15775 |
1917 niezrealizowany projekt (na konkurs Warszawskiego Towarzystwa Artystycznego) pierwszego po odzyskaniu niepodległości znaczka polskiego za 15 hal. w czworobloku, wzór drugi - siatka z kółek w tle tarczy, na papierze kredowym | |
| 600 PLN | |
15776 |
1917 niezrealizowane projekty (na konkurs Warszawskiego Towarzystwa Artystycznego) pierwszego po odzyskaniu niepodległości znaczka polskiego za 15 hal., wzór drugi - siatka z kółek w tle tarczy, na papierze kredowym w kolorze zielonym i czerwonym, sygnowane T.Schetyna. | |
| 400 PLN | |
15777 |
1918 seria pomnikowa, narożny sześcioblok znaczków za 5f/2 gr. z błędami na poz.10 "prawa 5 z kropką wewnątrz" i na poz.12 "Poezta", gwarancja. | Fi.2 B1+B5 |
| 250 PLN | |
15778 |
1918 seria pomnikowa. | Fi.2-5 Mi.2-5 |
| 20 PLN VERKAUFT | |
15779 |
1918 seria pomnikowa, górny znaczek z błędem "Poezta", gwarancja. | Fi.2 B1 Mi.2 |
| 40 PLN | |
15780 |
1918 seria pomnikowa, kompletne arkusze w bardzo dobrym stanie, arkusze zawierają kolejno błędy: 5fen. - B1, B2, B3, B5, B6, 10fen. - B1, B2, B3, 25fen. - B1, B2, B3, B4, B8, B9, B10, 50fen. - B1, B2, B3, doskonały materiał porównawczy, dekoracyjny i nieczęsto spotykany materiał. | Fi.2-5 B Mi.2-5 |
| 1 750 PLN VERKAUFT | |
15781 |
| 35 PLN | |
15782 |
1918 seria pomnikowa, znaczek za 5f/2 gr., z błędem "kropka wewnątrz prawej 5", gwarancja Falkowski. | Fi.2 B5 |
| 75 PLN | |
15783 |
1918 seria pomnikowa, marginesowa parka znaczków za 5f/2gr z niekatalogowanym błędem na poz.52 "uszkodzone k". | Fi.2 B |
| 50 PLN | |
15784 |
1918 seria pomnikowa, gwarancja. | Fi.2-5 Mi.2-5 |
| 70 PLN | |
15785 |
| 80 PLN | |
15786 |
| 60 PLN | |
15787 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z odwróconym nadrukiem, gwarancja. | Fi.3 No Mi.3 K |
| 50 PLN | |
15788 |
1918 seria pomnikowa, czworoblok znaczka za 10 fen., lewy górny znaczek z usterką "uszkodzona górna część litery N", dolny lewy znaczek z błędem "wyszczerbione P w Poczta",górna parka ze śladem podlepki, dolna postfrisch, gwarancja. | Fi.3 B4 Mi.3 |
| 60 PLN | |
15789 |
1918 seria pomnikowa, czworoblok znaczków za 10f/6 gr. z niekatalogowanymi błędami "uszkodzone k" i "wyszczerbione s". | Fi.3 B |
| 40 PLN | |
15790 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "Poezta", gwarancja. | Fi.3 B1 Mi.3 |
| 30 PLN | |
15791 |
1918 seria pomnikowa, znaczek za 10f/6 gr., z błędem "uszkodzone N i k", gwarancja Falkowski. | Fi.3 B |
| 30 PLN | |
15792 |
1918 seria pomnikowa, znaczek za 10f/6 gr., z błędem "kropka między nóżkami k", gwarancja Falkowski. | Fi.3 B3 |
| 40 PLN | |
15793 |
1918 seria pomnikowa, znaczek za 10f/6 gr., z błędem "uszkodzone P w POCZTA" i spacją po lewej stronie nominału, gwarancja Falkowski. | Fi.3 B4 |
| 60 PLN | |
15794 |
1918 seria pomnikowa, pionowa parka znaczków za 10 fen., górny znaczek z błędem kropka między nóżkami litery k w Polska", gwarancja. | Fi.3 B3 Mi.3 |
| 50 PLN | |
15795 |
1918 seria pomnikowa, czworoblok znaczków za 25f/10 gr. z niekatalogowanym błędem "uszkodzone k", gwarancja. | Fi.4 B |
| 250 PLN | |
15796 |
1918 seria pomnikowa,prawy znaczek z usterką "kropka wewnątrz cyfry 5", Gwarancja. | Fi.4 Mi.4 |
| 75 PLN | |
15797 |
1918 wydanie pomnikowe, znaczek z błędem "kropka pomiędzy c i z w Poczta", gwarancja. | Fi.4 Mi.4 |
| 60 PLN | |
15798 |
1918 seria pomnikowa, czworoblok znaczka za 50 fen., prawy dolny znaczek z błędem "Poezta", gwarancja. | Fi.5 B1 Mi.5 |
| 90 PLN | |
15799 |
1918 seria pomikowa, znaczek za 50 fen. silnie przesuniętym nadrukiem. | Fi.5 Mi.5 |
| 25 PLN | |
15800 |
1918 seria pomnikowa, znaczek za 50 fen. z błędem "uszkodzona prawa górna część litery N w FEN", Gwarancja. | Fi.5 Mi.5 |
| 60 PLN | |
15801 |
1918 seria pomnikowa, znaczek w kolorze jasnoniebieskim / szarawożółtym z rzadkim błędem z poz. 33 "uszkodzone ols" występującym tylko w części nakładu, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.5 B9 Mi.5 |
| 100 PLN | |
15802 |
1918 seria pomnikowa, znaczek w kolorze niebieskim / jasnoszarawożółtym, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.5 Mi.5 |
| 20 PLN | |
15803 |
1918 seria pomnikowa, znaczek za 50 fen. z błędem "P w Poczta wyszczerbione", gwarancja. | Fi.5 B4 Mi.5 |
| 70 PLN | |
15804 |
1918 wydanie PP/GGW, seria w czworoblokach z odmianami: forma pierwsza - 7c,9b, 10c, 12d, 13c, 14b, 15b, 16c, forma druga - 6a, 7b, 8a, 10c, 11c, 12c, 13c, 14b, 15a, 16d, droższe znaczki gwarancja. | Fi.6-16 Mi.6-16 |
| 3 900 PLN | |
15805 |
1918 wydanie PP/GGW, czworoblok z nadrukiem GGW farbą anilinową, gwarancja i opis. | Fi.6d Mi.6 |
| 1 200 PLN | |
15806 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 3 fen. z błędem "podniesione s", gwarancja. | Fi.6 B2 Mi.6 |
| 200 PLN | |
15807 |
1918 znaczek z fragmentem nadruku Pocztówka odklejony z całostki Cp1 lub Cp3, gwarancja. | Fi.6s |
| 40 PLN | |
15808 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 3 fen. z nadrukiem GGW anilinowym, barczo ładny znaczek z pełną gumą, gwarancja i opis Schmutz | Fi.6IId |
| 240 PLN | |
15809 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 3 fen. z nadrukiem GGW błyszczącym i błędem "odwrócone k", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.6c B7 Mi.6 |
| 250 PLN | |
15810 |
1918 wydanie PP/GGW, dolna połowa arkusza znaczka za 3 fen. z nadrukiem formy drugiej z błędem "Poczto", "rozsunięte ols" i słabo widocznym "kropka w P w Polska", na boku numer nakładu znaczka zasadniczego, na dolnym marginesie numer HAN, doskonały i rzadki materiał porównawczy. | Fi.6a B8, B9, B10 Mi.6 |
| 2 500 PLN | |
15811 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 3 fen. z błędem na poz.49 "odwrócone k", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.6II B7 |
| 300 PLN VERKAUFT | |
15812 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 3 fen., gwarancja. | Fi.6a Mi.6 |
| 120 PLN | |
15813 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 3 fen., gwarancja Schmutz. | Fi.6a Mi.6 |
| 100 PLN VERKAUFT | |
15814 |
1918 wydanie PP/GGW, seria z odmianami: forma pierwsza - 7c,9b, 10c, 12d, 13c, 14b, 15b, 16c, forma druga - 6a, 7b, 8a, 10c, 11c, 12c, 13c, 14b, 15a, 16d, droższe znaczki gwarancja. | Fi.6-16 Mi.6-16 |
| 1 000 PLN | |