6096 |
1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, lekki poprawiony ślad po podlepce, gwarancja Falkowski. | Fi.258D Mi.279Y |
| 250 PLN | |
6097 |
1933 zwycięzcy w Challenge'u. | Fi.259 Mi.280 |
| 60 PLN VERKAUFT | |
6098 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty. | Fi.259 Mi.280 |
| 80 PLN | |
6099 |
1933 zwycięzcy Chellenge'u. | Fi.259 Mi.280 |
| 90 PLN | |
6100 |
1933 zwycięstwo Polaków w Challenge'u. | Fi.259 Mi.280 |
| 90 PLN | |
6101 |
1933 Zwycięzcy Challenge'u, znaczek z bardzo rzadkim znakiem wodnym II.P z oryginalnej korespondencji z Rybnika. | Fi.259P Mi.280Y |
| 120 PLN | |
6102 |
1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna. | Fi.260 Mi.281 |
| 70 PLN | |
6103 |
1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim - W.II.D - trąbki w dół, położeniem znaku wodnego (Fi.110.-), na wycinku ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika, piękny stan. | Fi.260D Mi.281 |
| 70 PLN VERKAUFT | |
6104 |
1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza. | Fi.261 Mi.282 |
| 75 PLN | |
6105 |
1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, marginesowy znaczek czysty. | Fi.262 Mi.283 |
| 180 PLN | |
6106 |
1933 250. rocznica wiktorii wiedeńskiej. | Fi.262 Mi.283 |
| 650 PLN | |
6107 |
1933 250 rocznica wiktorii wiedeńskiej. | Fi.262 Mi.283 |
| 160 PLN | |
6108 |
| 160 PLN | |
6109 |
1933 15. rocznica odzyskania niepodległości. | Fi.263 Mi.284 |
| 50 PLN | |
6110 |
| 13 PLN VERKAUFT | |
6111 |
1933 15 rocznica odzyskania niepodległości, frankatura mieszana, ekspresowy list polecony, wysłany 28.II.1934 z Sosnowca do miejscowości Skała pod Ojcowem; kasownik odbiorczy. | Fi.263, 243 Mi.284, 262 |
| 40 PLN | |
6112 |
1933 Krzyż Niepodległości, znaczek za 30 gr. z rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, kasownik LWÓW 2 - ZNIESIENIE, gwarancja Krawczyk. | Fi.263D Mi.284 |
| 40 PLN | |
6113 |
| 30 PLN | |
6114 |
1933 list z Krajowej Wystawy Lotniczej we Lwowie, uszkodzona klapa i narożnik koperty. | Fi.294, 303 Mi.315, 324 |
| 35 PLN | |
6115 |
1933 list z Warszawy opłacony gotówką z wirnikiem propagandowym Myślicki nr 32120B. | |
| 15 PLN | |
6116 |
1933 list urzędowy z warszawy 20.VII.33 niedoręczony, wirnik odbiorczy Warszawa 1 Pomóż Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi Ratować Ciebie. | |
| 50 PLN | |
6117 |
1933 20 gr. frankatura mechaniczna H7 Związku Kopalń Górnośląskich "ROBUR", karta firmowa wysłana 7.VIII z Katowic do Kielc. | |
| 20 PLN | |
6118 |
1934 list lotniczy wysłany z Warszawy 28.8.34 do Brna, stamtąd wysłany samolotem czechosłowackim s Brna do Pragi. | Fi.220, 268, 269 Mi.228, 289, 290&nbs |
| 100 PLN | |
6119 |
1934 kartka z wirnikiem propagandowym Święto Huculszczyzny Worochta - Żabie 28 Lipca 1934. | Fi.254 Mi.275 |
| 25 PLN | |
6120 |
1934 WILEŃSZCZYZNA - ALBERTYN - karta pocztowa wysłana 25.IX z miejscowości Albertyn koło Słonima do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "a"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.254 Mi.275 |
| 100 PLN | |
6121 |
| 60 PLN | |
6122 |
1934 list polecony z Doliny 12.09.34 do Francji, ładna pojedyncza frankatura znaczka za 1,20 zł. | Fi.262 Mi.283 |
| 120 PLN | |
6123 |
1934 list polecony z Bobrownik koło Będzina 15.IV.34 do Warszawy. | Fi.263 Mi.284 |
| 20 PLN | |
6124 |
1934 kartka z Wszechsłowiańskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie 9.V.34 z kasownikiem okolicznościowym. | Fi.264 Mi.285 |
| 250 PLN | |
6125 |
1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, zestaw 6 kopert w różnych kolorach, ofrankowanych znaczkami wystawowymi, ostemplowanymi okolicznościowo. | Fi.264-265 Mi.285-286 |
| 800 PLN | |
6126 |
1934 polecona kartka lotnicza z Katowic do Warszawy wysłana z Wszechsłowiańskiej Wystawy Filatelistycznej. | Fi.264, 265 Mi.285, 286 |
| 250 PLN | |
6127 |
1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, opłacona zgodnie z taryfą, polecona karta pocztowa wysłana 12.V pocztą lotniczą z terenu wystawy adresowana do Warszawy, kasownik odbiorczy; okolicznościowa karta wykazuje na odwrocie szczątkowy druk podwójny; efektowna całość. | Fi.264-265, 220 Mi.285-286, 228  |
| 200 PLN | |
6128 |
1934 Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna, gwarancja Schmutz. | Fi.264-5 Mi.299-300 |
| 380 PLN | |
6129 |
1934 Wystawa Katowice, seria kasowana okolicznościowo na wycinkach, znaczek za 30 gr. z rzadkim - W.II.L położeniem znaku wodnego, gwarancja Schmutz. | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 400 PLN | |
6130 |
| 1 000 PLN | |
6131 |
1934 Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna, gwarancja Krawczyk. | Fi.264-65 Mi.299-300 |
| 370 PLN | |
6132 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, znaczek za 30 gr. z błędnie opisanym w katalogu jako bardzo rzadkim - W.II.P - położeniem znaku wodnego (Fi.450.-), gwarancja i opis Walisch. | Fi.265P Mi.286 |
| 200 PLN | |
6133 |
1934 20-lecie wymarszu Legionów. | Fi.266-67 Mi.287-88 |
| 126 PLN VERKAUFT | |
6134 |
| 35 PLN VERKAUFT | |
6135 |
1934 20-lecie wymarszu Legionów, seria. | Fi.266-7 Mi.287-8 |
| 35 PLN | |