3743 |
1920 kartka do korespondencji krajowej. | Fi.Cp32 |
| 25 PLN | |
3744 |
1920 całostka na kartonie piaskowym, linia dzieląca między literami "A" i "P", linie adresowe punktowane gęsto, w napisie propagandowym cztery wyrazy pismem grubym, złamana linia dzieląca; czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp32 |
| 80 PLN | |
3745 |
1920 wydanie obiegowe, na odwrocie ślady po podlepkach. | Fi.Cp32 |
| 10 PLN | |
3746 |
1920 całostka do korespondencji zagranicznej z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp37 |
| 108 PLN VERKAUFT | |
3747 |
1920 kartka do obiegu zagranicznego wysłana z Solca do USA, nie rozcięta rzadka. | Fi.Cp37 |
| 190 PLN | |
3748 |
1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen. "mały orzeł", dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, górna ramka znaku opłaty dwukrotnie przerwana; znaczki unieważnione poprzez kreślenie, ślady archiwizacji. | Fi.Ct4 |
| 60 PLN | |
3749 |
1920 pokwitowanie telegraficzne. | Fi.Ct 4 |
| 75 PLN | |
3750 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego, egzemplarz makulaturowy; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp38 |
| 54 PLN VERKAUFT | |
3751 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego, 8 mk, długość napisu 98,5 mm, wysłana 2.VI.1922 z miejscowości Czyżew. | Fi.Cp40I |
| 20 PLN | |
3752 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego, 8 mk, długość napisu 96 mm; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp40II |
| 60 PLN | |
3753 |
1921 kartka z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp41 |
| 45 PLN VERKAUFT | |
3754 |
1922 uszkodzone POC w POCZTOWA - dofrankowana karta za 4 mk przeznaczona do obrotu krajowego, wysłana miejscowo jako polecona 11.II w Krakowie (ciekawa taryfa); dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.Cp39, 115II, 117I Mi.148, 150, 151, 15 |
| 100 PLN | |
3755 |
| 800 PLN | |
3756 |
1922 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 10 mk "Siewca" - w kolorze ciemnoniebieskim, dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, znaczki skasowane 28.VIII w Łodzi, ślady archiwizacji. | Fi.Ct6a |
| 40 PLN | |
3757 |
1922 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 20 mk "Siewca", skasowane 30.XI w Warszawie. | Fi.Ct7 |
| 45 PLN | |
3758 |
1922 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 20 mk "Siewca", z miejscowości Posada Olchowska; doskonały stan zachowania. | Fi.Ct7 |
| 70 PLN | |
3759 |
1922 pokwitowanie telegraficzne. | Fi.Ct 7 |
| 75 PLN | |
3760 |
1922 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 20 mk "Siewca", dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej. | Fi.Ct8, 126 |
| 65 PLN VERKAUFT | |
3761 |
1923 po wyczerpaniu się zapasu pokwitowań telegraficznych starych emisji i w związku ze zmieniającymi się często opłatami, przygotowano formularze bezznaczkowe; prezentowany z okresu inflacji (opłata 320.000), na telegram nadany 24.XII; na odwrocie obliczenia porta; pionowe zgięcie. | |
| 100 PLN | |
3762 |
1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł", przewartościowane - czerwonym nadrukiem "400 MAREK" - w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, z obiegu; dobry stan zachowania (na odwrocie prawie niewidoczne ślady po podlepkach). | |
| 500 PLN VERKAUFT | |
3763 |
1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 50 mk., na odwrocie wyliczenie porta. | Fi.Ct8 |
| 50 PLN | |
3764 |
1923 pokwitowanie telegraficzne. | Fi.Ct 8 |
| 75 PLN | |
3765 |
| 75 PLN | |
3766 |
1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk., na telegram wysłany 5.VI, obliczenia wysokości opłaty. | Fi.Ct9 |
| 60 PLN | |
3767 |
1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk., z miejscowości Posada Olchowska; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Ct9 |
| 80 PLN | |
3768 |
1924 pokwitowanie telegraficzne. | |
| 75 PLN | |
3769 |
1924 kartka ze Starogardu 18.8.24 do Torunia, całostka wydania z 1921 roku użyta jako kartka. | Fi.Cp38 |
| 30 PLN VERKAUFT | |
3770 |
1925 kartka z Torunia 4.12.25 do Gdańska. | Fi.Cp42 |
| 10 PLN | |
3771 |
| 15 PLN | |
3772 |
| 10 PLN | |
3773 |
| 10 PLN | |
3774 |
1928 kartka z sygnaturą II-1928. | Fi.Cp48 |
| 10 PLN | |
3775 |
1928 kartka z sygnaturą VIII.1928. | Fi.Cp48 |
| 10 PLN | |
3776 |
1928 kartka Jadownik z sygnaturą VIII-1928. | Fi.Cp48 |
| 10 PLN | |
3777 |
1928 Henryk Sienkiewicz, kompletna karta podwójna, bez hasła propagandowego, sygnatura (X-1928), wysłana 25.IX z Włocławka do Warszawy, ładnie udokumentowany obieg; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp49 |
| 200 PLN | |
3778 |
1928 Henryk Sienkiewicz, dofrankowana całostka z hasłem propagandowym, część z opłaconą odpowiedzią, wysłana 6.VII.1932 z Łucka do Warszawy, interesująca treść; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp49IA |
| 60 PLN VERKAUFT | |
3779 |
| 10 PLN | |
3780 |
1931 Henryk Sienkiewicz, karta ilustrowana - Wilno, I nakład; dofrankowana, wysłana 29.VIII.1932 z miejscowości Michałowo-Niezabudka do Berlina. | Fi.Cp50I |
| 50 PLN | |
3781 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 19, sygnatura XI-1931 długości 41 mm, linie adresowe druk rotograwiurą. | Fi.Cp50II |
| 50 PLN | |
3782 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 9, sygnatura XI-1931 długości 37,5 mm, linie adresowe druk rotograwiurą. | Fi.Cp50IIa |
| 50 PLN VERKAUFT | |