11580 |
1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, znaczek za 5 zł. z lila stempelkiem typu 32, gwarancja firmowa Gryżewski, Krawczyk. | Fi.519 Mi.650 |
| 40 PLN | |
11581 |
1950 Bolesław Bierut, czworoblok z nadrukiem Groszy z pustopolami. | Fi.519 Mi.562 |
| 40 PLN | |
11582 |
1950 "groszy - lokalny", Piła, Bierut, znaczek za 15 zł. z rzadkim zielonym stempelkiem typu 41, gwarancja Krawczyk. | Fi.521 Mi.653 |
| 80 PLN | |
11583 |
1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 15 zł. z lila stempelkiem typu 31, gwarancja Krawczyk. | Fi.521 Mi.653 |
| 100 PLN | |
11584 |
1950 "groszy - lokalny", Brzeziny, Bierut, znaczek za 15 zł. z lila stempelkiem typu 34, gwarancja Krawczyk. | Fi.521 Mi.653 |
| 50 PLN | |
11585 |
1950 "groszy - lokalny", Trzebicz, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 20 zł. z czarnym stempelkiem typu 42, gwarancja Krawczyk. | Fi.522 Mi.654 |
| 100 PLN | |
11586 |
1950 "grosze - lokalne", Gracze, nienotowany dotąd znaczek za 20 zł. z bardzo rzadkim lila stempelkiem typu 29, gwarancja Krawczyk. | Fi.522 Mi.654 |
| 200 PLN | |
11587 |
1950 "groszy" znaczki z niebieskim nadrukiem typu 26, list wysłany 30.XI z miejscowości Cieszków do Wrocławia; na froncie wyraźna i czysta odbitka kasownika propagandowego; nadruki w kolorze niebieskim należą do rzadko spotykanych; wyjątkowo estetyczna całość w doskonałym stanie zachowania; na odwrocie sygnowane Roszkowski. | Fi.522 Mi.654 |
| 70 PLN | |
11588 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 18, list wysłany 11.I.1951 z miejscowości Kamionna do Warszawy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; na odwrocie sygnowane Roszkowski. | Fi.522, 525 Mi.654, 657 |
| 60 PLN | |
11589 |
1950 "groszy - lokalny", Bielsk Podlaski, Bierut, najrzadszy katalogowany znaczek za 30 zł. z zielonym stempelkiem typu 37, gwarancja Krawczyk. | Fi.524 Mi.656 |
| 120 PLN | |
11590 |
1950 "groszy - lokalny", Brzeg Dolny, plan 6-letni, znaczek za 15 zł. z czarnym stempelkiem rzadkiego typu 45, gwarancja Krawczyk. | Fi.527 II Mi.665 |
| 300 PLN | |
11591 |
1950 plan 6-letni, rzadka parka znaczków ciętych za 15 zł., gwarancja Schmutz | Fi.527I nz Mi.665a |
| 1 600 PLN | |
11592 |
1950 Nowa Huta, znaczek za 40 gr. ze znacznie przesuniętą perforacją na karcie pocztowej, wysłanej 25.XI.1954 z Wąchocka do Chęcin. | Fi.550 Mi.690 |
| 35 PLN | |
11593 |
1950 "Żądamy zakazu broni atomowej ..." stempel propagandowy i kasownik odbiorczy na liście lotniczym, wysłanym 9.V z Kapsztadu do Warszawy; nietypowy kierunek wysyłki! doskonały stan zachowania. | Mi.199 |
| 50 PLN | |
11594 |
1950 "groszy", zagraniczny, ekspresowy lotniczy list polecony, ofrankowany blokiem "Bojowników" z prywatnym nadrukiem GROSZY, wysłany 14.III z Zabrza do Portobello w Wielkiej Brytanii, kasownik odbiorczy 19.III na odwrocie; jest to najdroższy podstawowy walor tego działu polskiej filatelistyki (blok kasowany Fi.4400,-; Mi.1900 euro); dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.Bl.11 Mi.Bl.A11 |
| 2 200 PLN | |
11595 |
1950 "groszy" niedostatecznie opłacony list, ofrankowany znaczkami z nadrukiem typu 23, przesłany 8.I.1951 miejscowo w Warszawie, poczta pobrała dopłatę znaczkami z nadrukami typu 1; całość z oryginalnego obiegu. | Fi.D118, 520 Mi.P135, 651 |
| 100 PLN | |
11596 |
1950 "groszy", zestaw różnych typów i kolorów stempelków dyrekcyjnych, znaczki czyste bez podlepek. | Fi.Fi.395-527ex Mi.Mi.A564-665   |
| 120 PLN | |
11597 |
1950 "groszy", zestaw różnych typów i kolorów stempelków dyrekcyjnych, znaczki na podlepkach, część sygnowana. | Fi.Fi.395-529ex Mi.Mi.A564-667 |
| 40 PLN | |
11598 |
1951 Światowy Kongres Pokoju w Warszawie, znaczek z podwójnie moletowanym W, gwarancja i opis Więcław. | Fi.530s Mi.668 |
| 30 PLN | |
11599 |
1951 Światowy Kongres Pokoju w Warszawie, znaczek z podwójnie moletowanym WYK, gwarancja i opis Więcław. | Fi.531Is Mi.669 |
| 30 PLN | |
11600 |
1951 rocznik znaczków czystych. | Fi.542-582 Mi.680-720 |
| 150 PLN | |
11601 |
1951 wydanie przedrukowe, znaczek z uszkodzoną cyfrą 4. | Fi.548 Mi.686 |
| 20 PLN VERKAUFT | |
11602 |
1951 wydanie przedrukowe, znaczek za 45gr/15zł. z błędem "rozstrzelone g i r", gwarancja. | Fi.548 B2 Mi.686 |
| 100 PLN | |
11603 |
1951 wydanie przedrukowe, znaczek za 45gr/15zł. z podwójnym nadrukiem z poz.12 - znany jeden stuznaczkowy arkusz (na życzenie dołączymy kopię atestu narożnika z którego znaczek pochodzi), oferowany w bardzo atrakcyjnej cenie, gwarancja Mikulski. | Fi.548 Np Mi.686 |
| 1 200 PLN | |
11604 |
1951 Nowa Huta, parka znaczków za 40 gr. z cieniami tworzącymi tzw. "ciemne niebo", gwarancja Krawczyk. | Fi.550 Mi.690 |
| 120 PLN | |
11605 |
1951 stempel okolicznościowy Międzynarodowego Dnia Dziecka, FDC. | Fi.554-5 Mi.688-9 |
| 20 PLN | |
11606 |
1951 FDC - "Międzynarodowy Dzień Dziecka", znaczki ostemplowane kasownikiem okolicznościowym (Mi.75 euro). | Fi.554-555 Mi.688-689 |
| 35 PLN | |
11607 |
1951 komplet FDC Kongresu Kultury Polskiej. | Fi.556-61 Mi.694-99 |
| 25 PLN | |
11608 |
1951 Kongres Nauki Polskiej, znaczek za 60 gr., blok legitymacyjny. | Fi.559 Mi.697 |
| 35 PLN | |
11609 |
1951 kongres nauki polskiej - Mikołaj Kopernik, znaczek za 1,15 zł. z błędem "kropka na policzku", gwarancja. | Fi.560 Mi.698 |
| 60 PLN | |
11610 |
1951 "V TYDZIEŃ LOTNICTWA 19.VIII-26.VIII.1951/ NIECH ŻYJE LUDOWE LOTNICTWO POLSKIE" Warszawa 1, znaczek na karcie, ostemplowany okolicznościowo 19.VIII (Myślicki 51 027). | Fi.562 Mi.700 |
| 30 PLN | |
11611 |
| 100 PLN | |
11612 |
1951 FDC Spartakiady Młodzieży. | Fi.568 Mi.705 |
| 10 PLN VERKAUFT | |
11613 |
1951 budownictwo, czworoblok znaczków za 1,15 zł. z szeroką listwą na górnym marginesie. | Fi.578 Mi.718 |
| 20 PLN VERKAUFT | |
11614 |
1951 stempel okolicznościowy Wyścigu Pokoju. | |
| 10 PLN | |
11615 |
| 10 PLN | |
11616 |
| 10 PLN | |
11617 |
1951 stempel okolicznościowy Dni Krakowa. | |
| 10 PLN | |
11618 |
1951 stempel okolicznościowy Dni Oświaty. | |
| 10 PLN | |
11619 |
1951 stempel okolicznościowy wynalazczości pracowniczej. | |
| 10 PLN | |