7621 |
1951 znaczek z błędem "g u góry uszkodzone". | Fi.548 B7 Mi.686 |
| 50 PLN | |
7622 |
1951 wydanie przedrukowe, znaczek za 45gr/15zł. z błędem na poz.73 "r silnie uszkodzone z lewej", gwarancja Krawczyk. | Fi.548 B8 Mi.686 |
| 50 PLN | |
7623 |
1951 wydanie przedrukowe, znaczek za 45gr/15zł. z podwójnym nadrukiem - znany jeden stuznaczkowy arkusz (na życzenie dołączymy kopię atestu narożnika z którego znaczek pochodzi), oferowany w bardzo atrakcyjnej cenie, gwarancja Mikulski. | Fi.548 Np Mi.686 |
| 1 200 PLN VERKAUFT | |
7624 |
1951 święto pracy, narożny czworoblok z pustopolami i numerem walca. | Fi.549 Mi.687 |
| 150 PLN | |
7625 |
1951 Święto Pracy - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 15.I (błąd daty na stemplu ?) ze Słupska do Chęcin, zwraca uwagę dekoracyjny stempelek parafii słupskiej. | Fi.549 Mi.687 |
| 40 PLN | |
7626 |
1951 IV Międzynarodowy Wyścig Pokoju, komplet 4 kart z kasownikami poszczególnych etapów: Katowice, Wrocław, Łódź, Warszawa. | Fi.549 Mi.687 |
| 40 PLN | |
7627 |
1951 Nowa Huta, próba znaczka za 40 gr w kolorze czerwonym, gwarancja Krawczyk. | Fi.550P Mi.690 |
| 500 PLN | |
7628 |
1951 I Kongres Nauki Polskiej - seria na 3 kopertach ostemplowana okolicznościowo 29.VI w Warszawie (Myślicki 51 023). | Fi.556-561 Mi.694-699 |
| 30 PLN | |
7629 |
1951 kongres nauki polskiej, blok legitymacyjny. | Fi.557 Mi.695 |
| 25 PLN | |
7630 |
1951 czworoblok z pustopolami. | Fi.562 Mi.700 |
| 80 PLN | |
7631 |
1951 V Tydzień Lotnictwa. | Fi.562 Mi.700 |
| 10 PLN | |
7632 |
1951 parka z pustopolem. | Fi.562 Mi.700 |
| 30 PLN | |
7633 |
| 100 PLN | |
7634 |
1951 światowy festiwal bojowników o wolność i demokrację, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.566 Mi.701 |
| 25 PLN | |
7635 |
1951 wydanie przedrukowe, lewy znaczek z błędem "niższa cyfra 4", gwarancja Więcław. | Fi.567s Mi.706 |
| 150 PLN | |
7636 |
1951 "OGÓLNOKRAJOWY ZJAZD DELEGATÓW PZF" Warszawa 1, znaczki z podobizną Józefa Stalina ostemplowane 17.XI kasownikiem okolicznościowym w bardzo rzadko stosowanym kolorze zielonym (Myślicki 51 032). | Fi.569-570 Mi.707-708 |
| 20 PLN | |
7637 |
1951 ogólnopolski zjazd PZF, blok z błędem "podwójne linie ornamentu". | Fi.bl.12s Mi.Bl.12DD |
| 40 PLN | |
7638 |
1951 Ogólnopolski Zjazd PZF, blok z podwójnymi liniami ornamentu. | Fi.bl.12s Mi.Bl.12 |
| 80 PLN | |
7639 |
1951 ogólnokrajowy zjazd PZF, blok z błędem "podwójne linie ornamentu", gwarancja | Fi.Bl.12s |
| 60 PLN | |
7640 |
1952 frankatura zastępcza - połówka znaczka za 10 gr. z Bolesławem Bierutem na skarcie !!! kartka należnościowa do paczki amerykańskiej, przesłana 2.VII z urzędu Gdynia 5 (Port) do miejscowości Lipnica Wielka na Orawie, gdzie dotarła 5.VII, paczkę wydano 8.VII, skart w ramach wewnętrznych rozliczeń pocztowych ofrankowano znaczkami różnych wydań (w tym znaczkami dopłaty), a z braku znaczków o nominale 5 gr. podzielono znaczki za 10 gr.; bardzo rzadki przypadek, a w tak późnym okresie powojennym wyjątkowy, prawidłowego, niefilatelistycznego użycia znaczków dzielonych; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.534, 550, D134 Mi.672, 690, P151&nb |
| 1 000 PLN | |
7641 |
1952 "Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ob Bieruta Bolesława Warszawa do własnych rąk", list polecony wysłany 12.II z miejscowości Adamów, kasownik odbiorczy. | Fi.542II Mi.680Ab |
| 40 PLN | |
7642 |
1952 FDC - "Wydanie na przesyłki lotnicze", seria cięta (Mi.75 euro). | Fi.590-593A Mi.728-731B |
| 120 PLN | |
7643 |
1952 wydanie na przesyłki lotnicze, narożny czworoblok z pustopolami. | Fi.591 B Mi.729 A |
| 600 PLN | |
7644 |
1952 V Międzynarodowy Wyścig Pokoju, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 30.IV w Warszawie (Myślicki 52 007). | Fi.597 Mi.735 |
| 10 PLN | |
7645 |
1952 110 rocznica urodzin Marii Konopnickiej, znaczek za 1.15 zł., z błędem "podwójna cyfra 1 w 110", gwarancja. | Fi.602s Mi.740 DP |
| 15 PLN | |
7646 |
1952 Maria Konopnicka, znaczek z błędem "podwójna cyfra 1", gwarancja i opis Więcław. | Fi.602s Mi.740DP |
| 15 PLN | |
7647 |
1952 Maria Konopnicka, znaczek z błędem "podwójne 1 w 110", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.602s Mi.740 DP |
| 35 PLN | |