHE POST, który ukazał się w sprzedaży w ostatnim dniu funkcjonowania poczty NRD; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.MH10 |
| 30 PLN | |