1739 |
1942 ekspres polecony z Krakowa do Wiednia, | Fi.85, 86 |
| 20 PLN | |
1740 |
1942 portret Hitlera na tle siatkowanym, 1 zł frankatura wielokrotna - paczkowy adres pomocniczy, wysłany 27.VIII.1943 do miejscowości Żąkla Dolna koło Wiśnicza Nowego. | Fi.86 Mi.86A |
| 120 PLN | |
1741 |
1942 portret Hitlera na tle siatkowanym, 1 zł - frankatura mieszana, paczkowy adres pomocniczy, wysłany 23.XII.1943 z Warszawy do Łańcuta (Landshut). | Fi.86, 110 Mi.86A |
| 25 PLN | |
1742 |
1942-4 Artystycznie wykonana (ręcznie malowana) strona albumowa, pochodząca z hiszpańskiej kolekcji (Barcelona); znaczki czyste bez podlepek, w bardzo dobrym stanie. | Fi.96-100, 104, 120- Mi.96-100, 104, 120- |
| 250 PLN | |
1743 |
1942 komplet dwóch prób znaczka opłaty radiowej. | |
| 700 PLN | |
1744 |
1942 parka prób znaczka opłaty radiowej. | |
| 300 PLN VERKAUFT | |
1745 |
1942 parka prób znaczków opłaty radiowej. | |
| 300 PLN VERKAUFT | |
1746 |
1942 zestaw znaczków z kasownikami pośrednictw pocztowych. | |
| 40 PLN | |
1747 |
1942 dowód doręczenia z pośrednictwa pocztowego w Korzennej koło Nowego Sącza. | |
| 90 PLN | |
1748 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze II.41, wysłana 5.VI z Miechowa do Buska Zdroju. | Fi.Cp9a Mi.P12/01 |
| 15 PLN | |
1749 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 29.III.1944 z Warszawy do Miechowa. | Fi.Cp9b Mi.P12/02 |
| 10 PLN | |
1750 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karty fioletowe o sygnaturze III.42, dwie odmiany kartonu i koloru, czyste. | Fi.Cp9b Mi.P12/02 |
| 60 PLN | |
1751 |
1942 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 24 gr. - frankatura pojedyncza, list w specjalnej kopercie, wysłany miejscowo 1.III w Warszawie, sygnatura nakładu "751 01 C6", odbitka pieczęci urzędowej. | Fi.U31 |
| 80 PLN | |
1752 |
1942 kasownik propagandowy rzadka odmiana z wyróżnikiem (DISTR RADOM) na liście z Częstochowy wysłanym we wrześniu 1942 do Krakowa, dodatkowo nalepka NSDAP, efektowna i atrakcyjna całość. | Fi.VIIc |
| 600 PLN | |
1753 |
1943 "Szachowe mistrzostwa GG", seria znaczków ostemplowana okolicznościowo na kopercie miejscowego ekspresowego listu poleconego, przesłanego 30.I w Radomiu; kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | Fi.96-100 |
| 150 PLN | |
1754 |
1943 "Dzień NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie", specjalna ilustrowana karta propagandowa, ofrankowana znaczkiem z suchym tłoczeniem, ostemplowana okolicznościowo 13.VIII w Krakowie. | Fi.106 |
| 30 PLN | |
1755 |
1943 widoki zabytkowych budowli, seria znaczków na blankietach ozdobnych ostemplowana okolicznościowo 26.X.1943r. w Krakowie | Fi.113-16 |
| 60 PLN | |
1756 |
1943 widoki zabytkowych budowli, znaczek cięty. | Fi.113nz |
| 25 PLN | |
1757 |
1943 widoki zabytkowych budowli, znaczek cięty. | Fi.114nz |
| 25 PLN | |
1758 |
1943 widoki zabytkowych budowli, znaczek cięty. | Fi.115nz |
| 25 PLN | |
1759 |
1943 widoki zabytkowych budowli (IV) - 10 zł, znaczek skasowany na kopercie grzecznościowo poleconego miejscowego listu, przesłanego 26.X w Krakowie, kasownik odbiorczy na odwrocie. | Fi.116 |
| 30 PLN | |
1760 |
1943 seria z okazji 3 rocznicy utworzenia Generalnego Gubenatorstwa stemplowana grzecznościowo na liście. | Fi.120-24 |
| 30 PLN | |
1761 |
1943 Oflag IIC - listownik, część na odpowiedź przesłana 20.IV z Chabówki do obozu, cenzura; zwraca uwagę rzadziej spotykany typ datownika, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 30 PLN | |
1762 |
1943 kartka nadana z pośrednictwa pocztowego w Zabierzowie koło Niepołomnic zwrócona do nadawcy. | |
| 90 PLN | |
1763 |
| 60 PLN | |
1764 |
1943 kartka z Garwolina 14.8.43. | Fi.Cp7II |
| 25 PLN VERKAUFT | |
1765 |
1943 kartka służbowa z pocztowego obiegu, gwarancja Schmutz. | Fi.CpU2I |
| 950 PLN | |
1766 |
1943 kartka służbowa z drukiem na odwrocie. | Fi.CpU3 |
| 60 PLN | |
1767 |
1943 kartka służbowa z pocztowego obiegu, gwarancja Schmutz. | Fi.CpU4 |
| 350 PLN | |
1768 |
| 350 PLN | |
1769 |
| 360 PLN | |
1770 |
| 350 PLN | |
1771 |
| 350 PLN | |
1772 |
1943 Godło III Rzeszy w dużym formacie, seria znaczków na blankietach ozdobnych ostemplowana okolicznościowo 26.X.1943r. w Krakowie. | Fi.U1-15 |
| 150 PLN | |
1773 |
1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 8 gr. + 16 gr. - frankatura dwukolorowa, miejscowy list urzędowy przesłany w Warszawie. | Fi.U26, U29 |
| 70 PLN | |
1774 |
1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, list urzędowy wraz z dołączonym kompletnym dowodem doręczenia, ofrankowany znaczkami różnych wydań, wysłany 19.VII z sądu w Tarnowie; adresat odmówił przyjęcia, przesyłkę zwrócono do nadawcy. | Fi.U36, U17 |
| 80 PLN | |
1775 |
1944 ekspresowy list polecony, wysłany 14.IV z Warszawy, adresowany do miejscowości Revin we Francji, nie doręczony do adresata i zwrócony do nadawcy; ładnie udokumentowany obieg pocztowy na każdym etapie drogi pocztowej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.86a, 110, 111 Mi.86B |
| 200 PLN | |
1776 |
| 20 PLN | |
1777 |
1944 55 urodziny A.Hitlera, seria z marginesem, na kopercie, ostemplowana 15.VII w Warszawie. | Fi.117-119 |
| 20 PLN | |
1778 |
1944 55-urodziny A.Hitlera, ozdobne arkusze, ostemplowane datownikiem eksploatacyjnym 12.V w Radomiu, pierwsze dwa arkusze z pełną gumą, ostatni bez gumy, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.117-119 |
| 250 PLN | |