18808 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8. | Fi.Cs4II |
| 50 PLN | |
18809 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 3, idealny stan zachowania. | Fi.Cs4II |
| 200 PLN | |
18810 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 19, odmiana "beleczka zamiast ozdobnika", na odwrocie delikatne, praktycznie niewidoczne, ślady kleju. | Fi.Cs4IIIs |
| 200 PLN | |
18811 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 18, beleczka zamiast ornamentu, wysłany z Krakowa, kasownik odbiorczy Warszawa 24.IV; przesyłka ma wszystkie cechy obiegu, ale otworzono ją odrywając tylko tylną część sekretnika, nie ma co prawda treści, ale należy sądzić, że znajdowała się ona na kartce luzem włożonej do środka. | Fi.Cs4IIIs |
| 500 PLN | |
18812 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 19. | Fi.Cs 4 IIIs |
| 50 PLN | |
18813 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 19 - belka zamiast ornamentu z oryginalnego obiegu z Krakowa 23.VI 1919 z pełnymi brzegami. | Fi.Cs 4 III s |
| 200 PLN | |
18814 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 - Polska Poczta, na odwrocie ślady po dwóch miodowych podlepkach. | Fi.Cs 4 IIIt |
| 50 PLN | |
18815 |
1919 wydanie krakowskie, POLSKA POCZTA - przestawione wiersze nadruku i beleczka zamiast ornamentu (typ 18), niezaklejony sekretnik z nieoderwanymi brzegami (Fi.+50%=1500.-) i pełną oryginalną gumą, skasowany grzecznościowo w Cieszynie; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.CsIIIt |
| 700 PLN | |
18816 |
1920 kartka z Lissy 27.2.20 do Niemiec. | Fi.Cp23 |
| 25 PLN | |
18817 |
1920 kartka z Brzeska 28.V.20 do Krakowa. | Fi.Cp24 |
| 20 PLN | |
18818 |
1920 całostka w kolorze karminowym. | Fi.Cp 30a IA |
| 35 PLN | |
18819 |
1920 uszkodzona litera d w wyrazie des wygląda jak a. | Fi.Cp 36 |
| 65 PLN VERKAUFT | |
18820 |
1920 kartka do obiegu zagranicznego wysłana z Solca do USA, nie rozcięta rzadka. | Fi.Cp37 |
| 200 PLN | |
18821 |
1920 całostka część na odpowiedź. | Fi.Cp 37B |
| 40 PLN | |
18822 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego, 2 mk, długość napisu 98,5 mm. | Fi.Cp38 |
| 40 PLN | |
18823 |
| 80 PLN | |
18824 |
1921 kartka z opłacona odpowiedzią. | Fi.Cp 41 |
| 80 PLN | |
18825 |
1922 kartka ze Lwowa 2.V.22 do Skierniewic. | Fi.Cp40 |
| 15 PLN | |
18826 |
| 50 PLN | |
18827 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka ilustrowana - LUBLIN; I nakład, znak opłaty i napis Kartka Pocztowa typografią; widok, liniatura i podpis rotograwiurą, sygnatura VIII-1931, długość sygnatury 38,5 mm. | Fi.Cp50I |
| 108 PLN VERKAUFT | |
18828 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka ilustrowana - WILNO Kościół Św.Anny i Bernardynów; I nakład, znak opłaty i napis Kartka Pocztowa typografią; widok, liniatura i podpis rotograwiurą, sygnatura VIII-1931, długość sygnatury 38,5 mm. | Fi.Cp50I |
| 108 PLN VERKAUFT | |
18829 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka ilustrowana - LWÓW Kościół Dominikanów; II nakład, znak opłaty i napis Kartka Pocztowa typografią; widok, liniatura i podpis rotograwiurą, sygnatura XI-1931, długość sygnatury 37,5 mm; karta z minimalnymi przebarwieniami na krawędziach. | Fi.Cp50IIa |
| 135 PLN VERKAUFT | |
18830 |
1932 karta widokowa bez znaczka opłaty pocztowej, ilustracja nr.9 - Tryptyk Tadeusza Kościuszki. | |
| 80 PLN | |
18831 |
| 35 PLN | |
18832 |
| 300 PLN | |
18833 |
1932 Druk w sprawach żywnościowych (wieśniaczka). | Fi.Cp54 |
| 60 PLN | |
18834 |
1933 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 9. | Fi.Cp55 |
| 20 PLN | |
18835 |
1933 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 13. | Fi.Cp55 |
| 20 PLN | |
18836 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 28. | Fi.Cp56 |
| 80 PLN VERKAUFT | |
18837 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 19, lekko przyżółcone brzegi - jak na ilustracji. | Fi.Cp56 |
| 80 PLN VERKAUFT | |
18838 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 18, lekko przyżółcone brzegi - jak na ilustracji. | Fi.Cp56 |
| 55 PLN VERKAUFT | |
18839 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 8, minimalnie nieostre górne narożniki. | Fi.Cp56 |
| 35 PLN VERKAUFT | |
18840 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 27. | Fi.Cp56 |
| 90 PLN | |
18841 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 15. | Fi.Cp56 |
| 80 PLN VERKAUFT | |
18842 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 11. | Fi.Cp56 |
| 80 PLN VERKAUFT | |
18843 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 31, lekko przyżółcone brzegi - jak na ilustracji. | Fi.Cp57 |
| 70 PLN VERKAUFT | |
18844 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 29, lekko przyżółcone brzegi - jak na ilustracji. | Fi.Cp57 |
| 85 PLN VERKAUFT | |
18845 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 28, lekko przyżółcone brzegi - jak na ilustracji. | Fi.Cp57 |
| 80 PLN | |
18846 |
1933 wydanie prowizoryczne, usterka karty podstawowej: brak kropki po 26 w sygnaturze nakładu; karta dofrankowana i przesłana pocztą balonową; dekoracyjna całość. | Fi.Cp58s |
| 200 PLN | |
18847 |
1934 wydanie prowizoryczne, całostka z opłaconą odpowiedzią, plama po zmoczeniu (słabo widoczna) na odwrocie kartki na odpowiedź. | Fi.Cp60 |
| 150 PLN | |