Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 35. fremde Posten auf polnischen Gebieten

12902

1907 kartka z Żywca 30.11.1907 do Grodzic.

25 PLN
12903

1908 kartka z Warszawy 11.608 do Józefowa koło Otwocka, oberwany róg kartki.

100 PLN
12904

1909 widokówka, przesłana 17.VIII ambulansem relacji Sosnowiec-Warszawa do Dąbrowy, znaczek unieważniony owalnym kasownikiem, datowniki odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.

45 PLN
12905

1909 austriacka opaska gazetowa pisma "Bautechniker" wysłana z Żywca.

15 PLN
12906

1910 dowód wpłaty na rzecz sądu, dokonanej 1.XI w Białej Podlaskiej, udokumentowany rosyjskimi znaczkami opłaty sądowej, kasownik odbiorczy Janów Podlaski.

30 PLN
12907

1910 kartka z Niżniowa 13.9.1910 do Grodźca.

25 PLN
12908

1911 widokówka wysłana 14.IX z Sulejowa do Dąbrowy Górniczej, kasownik odbiorczy.

20 PLN
12909

1911 list polecony, wysłany 22.III z Krakowa do miejscowości Romanshorn w Szwajcarii, opłacony znaczkami wydanymi na kredowym papierze; kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.147v
40 PLN
12910

20 PLN
12911

1912 "ŚCIŚLE URZĘDOWE WOLNE OD OPŁATY POCZTOWEJ" ładnie odbity stempelek zwolnienia od opłaty pocztowej na liście wysłanym z Sanoka 30.VII do Tarnowa; na odwrocie zalepka listowa z pieczęcią sądu w Sanoku i kasownik odbiorczy; minimalnie słabszy stan zachowania.

50 PLN
12912

1912 austriacka opaska gazetowa pisma "Bautechniker" wysłana z Żywca.

15 PLN
12913

1913 list polecony, wysłany 12.VI ze Lwowa do miejscowości Thum w Szwajcarii, kasownik odbiorczy na odwrocie; całość w dobrym stanie zachowania.

Mi.150
100 PLN
12914

1913 300 lecie dynastii Romanowych - Aleksander II i Mikołaj II, zmontowany z trzech znaczków kasownik rusztowy BAPABA z ekspedycji No.5 typu VIII/19 według S.V.Prigary.

Mi.72, 83, 86,
10 PLN
12915

1913 300 lecie dynastii Romanowych - Aleksander III, parka znaczków za 3 kop., unieważniona kasownikiem rusztowym BAPABA z ekspedycji No.2 typu VIII/19 według S.V.Prigary.

Mi.84
30 PLN
12916

1913 austriacka opaska gazetowa pisma "Bautechniker" wysłana z Żywca.

15 PLN
12917

1913 opaska gazetowa (134 x 376 mm, wysłana z Warszawy do Grodna, kasownik odbiorczy 3.IV, dodatkowo stempelki nadawcy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.S4A
80 PLN
12918

Mi.147x
50 PLN
12919

1915 list polecony (koperta firmowa), wysłany 9.XI z Krakowa do Budapesztu; doskonała odbitka stempelka cenzury "K.u.k.Militärzensur/ Krakau 2."; kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania (minimalne rozdarcie u góry i niewielki ubytek tylnej klapy).

Mi.149x
100 PLN
12920

1915 austriacka opaska gazetowa pisma "Bautechniker" wysłana z Żywca.

15 PLN
12921

1915 widokówka, wysłana 25.XI z Przemyśla do Wiednia, stempelek cenzury przemyskiej; dobry stan zachowania.

Mi.141x
30 PLN
12922

1916 list (koperta firmowa) wysłany ze Lwowa do Wiednia, stempelek cenzury lwowskiej.

Mi.188
40 PLN
12923

1916 list polecony, wysłany 13.VIII z Zakopanego do miejscowości Freudenthal (Bruntal) w Czechach; stempelek cenzury w Nowym Sączu; słabszy stan zachowania (koperta z boku klejona taśmą przezroczystą).

Mi.149x
20 PLN
12924

1916 skart - paczkowy adres pomocniczy wysłany 11.VI z miejscowości Zabłocie koło Żywca do Konstantynopola !!! na odwrocie tureckie stemple odbiorcze i znaczki opłaty, użyte w charakterze dopłat; niecodzienna, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.151, 154, 356&nbs
200 PLN
12925

1916 widokówka, wysłana 2.VII ze Lwowa do miejscowości Perchtoldsdorf pod Wiedniem; ładnie odciśnięty stempelek cenzury lwowskiej; dobry stan zachowania.

Mi.142x
25 PLN
12926

1917 list wysłany 28.XI z miejscowości Sułkowice do księżnej Astrid Horn af Aminnedo w Ystad, stempelki cenzury; kasownik odbiorczy na odwrocie; ładna całość w doskonałym stanie zachowania.

Mi.188, 221
200 PLN
12927

1917 list polecony, wysłany 29.V z urzędu Lwów 8 do Wiednia, czytelnie odciśnięty stempelek cenzury lwowskiej; interesujący stempelek nadawcy "REPREZENTACYA I ogólnego Towarzystwa urzędników austr.-węg: monarchii we WIEDNIU Lwów, ul.Pańska 8.".

Mi.186, 190
40 PLN
12928

1918 karta pocztowa, wysłana 5.III z miejscowości Przecław do miejscowości Mikulinice, doskonała odbitka stempla nadawczego, dodatkowo stempelek "firmowy" nadawcy.

Mi.P235
40 PLN
12929

1918 widokówka ze Stanisławowa datowana 9.VI, adresowana do Wiednia, prawdopodobnie grzecznościowo przewieziona i wrzucona do skrzynki pocztowej we Wiedniu, gdzie poczta (pomimo stempla formacji wojskowej) naliczyła 13.IV dopłatę, którą pobrano od adresata; ciekawostka.

Mi.P62
60 PLN