Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 32. Städtepost 1914-1918

356

1916 Warszawa, nie dopuszczona do obiegu pięknie cięta, narożnikowa seria poczty miejskiej w Warszawie, ze zbiorów (i z jego sygnaturą na odwrocie) Rachmanowa.

Fi.III-VIA
Mi.III-VIC
320 PLN
357

1916 Warszawa, seria wydania nie dopuszczonego do obiegu.

Fi.III-VIB
100 PLN
358

1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu, (Mi. 280 euro), gwarancja Krawczyk.

Fi.III-VIB
Mi.III-VIC
240 PLN
359

1916 Warszawa, próba znaczka za 10 gr. na papierze białym zwykłym niegumowanym, bez tła, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.V P
500 PLN
360

1916 Warszawa, rzadka próba znaczka za 10 gr. na papierze grubym żółtym niegumowanym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.V P
600 PLN
361

1916 Zawiercie, seria bez nadruku kontrolnego (Mi.360 euro), lekkie zmatowienie i mała rozprasowana fałdka w papierze, wywoławczo tylko 40% katalogu, gwarancja.

Fi.1-2III
200 PLN
362

1916 Zawiercie, seria bez nadruku kontrolnego w pięknym stanie (Mi.360 euro), przedwojenna sygnatura, gwarancja Witkowski.

Fi.1-2III
420 PLN
363

1916 Zawiercie, znaczek bez numeru kontrolnego z podwójnym drukiem środka - rarytas znany w kilku zaledwie egzemplarzach, gwarancja Schmutz.

Fi.1 IV
2 500 PLN
364

1917 Łódź, widokówka wysłana 11.VIII z Warszawy i dostarczona przez pocztę miejską 13.VIII, stempelek doręczeniowy odbity w kolorze czerwonym; dobry stan zachowania.

Fi.3a
140 PLN
365

1917 Przedbórz - list polecony wysłany 22.XII z Warszawy; fakt doręczenia udokumentowano znaczkami I wydania (opłata 6 groszy), znaczki unieważniono 29.XII; cenzura; gwarancja.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
600 PLN
366

1917 Przedbórz, I wydanie, seria czystych znaczków ząbkowanych, gwarancja Krawczyk.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
360 PLN
367

1917 Przedbórz, I wydanie, seria czystych znaczków ząbkowanych, ledwo widoczny ślad po podlepce, gwarancja.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
200 PLN
368

1917 Przedbórz, znaczek za 2 gr. z pionowym i poziomym pustopolmami międzysektorowymi, gwarancja Schmutz.

Fi.1B
Mi.1A
300 PLN
369

1917 Przedbórz, druk wysłany 21.I z Warszawy, znaczek doręczeniowy poczty miejskiej za 2 gr. unieważniony datownikiem austriackiego urzędu etapowego; cenzura, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.1B
Mi.1A
350 PLN
370

Fi.2B
250 PLN
371

1917 Przedbórz, V wydanie, znaczek za 5 hal. z błędem "uszkodzona ramka" po prawej stronie, nie gumowany tak jak je wydano, gwarancja Mischal, Schmutz.

Fi.15A
Mi.15C
120 PLN
372

1917 Warszawa, karta pocztowa wysłana 2.I z Łodzi, frankatura mieszana dwóch wydań - "Russich Polen" i "Gen.-Gouv. Warschau", czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania - "6 GROSZY", cenzura.

Fi.2b
50 PLN
373

1917 Warszawa, karta pocztowa "Gen.-Gouv. Warschau" wysłana 30.X z Zawiercia, "7 FENYGÓW" czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania.

Fi.9a
40 PLN
374

1917 Warszawa, widokówka wysłana 31.VIII z Łodzi, "10 FENYGÓW" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania; cenzura.

Fi.13a
40 PLN
375

1917 Warszawa, list z twierdzy w Modlinie 16.11.17 do Warszawy, na odwrocie stempel opłaty doręczeniowej.

50 PLN
376

1917 Warszawa, kartka z Noworadomska 12.X.17 do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej za 7 fen., stempel "Warschauer Bürgerpost" z adnotacją o zwrocie, cenzura wojskowa z Granicy.

100 PLN
377

1918 Częstochowa, widokówka poczty polowej, wysłana 25.IV za pośrednictwem urzędu etapowego Hrubieszów do Częstochowy, ponieważ przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty, odciśnięto tylko datownik poczty miejskiej (wysoka wycena katalogowa - Fi. 700,-), ze względu na słabszą jakość odbitki bardzo atrakcyjna cena wywoławcza !!! dodatkowo pieczęć formacyjna i cenzura; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.3a
350 PLN
378

1918 Łódź, karta pocztowa "Gen.-Gouv Warschau", wysłana z Częstochowy 7.VI, sześciokątny stempelek poczty miejskiej w kolorze fioletowym (Fi. 300,-) z datą 8.VI; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.6b
250 PLN
379

1918 Łódź, karta pocztowa wysłana 10.IX z Lublina adresowana do Łodzi, wyjątkowo wyraźna odbitka sześciokątnego stempelka poczty miejskiej w kolorze fioletowym z datą 15.IX; cenzura; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.6b
400 PLN
380

1918 Luboml, seria cięta bez gumy.

Fi.1-5A
30 PLN
381

1918 Przedbórz, stemplowana ząbkowana seria II wydania, gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.3-6B
Mi.3-6B
160 PLN
382

1918 Przedbórz, niegumowane (tak jak je wydano) cięte próby II wydania bez tła; 2 gr. typu 3, 6 gr. typu 2 i 10 gr. typu 2, gwarancja Schmutz.

Fi.3A, 5A, 6A P1
Mi.3C, 5C, 6C P
1 200 PLN
383

1918 Przedbórz, list (druki) wysłany 11.II z Noworadomska; opłata za doręczenie pobrana 20.II znaczkiem II wydania za 2 grosze, cenzura; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Becker i Jungjohann BPP.

Fi.3B
Mi.3A
250 PLN
384

1918 Przedbórz, stemplowana ząbkowana seria III wydania, gwarancja Falkowski, Krawczyk, Schmutz.

Fi.7-10B
Mi.7-10A
100 PLN
385

1918 Przedbórz, czysta cięta seria V wydania, gwarancja Brajer, Łaszkiewicz, Gryżewski.

Fi.15-18A
Mi.15-18B
25 PLN
386

1918 Przedbórz, stemplowana ząbkowana seria V wydania, gwarancja.

Fi.15-18B
Mi.15-18A
30 PLN
387

60 PLN
388

1918 Warszawa, karta pocztowa wysłana 6.VIII z Łodzi, "10 FENYGÓW" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania.

Fi.13a
40 PLN
389

1918 Warszawa - widokówka wysłana 5.IX z Zawiercia, "10 FEN." z orłem - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej VI wydania; gwarancja.

Fi.21c
100 PLN
390

1918 Warszawa, zestaw 27 kartek na chleb z okresu I wojny światowej.

200 PLN
391

1918 Warszawa, kartka z Wierzbnik 21.V.18 do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej za 10 fen., stempel "Nicht zu Ermitteln / Warschauer Bürgerpost", stempel z adnotacją o zwrocie, cenzura wojskowa.

100 PLN
392

1918 Warszawa, list wysłany 24.VIII ze Lwowa, przesyłka bezskutecznie poszukiwała adresata, próbowano ja doręczyć co najmniej dwukrotnie, stempelki opłaty za 10 fen, dwóch różnych wydań !!! po wyczerpaniu możliwości doręczenia list 14.IX zwrócono; pomimo braku jednego znaczka bardzo ciekawa całość.

200 PLN
393

1918 Żarki, seria pierwszego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.1-3
150 PLN
394

Fi.1-3
150 PLN
395

1918 Żarki, seria kasowana II wydania w parkach, (Mi.600 euro) widoczne są całe nadruki, gwarancja Schmutz.

Fi.4-6
600 PLN