18229 |
1954 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z błędem "podwójnie moletowany napis WARSZAWA", gwarancja. | Fi.719s Mi.859 I |
| 10 PLN | |
18230 |
1954 wydanie lotnicze, znaczek z podwójnym moletowaniem napisu Warszawa, gwarancja. | Fi.719s Mi.859I |
| 300 PLN | |
18231 |
1954 Dzień Kolejarza, lewy znaczek z błędem "kropka u góry cyfry 4" i numer walca. | Fi.728s Mi.868 |
| 40 PLN | |
18232 |
1954 karnet z pierwszego dnia obiegu z okazji 500-lecia odzyskania Pomorza. | Fi.732-36 Mi.872-76 |
| 50 PLN | |
18233 |
1954 znaczek z błędem "podwójne L w OLSZTYN", gwarancja. | Fi.736s Mi.876 |
| 10 PLN | |
18234 |
1954 160 rocznica Powstania Kościuszkowskiego - znaczek za 60 gr. w kolorze niebieskim na miejscowym liście poleconym wysłanym 11.II.1955 w Warszawie, kasownik odbiorczy. | Fi.741s, 726 Mi.883P, 866 |
| 1 200 PLN | |
18235 |
1954 rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek za 60 gr. w kolorze niebieskim, gwarancja. | Fi.741s Mi.883 P |
| 100 PLN | |
18236 |
1954 160 rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek za 60 gr. w kolorze niebieskim (Mi.100 euro), gwarancja Krawczyk. | Fi.741s Mi.883P |
| 80 PLN | |
18237 |
1954 zwierzęta chronione, parka znaczków z dziurkowanym napisem WZÓR, gwarancja. | Fi.745 B Mi.887 A |
| 800 PLN | |
18238 |
1954 10-lecie PRL, koperty FDC. | Fi.747-56 Mi.877-78, 889-96&nb |
| 25 PLN VERKAUFT | |
18239 |
1954 FDC - "10-lecie PRL", 5 kopert, seria dziesięcioznaczkowa. | Fi.747-756 Mi.889-896 |
| 180 PLN | |
18240 |
1954 10 lecie PRL, znaczek za 1.40 zł. z podwójnym moletowaniem Strt., gwarancja z opisem Schmutz. | Fi.754s Mi.894 |
| 250 PLN | |
18241 |
1954 koperta z okazji kongresu związków zawodowych. | |
| 18 PLN VERKAUFT | |
18242 |
1954 koperta z okazji festiwalu filmów radzieckich. | |
| 18 PLN VERKAUFT | |
18243 |
1954 karnet okolicznościowy w 500 rocznicę powrotu Pomorza do Polski. | |
| 35 PLN | |
18244 |
1954 kompletny stemplowany rocznik,63 zn. bez bl. | |
| 90 PLN | |
18245 |
1954 FDC - "III Zjazd PZF" blok "zielony" (Mi.50 euro). | Fi.Bl.13 Mi.Bl.13 |
| 60 PLN | |
18246 |
1954 FDC - "III Zjazd PZF" blok lotniczy z podwójnym moletowaniem (sam blok - Mi.70 euro), gwarancja Schmutz. | Fi.Bl.13s Mi.Bl.13DP |
| 120 PLN | |
18247 |
1954 III Zjazd PZF, tzw. "niebieski blok" lotniczy, z podwójnym moletowaniem, gwarancja. | Fi.Bl.13 NDs Mi.Bl.AI DP |
| 540 PLN | |
18248 |
1954 III Zjazd PZF, tzw. "niebieski blok" lotniczy, gwarancja Gryżewski. | Fi.Bl.13 ND Mi.Bl.AI |
| 500 PLN | |
18249 |
1954 III Zjazd PZF, blok lotniczy z podwójnym moletowaniem, gwarancja. | Fi.Bl.13s |
| 70 PLN VERKAUFT | |
18250 |
1954 rocznik znaczków czystych (z tzw. "niebieskim" blokiem lotniczym). | |
| 720 PLN VERKAUFT | |
18251 |
1954-1989 ssaki gady i płazy - zestaw kompletnych czystych serii znaczków tematycznych, w bardzo dobrym stanie (Mi.151 euro). | |
| 210 PLN | |
18252 |
1954 zjazd PZF, blok. | Fi.bl. 13 ND Mi.Bl. A I |
| 500 PLN | |
18253 |
1954 zjazd PZF, blok. | Fi.bl. 13 Mi.Bl. 13 |
| 65 PLN | |
18254 |
1954 zjazd PZF, blok stemplowany kasownikiem pierwszego dnia obiegu. | Fi.bl. 13 Mi.Bl. 13 |
| 40 PLN | |
18255 |
1955 kartka - karnet z wystawy filatelistycznej w Gdyni. | Fi.733 |
| 45 PLN VERKAUFT | |
18256 |
1955 znaczek z F. Chopinem na niefilatelistycznej korespondencji. | Fi.738 |
| 20 PLN VERKAUFT | |
18257 |
1955 kompletny rocznik, bez bloków. | Fi.757-809 Mi.897-953 |
| 75 PLN | |
18258 |
1955 "V MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM FRYDERYKA CHOPINA" Warszawa 1, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo. | Fi.759 Mi.899 |
| 40 PLN | |
18259 |
1955 10 rocznica układu polsko - radzieckiego, cięta parka znaczków z dziurkowanym napisem WZÓR, gwarancja. | Fi.770b Mi.903 |
| 800 PLN | |
18260 |
1955 Artystyczna litografia "Na krakowskim rynku" z cyklu: Zwyczaje, obrzędy i legendy Krakowa, autorstwa W.Chomicza, ofrankowana serią znaczków i ostemplowana okolicznościowo 16.VI z okazji Dni Krakowa. | Fi.775-777 Mi.917-919 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
18261 |
1955 Artystyczna litografia "Pan Twardowski" z cyklu: Zwyczaje, obrzędy i legendy Krakowa, autorstwa W.Chomicza, ofrankowana serią znaczków i ostemplowana okolicznościowo 16.VI z okazji Dni Krakowa. | Fi.775-777 Mi.917-919 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
18262 |
1955 Artystyczna litografia "Lajkonik" z cyklu: Zwyczaje, obrzędy i legendy Krakowa, autorstwa W.Chomicza, ofrankowana serią znaczków i ostemplowana okolicznościowo 16.VI z okazji Dni Krakowa. | Fi.775-777 Mi.917-919 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
18263 |
1955 Artystyczna litografia "Harce Lajkonika" z cyklu: Zwyczaje, obrzędy i legendy Krakowa, autorstwa W.Chomicza, ofrankowana serią znaczków i ostemplowana okolicznościowo 16.VI z okazji Dni Krakowa. | Fi.775-777 Mi.917-919 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
18264 |
1955 Artystyczna litografia "Wianki" z cyklu: Zwyczaje, obrzędy i legendy Krakowa, autorstwa W.Chomicza, ofrankowana serią znaczków i ostemplowana okolicznościowo 16.VI z okazji Dni Krakowa. | Fi.775-777 Mi.917-919 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
18265 |
1955 Dni Krakowa, znaczek za 20 gr. z błędem "odbitka lustrzana 72 zł", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.775s Mi.917I |
| 600 PLN | |
18266 |
1955 Dni Krakowa, lewy dolny znaczek z błędem "kreska na lewo od pierwszej litery A w KRAKOWA", dolne znaczki lekko fałdowany papier. | Fi.776w Mi.918 |
| 80 PLN | |
18267 |
1955 Dni Krakowa, dolny lewy znaczek z błędem "przekreślona maska". | Fi.776s Mi.917 |
| 120 PLN | |
18268 |
1955 Dni Krakowa, przesunięty druk barwy fioletowej, kolory zachodzą na siebie. | Fi.776 Mi.918 |
| 80 PLN | |