Poz# | Bilder | Beschreibung | Katalog | Features | Aktueller Preis |
---|---|---|---|---|---|
17482 |
1939-1944 komplet (podstawowy) znaczków GG, obejmujący znaczki: opłaty, doręczeniowe i urzędowe. | Fi.1-125, D1-5, U1-3 |
| 950 PLN | |
17483 |
1939 I wydanie przedrukowe, 24 gr. frankatura pojedyncza - list wysłany 23.III.1940 z Krakowa z urzędu zaopatrzenia armii adresowany do Drezna, przesłany ambulansem relacji Kraków - Wrocław, pieczęć urzędowa. | Fi.6 Mi.6 |
| 100 PLN | |
17484 |
1939 I wydanie przedrukowe, frankatura trójkolorowa - list pobraniowy wysłany 18.V.1940 z Krakowa do Rzeszowa, kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w bardzo ładnym stanie zachowania. | Fi.6, 8, 10 Mi.6, 8, 10 |
| 200 PLN | |
17485 |
1939 I wydanie przedrukowe, 30 gr. frankatura pojedyncza - karta pocztowa wysłana 15.I.1940 z Warszawy do Aleksandrowa Kujawskiego; kasownik prowizoryczny - polski przedwojenny wirnik. | Fi.7 Mi.7 |
| 120 PLN | |
17486 |
1939 I wydanie przedrukowe, 50 gr. frankatura pojedyncza - list wysłany 27.XII z Gorlic do "Administracji Łemkowszczyzny" w Sanoku, przesyłka poszukiwała adresata, liczne adnotacje na odwrocie. | Fi.9 Mi.9 |
| 140 PLN | |
17487 |
1939 prekursor, znaczek obiegowy Rzeszy za 25 fen. użyty na terenie GG, list wysłany z Częstochowy do Łodzi; zwraca uwagę prowizoryczny kasownik (bez daty). | |
| 150 PLN | |
17488 |
1939 list z prowizorycznym stemplem Bydgoszczy do Berlina, koperta naddarta. | |
| 50 PLN | |
17489 |
1939 list polecony z prowizorycznym kasownikiem z Krotoszyna do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 60 PLN | |
17490 |
1939 zagraniczna karta pocztowa, wysłana 26.XI z miejscowości Arad, adresowana do Warszawy; znaczek uszkodzony, niezakwestionowany przez pocztę. | |
| 45 PLN | |
17491 |
1939 zagraniczna karta pocztowa, wysłana 14.XI z miejscowości Gevora Rumunii, adresowana do Warszawy; słabszy stan. | |
| 40 PLN | |
17492 |
1939 pierwszy okolicznościowy kasownik, przygotowany z okazji utworzenia GG. | |
| 60 PLN | |
17493 |
1940 znaczek wydania przedrukowego 24 gr. na znaczku polskim za 25 gr. "tło kreskowane", rzadka i ceniona w Niemczech odmiana (Mi.640 euro), w czworobloku, w pięknym stanie, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.14I |
| 800 PLN VERKAUFT | |
17494 |
1940 dwie koperty polecone z Łowicza z kompletem podstawowych znaczków wydania przedrukowego na znaczkach polskich do Berlina, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.14-39 |
| 200 PLN | |
17495 |
1940 II wydanie przedrukowe - seria 28 znaczków skasowana na czterech kopertach ekspresowych, poleconych listów miejscowych (kolejne numery erek), nadanych 22.VII w Warszawie, kasowniki odbiorcze; walory ze zbiorów i z sygnaturą własnościową T.Białkowskiego; gwarancja "najważniejszej" koperty M.Perzyński. | Fi.14-39 Mi.14-39 |
| 300 PLN | |
17496 |
1940 II wydanie przedrukowe, niezwykle dekoracyjny ekspresowy list polecony - opłacony zgodnie z taryfą - wysłany 21.XII z Warszawy do Poznania, kasownik odbiorczy. | Fi.17, 22, 30 Mi.17, 22, 30 |
| 100 PLN | |
17497 |
1940 wydanie przedrukowe, znaczek za 2/5 gr. z błędem na poz.71 "uszkodzone pióro, gwarancja i opis. | Fi.17w |
| 25 PLN | |
17498 |
1940 list nadany w pośrednictwie pocztowym Michałowice koło Krakowa z Posterunku Polskiej Policji w Michałowicach. | Fi.20, 34 |
| 80 PLN | |
17499 |
1940 II wydanie przedrukowe, 24/25 gr - frankatura wielokrotna, list wysłany z Chełma Lubelskiego adresowany do Sądu Grodzkiego w Lublinie. | Fi.22 Mi.22 |
| 35 PLN | |
17500 |
1940 list nadany z pośrednictwa pocztowego w Gdowie koło Myślenic z Posterunku Polskiej Policji w Niegowici. | Fi.22 |
| 80 PLN | |
17501 |
1940 list nadany z pośrednictwa pocztowego w Gdowie koło Myślenic na nicowanej kopercie banku PKO z Posterunku Polskiej Policji w Gdowie. | Fi.22 |
| 80 PLN | |
17502 |
1940 kartka okolicznościowa zawodów narciarskich w Zakopanem. | Fi.30 |
| 25 PLN | |
17503 |
1940 II wydanie przedrukowe, 12 gr. (mały odstęp) frankatura wielokrotna - parka pozioma na liście miejscowym wysłanym 20.VIII w miejscowości Skała, dekoracyjne prowizoryczne ostemplowanie. | Fi.33II Mi.33II |
| 150 PLN | |
17504 |
1940 list nadany z Miechowa ze stemplem Posterunku Polskiej Policji w Książu Wielkim do Krakowa. | Fi.34, 41 |
| 50 PLN | |
17505 |
1940 widoki zabytkowych budowli, seria czysta z gapami, bardzo ładny stan. | Fi.40-51 |
| 120 PLN VERKAUFT | |
17506 |
1940 karta pocztowa ofrankowana narożnikowym znaczkiem skasowanym okolicznościowo, wysłana 2.XII z urzędu generalnego gubernatora w Krakowie adresowana do Monachium, stemple urzędowe; dekoracyjna całość. | Fi.43 Mi.43 |
| 150 PLN | |
17507 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Czerwony Krzyż - 12+8 gr. frankatura pojedyncza, prawidłowo opłacona miejscowa karta pocztowa, przesłana 19.VII w Warszawie. | Fi.52 Mi.52 |
| 100 PLN | |
17508 |
1940 Wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria w czworoblokach na kartach skasowana okolicznościowo 17.VII w pierwszym dniu obiegu, dodatkowo oryginalna koperta Versandstelle fur Sammlermarken Krakau. | Fi.52-55 Mi.52-55 |
| 300 PLN | |
17509 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria. | Fi.52-55 |
| 45 PLN | |
17510 |
1940 seria znaczków z dopłatą na pomoc zimową grzecznościowo stemplowana na kopercie. | Fi.56-58 |
| 75 PLN | |
17511 |
1940 pomoc zimowa, narożnikowa seria z gapami, lekkie podlepki na marginesach. | Fi.59-62 |
| 60 PLN VERKAUFT | |
17512 |
1940 wydanie obiegowe - Hitler na jednolitym tle, seria czysta z gapami, bardzo ładny stan. | Fi.71-82 |
| 80 PLN VERKAUFT | |
17513 |
1940 wydanie obiegowe - Hitler na jednolitym tle, seria czysta z gapami, bardzo ładny stan. | Fi.110-12 |
| 30 PLN VERKAUFT | |
17514 |
1940 "RADOMER HERBSTMESSE 1940" (wyr. "b") - oryginalny list firmowy z bardzo rzadkim kasownikiem okolicznościowym, wysłany 15.X do Krakowa; duża koperta. | |
| 260 PLN VERKAUFT | |
17515 |
1940 Zaadaptowany beznapisowy kasownik, przerobiony z polskiego przedwojennego datownika, stosowany w Warszawie dla przesyłek niemieckiej poczty polowej, widokówka wysłana 26.II adresowany do Goslitz, listowa pieczęć formacyjna; niezwykle ciekawy walor. | |
| 300 PLN | |
17516 |
1940 karta pocztowa wysłana 16.XII z Lizbony, adresowana do Starego Sącza; cenzura; niewielkie przebarwienia. | |
| 100 PLN | |
17517 |
1940 karta pocztowa wysłana 10.XI ze szpitala w miejscowości Celle adresowana do Szpitala Ujazdowskiego w Warszawie; słaby stan zachowania; przesyłka opisana i reprodukowana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof.Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego. | Mi.668 |
| 40 PLN | |
17518 |
1940 cztery karty służbowe na całostkach dla Polskiej Poczty w Gdańsku o identycznym froncie z różną treścią na odwrocie w tym jedna bez tekstu na odwrocie. | Fi.CpU 2I |
| 600 PLN | |
17519 |
1940 polska karta pocztowa o szarozielonoszarym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1938) ;hasło propagandowe "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYSPIESZA !", wysłana 23.VIII z Przemyśla do Warszawy. | Fi.Cp3II Mi.P3II |
| 40 PLN | |
17520 |
1940 kartka z Warszawy do Skierniewic z sygnaturą VI-1939. | Fi.Cp 3II |
| 50 PLN | |
17521 |
1940 polska karta pocztowa o ciemnozielonoszarym znaku opłaty, z nadrukiem, wysłana 26.X z Lublina do Pruszkowa; sygnatura (VI-1938); znak opłaty unieważniony kasownikiem okolicznościowym; całostka bardzo rzadko spotykana (Michel 450 euro), stan bardzo dobry, gwarancja Krawczyk. | Fi.Cp3I Mi.P3I |
| 900 PLN | |