12860 |
1939 okolicznościowa karta przygotowana z okazji powstania Generalnego Gubernatorstwa, 7.XI ostemplowana okolicznościowo; ponieważ znaczki dla GG nie zostały jeszcze przygotowane, użyto znaczka Rzeszy. | Fi.1 Mi.732 |
| 50 PLN | |
12861 |
1939-1944 komplet (podstawowy) znaczków GG, obejmujący znaczki: opłaty, doręczeniowe i urzędowe. | Fi.1-125, D1-5, U1-3 |
| 950 PLN | |
12862 |
1939-1940 komplet 4 serii, przedrukowych wydań okupacyjnych na znaczkach z prezydentem Hindenburgiem: Generalne Gubernatorstwo, Alzacja (Elsass), Lotaryngia (Lothringen), Luxemburg; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1-13 Mi.1-16 |
| 200 PLN VERKAUFT | |
12863 |
1939 I wydanie przedrukowe, 12 gr. frankatura pojedyncza - karta pocztowa wysłana 29.VIII.1940 z Warszawy do Krakowa. | Fi.3 |
| 40 PLN | |
12864 |
1939 I wydanie przedrukowe, 30 gr. frankatura pojedyncza - karta pocztowa wysłana 28.II.1940 z Warszawy do Wilna, kasownik prowizoryczny, cenzura. | Fi.7 |
| 120 PLN | |
12865 |
1939 I wydanie przedrukowe, 50 gr. frankatura pojedyncza - list wysłany 27.XII z Gorlic do "Administracji Łemkowszczyzny" w Sanoku, znaczek z dolnym marginesem unieważniony kasownikami prowizorycznymi; przesyłka poszukiwała adresata, liczne adnotacje na odwrocie. | Fi.9 |
| 140 PLN | |
12866 |
1939 prekursor, znaczek obiegowy Rzeszy za 15 fen. użyty na terenie GG, polska karta pocztowa, użyta jako formularz, wysłana 20.XII z Warszawy do Pruszkowa; znaczek unieważniony polskim datownikiem. | Mi.520 |
| 150 PLN | |
12867 |
1939 list z prowizorycznym stemplem Bydgoszczy do Berlina, koperta naddarta. | |
| 60 PLN | |
12868 |
1939 list polecony z prowizorycznym kasownikiem z Krotoszyna do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 60 PLN | |
12869 |
1939 całostka wydania przedrukowego. | Fi.Cp1I |
| 50 PLN | |
12870 |
1939 I wydanie przedrukowe - dofrankowana całostka za 12 gr. "długie e", dofrankowana i wysłana 16.IV.1940 z Nowego Miasta do Krakowa, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym; na odwrocie ślady taśmy klejącej (Mi.100,- euro). | Fi.Cp1II, 1, 3 |
| 150 PLN | |
12871 |
1939 I wydanie przedrukowe - dofrankowana całostka za 12 gr."długie e" wysłana 29.II.1940 z Krakowa do Radomia; idealny stan zachowania (Mi. 100,- euro). | Fi.Cp1II, 1, 3 |
| 250 PLN | |
12872 |
1939 1.XII, karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr. "krótkie e", czysta, w papierze naturalne wtrącenie. | Fi.Cp2I |
| 60 PLN | |
12873 |
1939 całostka wydania przedrukowego. | Fi.Cp2I |
| 50 PLN | |
12874 |
1939 karty pocztowe wydania przedrukowego, 30 gr. obie odmiany "długie i krótkie e", z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłane z Radomia do Wilna, cenzury Wehrmachtu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.235,- euro). | Fi.Cp2I-II |
| 500 PLN | |
12875 |
1939 wydanie przedrukowe, całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym O. | Fi.Cp5I |
| 65 PLN VERKAUFT | |
12876 |
1939 całostka wydania przedrukowego, ukośne złamanie. | Fi.Cp7II |
| 15 PLN | |
12877 |
1940 kartka ekspresowa z Warszawy 15.3.40 do Włoch. | Fi.1, 6, 9 |
| 100 PLN VERKAUFT | |
12878 |
1940 specjalne wydanie okolicznościowe, przygotowane z okazji zawodów narciarskich rozegranych w Zakopanem. | Fi.2 |
| 50 PLN | |
12879 |
1940 "RADOMER HERBSTMESSE" bardzo rzadki kasownik okolicznościowy z wyróżnikiem "b" na oryginalnej bankowej korespondencji !!! karta pocztowa, wysłana 10.X z oddziału Banku Gospodarstwa Krajowego w Radomiu do Buska; ostemplowanie, wyjątkowo rzadko spotykane na przesyłkach nie inspirowanych filatelistycznie; doskonały stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.5b, 17, 21 |
| 800 PLN | |
12880 |
1940 kartka ekspresowa z Warszawy 9.IV.40 do Włoch, stempel niemieckiej cenzury wojskowej. | Fi.12, 23 |
| 150 PLN VERKAUFT | |
12881 |
1940 dwie koperty polecone z Łowicza z kompletem podstawowych znaczków wydania przedrukowego na znaczkach polskich do Berlina, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.14-39 |
| 180 PLN VERKAUFT | |
12882 |
1940 znaczek wydania przedrukowego 24 gr. na znaczku polskim za 25 gr. "tło kreskowane", rzadka i ceniona w Niemczech odmiana (Mi.160 euro), w pięknym stanie, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.14I |
| 220 PLN VERKAUFT | |
12883 |
1940 kartka ekspresowa z Warszawy 27.4.40 do Włoch, stempel niemieckiej cenzury wojskowej, zażółcenia. | Fi.15, 23, Cp4I |
| 250 PLN | |
12884 |
1940 list nadany w pośrednictwie pocztowym Michałowice koło Krakowa z Posterunku Polskiej Policji w Michałowicach. | Fi.20, 34 |
| 80 PLN | |
12885 |
1940 wydanie przedrukowe, znaczek za 10/10 gr. z błędem "owalna kreska pod prawym skrzydłem", gwarancja Krawczyk. | Fi.21 |
| 20 PLN VERKAUFT | |
12886 |
1940 list nadany z pośrednictwa pocztowego w Gdowie koło Myślenic na nicowanej kopercie banku PKO z Posterunku Polskiej Policji w Gdowie. | Fi.22 |
| 70 PLN | |
12887 |
1940 list nadany z pośrednictwa pocztowego w Gdowie koło Myślenic z Posterunku Polskiej Policji w Niegowici. | Fi.22 |
| 80 PLN | |
12888 |
1940 znaczek z nadrukiem (mały odstęp), skasowany okolicznościowo 20.IV w Krakowie na specjalnej karcie. | Fi.24II |
| 50 PLN | |
12889 |
1940 kartka okolicznościowa zawodów narciarskich w Zakopanem. | Fi.30 |
| 40 PLN | |
12890 |
| 20 PLN | |
12891 |
1940 list nadany z Miechowa ze stemplem Posterunku Polskiej Policji w Książu Wielkim do Krakowa. | Fi.34, 41 |
| 80 PLN | |
12892 |
1940 widoki zabytkowych budowli, znaczek za 30 gr. na grubym papierze - 0,105 zamiast 0,09 mm, ex.Malingiewicz. | Fi.46 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
12893 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 50 gr - frankatura wielokrotna - paczkowy adres pomocniczy wysłany 18.VIII.1943 z Wierzbnika do Ojcowa. | Fi.48 |
| 150 PLN | |
12894 |
1940 widoki zabytkowych budowli, znaczek za 60 gr. z przesuniętą perforacją. | Fi.49 |
| 110 PLN VERKAUFT | |
12895 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 60 gr. - frankatura mieszana, list polecony, wysłany 1.V ze Lwowa do miejscowości Gródek Jagielloński; koperta z niewielkim ubytkiem. | Fi.49, 78 |
| 20 PLN | |
12896 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż - komplet 4 oficjalnie przygotowanych kart, ostemplowanych okolicznościowo 17.VIII w pierwszym dniu obiegu w: Krakowie , Warszawie, Radomiu i Lublinie. | Fi.52-55 |
| 100 PLN | |
12897 |
| 50 PLN | |
12898 |
1940 1 Rocznica utworzenia GG - seria ostemplowana okolicznościowo na kopercie 26.X w Krakowie. | Fi.56-58 |
| 40 PLN | |
12899 |
1940 seria znaczków z dopłatą na pomoc zimową grzecznościowo stemplowana na kopercie. | Fi.56-58 |
| 65 PLN | |