1365 |
1940 karta pocztowa z Budapesztu, wysłana 5.VI do Krakowa, cenzury. | |
| 50 PLN | |
1366 |
1940 formularz Polskiego Czerwonego Krzyża, wysłany 29.II z Oflagu IXB do PCK w Krakowie, niemy datownik, cenzura, różne stempelki i adnotacje; zwraca uwagę stempel w ramce "Leitpunkt: Krakau 2"; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji). | |
| 200 PLN | |
1367 |
1940 karta pocztowa z Węgier, wysłana 21.IV do Buska-Zdroju; cenzury, dekoracyjna całość. | Mi.626-628 |
| 50 PLN | |
1368 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta z sygnaturą II.41 (Mi.25 euro). | Fi.Cp8II Mi.P11 |
| 45 PLN VERKAUFT | |
1369 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta z sygnaturą IX.40. | Fi.Cp8I Mi.P9 |
| 40 PLN | |
1370 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, czysta, hasło propagandowe "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYSPIESZA DORĘCZANIE", sygnatura (VI-1939). | Fi.Cp4I Mi.P4 |
| 80 PLN VERKAUFT | |
1371 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, czysta, hasło propagandowe "POCZTA PERONOWA ZAPEWNIA W PODRÓŻY ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM", sygnatura (VI-1939). | Fi.Cp4I Mi.P4 |
| 80 PLN VERKAUFT | |
1372 |
1940 polska koperta z nadrukiem, lewy górny róg nadgięty. | Fi.Ck1 |
| 50 PLN | |
1373 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 31.X z Krakowa do Cieszyna. | Fi.Cp5I Mi.P6II |
| 80 PLN | |
1374 |
1940 polska karta pocztowa o szarozielonoszarym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1939), hasło propagandowe "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ !", wysłana 15.VIII z Warszawy do Lublina. | Fi.Cp3II Mi.P3II |
| 50 PLN | |
1375 |
| 40 PLN | |
1376 |
1940 znaczki urzędowe II wydanie, 50 gr. - frankatura wielokrotna - adres pomocniczy wysłany 25.I.1944 z Piotrkowa do Tomaszowa Mazowieckiego. | Fi.U24 |
| 400 PLN | |
1377 |
1940 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr. "długie e", wysłana 8.III z Warszawy, znak opłaty unieważniony kasownikiem prowizorycznym - polskim przedwojennym wirnikiem, idealny stan zachowania (Mi.135 euro). | Fi.Cp2II |
| 350 PLN | |
1378 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1938), hasło propagandowe "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 23.IX z Warszawy do Lublina. | Fi.Cp3II |
| 60 PLN | |
1379 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, część "na odpowiedź", z hasłem propagandowym "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 6.XII z Warszawy do Torunia. | Fi.Cp6B |
| 220 PLN | |
1380 |
1940 Widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana z Warszawy do Lublina. | Fi.Cp7I |
| 50 PLN | |
1381 |
1940 Widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta o sygnaturze IX.40, wysłana z Lublina 4.XI.1941 adresowana do miejscowości Craiova w Rumunii; kasownik odbiorczy, liczne cenzury, dekoracyjna całość. | Fi.Cp8I |
| 150 PLN | |
1382 |
1940-1941 Służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, wysłana 5.III.1942 z urzędu Kraków 1 (kasownik z wyróżnikiem "cc"), doskonały stan zachowania. | Fi.CpU3 |
| 200 PLN VERKAUFT | |
1383 |
1940-1941 Służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Jagiellończykiem, wysłana 10.III.1942 z urzędu Kraków 1 (kasownik z wyróżnikiem "c"). | Fi.CpU5BI |
| 180 PLN VERKAUFT | |
1384 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe "POCZTA PERONOWA ZAPEWNIA W PODRÓŻY ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM", wysłana 11.VI z Krakowa do Częstochowy. | Fi.Cp4I Mi.P4 |
| 80 PLN | |
1385 |
1940 karta pocztowa wydania przedrukowego, 12 gr. "krótkie e", z dodatkową frankaturą, wysłana 8.II z Zakopanego do Żegiestowa - Zdroju. | Fi.Cp1I, 1, 3 |
| 120 PLN | |
1386 |
1940 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr. "krótkie e", wysłana 12.IV z Jasła do Buenos Aires; cenzura niemiecka i angielska; bardzo rzadki kierunek wysyłki; na odwrocie karty pozostałości od wklejenia do albumu. | Fi.Cp2I |
| 120 PLN VERKAUFT | |
1387 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa (Jagiellończyk), czysta. | Fi.CpU4 |
| 80 PLN | |
1388 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa (Mościcki), wysłana 3.III.1942 z Krakowa do Wrocławia. | Fi.CpU3 |
| 200 PLN VERKAUFT | |
1389 |
1940 cztery karty służbowe na całostkach dla Polskiej Poczty w Gdańsku o identycznym froncie z różną treścią na odwrocie w tym jedna bez tekstu na odwrocie. | Fi.CpU 2I |
| 600 PLN | |
1390 |
1940 "V" stempel zwycięstwa na karcie wysłanej 31.VII.1941 z miejscowości Podgaj (kasownik Sedziszow) do Bendsburg (Będzin); uzupełnione otwory po dziurkaczu. | Fi.Cp7II Mi.P10 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
1391 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. zielona karta o sygnaturze II.41, dofrankowana i jako ekspresowa, wysłana 17.V.1941 z Warszawy do Puław. | Fi.Cp7II Mi.P10 |
| 60 PLN | |
1392 |
1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (X-1938), hasło propagandowe "POCZTA WPROWADZIŁA PACZKI BEZADRESÓW POMOCNICZYCH", wysłana 8.VIII z Warszawy do miejscowości Podwody. | Fi.CP4I Mi.P4 |
| 100 PLN | |
1393 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta z sygnaturą II.41, czysta. | Fi.Cp8II |
| 27 PLN VERKAUFT | |
1394 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta z sygnaturą II.41, wysłana 21.I.1944 ze Skierniewic do Niemiec. | Fi.Cp8II |
| 80 PLN | |
1395 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta z sygnaturą IX.40, wysłana 14.X.1941 z Warszawy. | Fi.Cp8I Mi.P9 |
| 80 PLN | |
1396 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana 30.X.1941 z Krakowa do Sanoka. | Fi.Cp7II Mi.P10 |
| 15 PLN | |
1397 |
1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, dofrankowana i jako ekspresowa wysłana 25.IX z Krakowa do Lwowa, cenzury, kasownik odbiorczy. | Fi.Cp5I, 40, 42, 51 |
| 200 PLN | |
1398 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, część z opłaconą odpowiedzią, hasło propagandowe "KORZYSTAJCIE W PODRÓŻY Z RADIOTELEGRAMÓW MIĘDZY LĄDEM A STATKIEM", nadana 29.I.1941 w agencji Zawoja 1, adresowana do PCK w Krakowie; praktycznie niewidoczne ślady archiwizacji. | Fi.Cp6A |
| 240 PLN | |
1399 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, część na odpowiedź, hasło propagandowe "TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I W SAMOLOTACH", wysłana 3.XII z Lublina do Otwocka; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp6B |
| 240 PLN | |
1400 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa - nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część na odpowiedź, tekst XII "Mit dem 20.4.42 ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.CpU5BI |
| 100 PLN VERKAUFT | |
1401 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa - nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst Va ręcznie skreślono erschienenen" i dopisano "gultigen", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.CpU2I |
| 200 PLN | |
1402 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 37,5 mm !!! niezwykle rzadko, a właściwie najrzadziej występująca odmiana, bardzo wysoka wycena katalogowa; wysłana 3.VIII.1944 z urzędu Kraków 3, adresowana do Wolfersdorf w Turyngii; dodatkowo niebieski stempel urzędowy; egzemplarz w idealnym stanie zachowania, gwarancja i opis typu Schmutz. | Fi.CpU2II |
| 3 200 PLN | |
1403 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 37,5 mm !!! niezwykle rzadko występująca odmiana, bardzo wysoka wycena katalogowa; tekst XXII "Infolge..." w podpisie "Im Auftrag Klimek", karta czysta; egzemplarz w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.CpU2II |
| 1 500 PLN | |
1404 |
1940 znaczki doręczeniowe GG - seria z marginesem, na karcie, skasowana w pośrednictwie pocztowym Dyminy. | Fi.D1-4 Mi.Z1-4 |
| 50 PLN VERKAUFT | |