81450 |
1943 ZSRR, ilustrowana, propagandowa karta pocztowa przedstawiająca Aleksandra Newskiego - władcę Nowogrodu, pogromcę Zakonu Kawalerów Mieczowych z 1242 roku w bitwie na jeziorze Pejpus, wysłana 22.I z Buzułuku do miejscowości Iszimbaj, cenzura 11136, datownik odbiorczy. | Mi.682IA |
| 100 PLN Biete | |
81451 |
1946 ZSRR, śmierć Michała Kalinina, znaczek czysty. | Mi.1040 |
| 10 PLN Biete | |
81452 |
1946 ZSRR, Wszechzwiązkowa Parada Sportowców, znaczek czysty. | Mi.1047 |
| 25 PLN Biete | |
81453 |
1946 ZSRR, 25-lecie znaczków radzieckich, seria na specjalnej karcie skasowana stemplem okolicznościowym; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.1071-73A |
| 120 PLN Biete | |
81454 |
1946 ZSRR, ilustrowana karta pocztowa (wybory do Rady Najwyższej ZSRR 2 kadencji), "ozdobiona" m.in. portretem Stalina, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.P188 |
| 150 PLN Biete | |
81455 |
1946 ZSRR, ilustrowana karta pocztowa (wybory do Rady Najwyższej ZSRR 2 kadencji) z widokiem Placu Czerwonego w Moskwie, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.P189 |
| 100 PLN Biete | |
81456 |
1947 ZSRR, 100 rocznica urodzin Aleksandra Karpińskiego, seria w czworoblokach; czysta. | Mi.1081-82 |
| 100 PLN Biete | |
81457 |
1947 ZSRR, 700 lat Moskwy, blok czysty, odmiana II o długości górnego napisu 60 mm i odległości pomiędzy górnym i dolnym napisem 91 mm, idealny stan zachowania. | Mi.Bl.10II |
| 250 PLN Biete | |
81458 |
1948 ZSRR, 100. rocznica urodzin Wasilija Surikowa, seria w czworoblokach; czysta. | Mi.1190-91 |
| 150 PLN Biete | |
81459 |
1952 ZSRR, 25. rocznica śmierci Lenina, seria czysta. | Mi.1615-17 |
| 30 PLN Biete | |
81460 |
1952 ZSRR, sporty zimowe, seria czysta. | Mi.1619-20 |
| 15 PLN Biete | |
81461 |
1952 ZSRR, 200. rocznica urodzin Saławata Jułajewa, znaczek czysty. | Mi.1633 |
| 10 PLN Biete | |
81462 |
1952 ZSRR, 150. rocznica śmierci Aleksandra Radiszczewa, znaczek czysty. | Mi.1644 |
| 35 PLN Biete | |
81463 |
1953 ZSRR, 65. rocznica urodzin Waleriana Kujbyszewa, znaczek czysty. | Mi.1666 |
| 15 PLN Biete | |
81464 |
1953 ZSRR, 60. rocznica urodzin Włodzimierza Majakowskiego, znaczek czysty. | Mi.1667 |
| 25 PLN Biete | |
81465 |
1953 ZSRR, 125. rocznica urodzin Mikołaja Czernyszewskiego, znaczek czysty. | Mi.1668 |
| 30 PLN Biete | |
81466 |
1953 ZSRR, 100. rocznica urodzin Włodzimierza Korolenki, znaczek czysty. | Mi.1675 |
| 10 PLN Biete | |
81467 |
1954 ZSRR, 1. rocznica śmierci Józefa Stalina, znaczek czysty. | Mi.1701A |
| 30 PLN Biete | |
81468 |
1954 ZSRR, 50. rocznica urodzin Mikołaja Ostrowskiego, znaczek czysty. | Mi.1727 |
| 15 PLN Biete | |
81469 |
1954 ZSRR, 37. rocznica urodzin Rewolucji Październikowej, znaczek czysty. | Mi.1737 |
| 20 PLN Biete | |
81470 |
1955 ZSRR, 85. rocznica urodzin W.I.Lenina, seria czysta. | Mi.1756-58 |
| 35 PLN Biete | |
81471 |
1956 ZSRR, 86. rocznica urodzin W.I.Lenina, znaczek czysty. | Mi.1829 |
| 30 PLN Biete | |
81472 |
1956 ZSRR, 45. rocznica śmierci Wsiewołoda Rudniewa, narożnikowa parka, lewy znaczek z błędem na poz.9 "litera Ч zamiast H w nazwisku"; czyste. | Mi.2064I, 2064 |
| 200 PLN Biete | |
81473 |
1957 ZSRR, Konstanty Ciołkowski - wydanie przedrukowe z okazji startu pierwszego sztucznego satelity Ziemi - Sputnika 1, znaczek czysty. | Mi.2026 |
| 100 PLN Biete | |
81474 |
1957 ZSRR, Międzynarodowa Filatelistyczna Wystawa w Moskwie, blok w typie III, czysty. | Mi.Bl.21 |
| 70 PLN Biete | |
81475 |
1957 ZSRR, Międzynarodowa Filatelistyczna Wystawa w Moskwie, wszystkie cztery typy bloków - różnice w połączeniu liter "E z Ж" i "Д z H" w pierwszym wyrazie i "K z A" w drugim oraz trzecim. | Mi.Bl.21 |
| 800 PLN Biete | |
81476 |
1958 ZSRR, 200. rocznica Akademii Sztuki, znaczek czysty. | Mi.2074 |
| 10 PLN Biete | |
81477 |
1958 ZSRR, konferencja ministrów poczty, znaczek z błędem "flaga CSRS odwrócona" i wersja znaczka poprawna. | Mi.2084I+II |
| 70 PLN Biete | |
81478 |
1958 ZSRR, Samoloty (I-III) nieząbkowane, seria czysta. | Mi.2106-8B, 2169-71B, 2193B |
| 60 PLN Biete | |
81479 |
1958 ZSRR, 100-lecie znaczka rosyjskiego, seria znaczków ciętych. | Mi.2114, 18-19B |
| 25 PLN Biete | |
81480 |
1958 ZSRR, Wszechzwiązkowa Wystawa Przemysłowa (III), seria czysta. | Mi.2188-89 |
| 10 PLN Biete | |
81481 |
1959 ZSRR, wydanie obiegowe, kołchoźnica, znaczek czysty. | Mi.2198 |
| 20 PLN Biete | |
81482 |
1959 ZSRR, 200. rocznica urodzin Roberta Burnsa - wydanie przedrukowe, znaczek czysty. | Mi.2203 |
| 40 PLN Biete | |
81483 |
1961 ZSRR, 22 Zjazd KPZR (II+III), znaczki wydane na folii aluminiowej, bez przedruku i z przedrukiem długości 11,2 mm, czyste. | Mi.2540, 2541II |
| 150 PLN Biete | |
81484 |
1962 ZSRR, pierwsi kosmonauci radzieccy, blok ząbkowany i cięty, czyste. | Mi.Bl.31A, B |
| 60 PLN Biete | |
81485 |
1964 ZSRR, olimpiada w Tokio - "zielony" blok olimpijski na kopercie FDC, (Mi.600 euro); bardzo dobry stan zachowania. | Mi.Bl.33 |
| 1 200 PLN Biete | |
81486 |
1964 ZSRR, olimpiada w Tokio, bardzo rzadki, numerowany tzw. "zielony" blok olimpijski o niskim nakładzie (Mi.320 euro), bardzo dobry stan zachowania. | Mi.Bl.33 |
| 700 PLN Biete | |
81487 |
1964 ZSRR, olimpiada w Tokio, dwie odmiany bloku olimpijskiego, podstawowa ze zwykłą gwiazdą i rzadsza ze zniekształconą w górnej części gwiazdą - obie pokazane na skanach, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.Bl.35, 35I |
| 200 PLN Biete | |
81488 |
1965 ZSRR, Dzień Kosmonautów, znaczki drukowane na srebrnej folii, czyste. | Mi.3042-43 |
| 20 PLN Biete | |
81489 |
1965 ZSRR, Dzień Kosmonautów, rzadka jako kasowana w czworoblokach seria znaczków drukowanych na srebrnej folii. | Mi.3042-43 |
| 70 PLN Biete | |