19288 |
1939 III Rzesza, ładnie frankowany list polecony wysłany 27.IV z Brunszwiku do Gliwic, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | Mi.S147, S163 |
| 40 PLN | |
19289 |
1939 III Rzesza, 50 urodziny Adolfa Hitlera, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 20.IV w Kłajpedzie (Memel) pierwszym stemplem okolicznościowym przygotowany dla tego obszaru, anektowanego przez Niemcy zaledwie miesiąc wcześniej - 22.III; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.691 |
| 50 PLN | |
19290 |
1939 III Rzesza, znaczek na karcie ostemplowany 6.VI w Berlinie kasownikiem okolicznościowym z okazji powrotu niemieckiej jednostki lotniczej - "Legion Condor" z wojny w Hiszpanii; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.691 |
| 50 PLN | |
19291 |
1939 III Rzesza, wystawa samochodowa w Berlinie, seria kasowana okolicznościowo na specjalnych karnecikach w pięknym stanie. | Mi.686-88 |
| 120 PLN | |
19292 |
1939 III Rzesza, pomoc zimowa - budowle, seria kasowana. | Mi.730-38 |
| 30 PLN | |
19293 |
1940 III Rzesza - Wystawa Filatelistyczna, znaczek na prawidłowo opłaconym liście, wysłanym 28.III z Berlina do Sanoka w pierwszym dniu obiegu (Mi. FDC 200,- euro). | Mi.743 |
| 200 PLN | |
19294 |
1940 III Rzesza, 7 Wyścig "Das Braune Band" znaczek z kasownikiem okolicznościowym na liście wysłanym 28.VII do Siegen. | Mi.747 |
| 100 PLN | |
19295 |
1940 III Rzesza, Emil von Behring, seria znaczków na wycinku, skasowana okolicznościowo w Monachium 20.VII.1941 i 27.VII.1941 dwoma różnymi kasownikami. | Mi.760-761 |
| 15 PLN | |
19296 |
1941 III Rzesza, 52 urodziny Adolfa Hitlera, znaczek z guma prążkowaną pionowo skasowany okolicznościowo 20.IV w Hamburgu. | Mi.772x |
| 12 PLN | |
19297 |
1941 III Rzesza, wielka nagroda Niemiec, znaczek czysty. | Mi.779 |
| 35 PLN | |
19298 |
1942 III Rzesza, tereny okupowane w Rosji - Psków, polecona karta pocztowa (wezwanie urzędowe), opłacona znaczkiem poczty miejskiej, przesłana miejscowo 10.I. | Mi.10x |
| 200 PLN | |
19299 |
1942 III Rzesza, znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 27.IX w Bernburg. | Mi.818 |
| 30 PLN | |
19300 |
1942 III Rzesza, list urzędowy z miejscowego urzędu NSDAP wysłany 4.III z Halle, pieczęć urzędowa, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.D149 |
| 150 PLN | |
19301 |
1942 Serbia, seria z dopłata na serbskich jeńców wojennych, skasowana okolicznościowo na kopercie 25.III w Belgradzie, znaczki z przebarwieniami na perforacji; na odwrocie sygnatura E.Grotowski. | Mi.54-57II |
| 100 PLN | |
19302 |
1942 III Rzesza, wielka nagroda Niemiec, znaczek czysty. | Mi.814 |
| 40 PLN | |
19303 |
1943 III Rzesza, ładnie frankowany, list polecony, wysłany 5.VIII z Wiednia do Sommerfeld, kasownik odbiorczy. | Mi.790, 850-853  |
| 25 PLN | |
19304 |
1943 III Rzesza, karta wydania przedrukowego, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.P244A |
| 30 PLN | |
19305 |
1943 III Rzesza, znaczki na wycinku ostemplowane okolicznościowo 30.I w Berlinie z okazji 10 rocznicy dojścia Adolfa Hitlera do władzy. | Mi.829, 830 |
| 15 PLN | |
19306 |
1943 III Rzesza, Dzień Znaczka, znaczek na wycinku skasowany okolicznościowo w dniu wejścia do obiegu - 10.I w Hadze stemplem Niemieckiej Poczty Służbowej Niederlande. | Mi.828 |
| 30 PLN | |
19307 |
1944 III Rzesza, znaczek wydany z okazji ostatnich - 55 urodzin Adolfa Hitlera, ostemplowany okolicznościowo na grzecznościowo poleconym liście wysłanym 20.IV z Berlina do Włocławka (Leslau), kasownik odbiorczy na odwrocie. | Mi.887 |
| 30 PLN | |
19308 |
1944 III Rzesza, karta pocztowa z hasłem propagandowym, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.P314II |
| 10 PLN | |
19309 |
1946 Amerykańska i Brytyjska Strefa Okupacyjna, 2 Pf - frankatura wielokrotna, list wysłany 15.VII z miejscowości Wiensen. | Mi.36I |
| 30 PLN | |
19310 |
1946 Amerykańska i Brytyjska Strefa Okupacyjna, 8 Pf - frankatura wielokrotna, list wysłany 30.VI z Hamburga do Westerland. | Mi.38I |
| 30 PLN | |
19311 |
1947 "Wielki Międzynarodowy Turniej Mistrzów - Świat Szachów", znaczki na karcie ostemplowane okolicznościowo 16.IX w Stuttgarcie; doskonały stan zachowania. | Mi.965-966 |
| 150 PLN | |
19312 |
1948 Saara, pomoc powodzianom, seria czysta na podlepkach. | Mi.255-59 |
| 40 PLN | |
19313 |
1948 Saara, legenda Lutwinusa, seria czysta na podlepkach. | Mi.299-03 |
| 50 PLN | |
19314 |
1948 SBZ Radziecka Strefa Okupacyjna - Okręg (Bezirk 14), karta pocztowa wysłana 7.VII z miejscowości Seifhennersdorf, ślady archiwizacji. | Mi.170II |
| 80 PLN | |
19315 |
1948 SBZ Radziecka Strefa Okupacyjna - Okręg (Bezirk 36), strona adresowa listu wysłana 9.VII z miejscowości Brandenburg (Havel) 1, sygnowane Dr.Modry. | Mi.174VII |
| 30 PLN | |
19316 |
1948 SBZ Radziecka Strefa Okupacyjna, politycy ludzie kultury, czysta seria obiegowa. | Mi.212-27 |
| 80 PLN | |
19317 |
1949 NRD - 75 lecie UPU, znaczek czysty. | Mi.242 |
| 20 PLN | |
19318 |
1949 Saara, schroniska młodzieżowe, seria czysta na podlepkach. | Mi.262-63 |
| 10 PLN | |
19319 |
1949 NRD, Kongres Założycielski Międzynarodowego Zrzeszenia Pracowników Pocztowych w ramach Światowej Federacji Związków Zawodowych, 30 Pf - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 29.X z Berlina do Gdańska, znaczek ostemplowany kasownikiem okolicznościowym; bardzo dobry stan zachowania (Michel 130, euro). | Mi.244 |
| 500 PLN | |
19320 |
1950 NRD - 1 maj, znaczek czysty. | Mi.250 |
| 40 PLN | |
19321 |
1950 NRD - wystawa DERBIA, blok czysty. | Mi.Bl.7 |
| 320 PLN | |
19322 |
1950 NRD - przyjaźń, seria czysta. | Mi.276-79 |
| 40 PLN | |
19323 |
1950 NRD, seria wydana z okazji Targów Lipskich, skasowana okolicznościowo na karcie pocztowej wysłanej 12.III z Lipska do Warszawy, kasownik odbiorczy | Mi.248-249 |
| 80 PLN | |
19324 |
1950 NRD, seria znaczków wydanych z okazji I Zimowych Mistrzostw NRD, ostemplowana okolicznościowo 6.III w Lipsku na karcie. | Mi.246-247 |
| 30 PLN | |
19325 |
1951 NRD - sporty zimowe, seria czysta. | Mi.280-81 |
| 40 PLN | |
19326 |
1951 Saara, znaczek na karcie maksimum, ostemplowany okolicznościowo 29.IV w pierwszym dniu obiegu. | Mi.305 |
| 100 PLN | |
19327 |
1952 NRD - sporty zimowe, seria czysta. | Mi.298-99 |
| 25 PLN | |