Die Auktion endet am 02.12.2024

Aktuelle Auktion Feldpost im I Weltkrieg

68958

Fi.1+2, 1+2 nz
2 200 PLN
Biete
68959

Fi.1-2
750 PLN
Biete
68960

1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, seria czysta w pięknym stanie (Fi.800.-), gwarancja firmowa Witkowski, gwarancja Krawczyk

Fi.1-2
600 PLN
Biete
68961

Fi.1-2
480 PLN
Biete
68962

Fi.1-2
480 PLN
Biete
68963

1914 orzeł - wydanie NKN, gwarancja Mikstein.

Fi.1-2
500 PLN
Biete
68964

Fi.1-2
500 PLN
Biete
68965

Fi.1-2
800 PLN
Biete
68966

1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, seria czysta w pięknym stanie, gwarancja.

Fi.1-2
350 PLN
Biete
68967

Fi.1-2
350 PLN
Biete
68968

1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, seria, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2
600 PLN
Biete
68969

1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, seria znaczków na wycinkach unieważnionych rzadkim legionowym kasownikiem ramkowym "STRZELECKA KOMENDA ETAPOWA / Poczta Polowa", gwarancja Walocha.

Fi.1-2
700 PLN
Biete
68970

1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, kasowana seria znaczków (Fi.800.-), co ciekawe pierwszy znaczek unieważniony kasownikiem ramkowym "STRZELECKA KOMENDA ETAPOWA / poczta polowa", a drugi kasownikiem ramkowym "Poczta Polowa W.P. / JĘDRZEJÓW", gwarancja.

Fi.1-2
700 PLN
Biete
68971

Fi.1a
600 PLN
Biete
68972

1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, znaczek stemplowany, gwarancja Walocha.

240 PLN
Biete
68973

Fi.2nz
300 PLN
Biete
68974

1914 kartka z niemieckiej poczty polowej z Ostrowa do Wiednia.

30 PLN
Biete
68975

1914 kartka z niemieckiej poczty polowej nr 74 do Wiednia.

30 PLN
Biete
68976

180 PLN
Biete
68977

30 PLN
Biete
68978

550 PLN
Biete
68979

1914 kartka nadana w wojskowym ambulansie pocztowym na trasie Wiedeń - Kraków.

140 PLN
Biete
68980

1914 kartka nadana z Legionu Polskiego nr. 2 działającego na Węgrzech w Karpatach Wschodnich do Wiednia, fotoatest Drzewiecki.

110 PLN
Biete
68981

1915 winietka nakładem NKN z wizerunkiem orła legionowego.

Fi.4b
250 PLN
Biete
68982

1915 poczta lotnicza z oblężonego Przemyśla - Fliegerpost Przemyśl, karta numerowana maszynowo pisana 7.2.15, wysłana lotem określanym jako lot 10 10.02.15 na Węgry, stempel lotniczy typ 6, kontrolny IX 54 typ III, stempel odbiorczy z Diósgyör z datą 5.03.15.

1 500 PLN
Biete
68983

1915 Legiony Polskie - I Brygada, list wysłany 15.IV za pośrednictwem poczty polowej do Krakowa, datownik nadawczy K.u.K. FELDPOSTAMT 118, idealnie odciśnięty stempel formacyjny z orłem "3 Komp.5.Pułku.1.Bryg. Legionów Polskich" - u Berka nieopisany!!! wśród przesyłek legionowych, koperty należą do najrzadziej spotykanych walorów; bardzo dobry stan zachowania;

1915 Legiony Polskie - I Brygada, formularz wysłany 4.III za pośrednictwem poczty polowej do Krakowa, datownik nadawczy K.u.K. FELDPOSTAMT 118, bardzo dobrej jakości odbitka wyjątkowego stempla cenzury połączonego ze stemplem formacyjnym "CENZUROWANO 1 Baon 1.Pułk Leg.Pol. Poczta Pol.118" (Berek C17), doskonały stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

Fi.15
600 PLN
Biete
68984

1915 list wysłany z Warszawy do żołnierza (oficera?) cesarskiej Gwardii Przybocznej w Piotrogrodzie, na odwrocie negatywowa pieczęć urzędu pocztowo-telegraficznego w Warszawie i datownik odbiorczy 21-3; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

100 PLN
Biete
68985

1915 Legion Ukraiński - widokówka (Salzburg, widok ogólny) wysłana 26.7 z Parsch na Pocztę Polową 350, adresat - ataman (major) Roman Dudyńskyj dowódca sotni (kompanii) w 129 Brygadzie Piechoty wchodzącej w skład Legionu Ukraińskiego, który zaledwie kilka miesięcy wcześniej (29.4-2.5) stoczył swoją pierwszą zwycięską bitwę z siłami rosyjskimi pod górą Makiwką w Karpatach Wschodnich; bardzo dobry stan zachowania.

300 PLN
Biete
68986

120 PLN
Biete
68987

40 PLN
Biete
68988

30 PLN
Biete
68989

30 PLN
Biete
68990

40 PLN
Biete
68991

40 PLN
Biete
68992

1915 Legion Puławski, widokówka "Bój Legionu Polskiego pod Opaką. Kapitan Leonard Goleniewski odcięty ze swą kompanią przebija się przez szeregi nieprzyjacielskie." - reprodukcja obrazu autorstwa Bolesława Wisłockiego z roku 1916 (żołnierza Legionu), przedstawiająca bitwę pod Opaką stoczoną 24.8 przez Legion Puławski - polską ochotniczą formację wojskową, która miała być zalążkiem Wojska Polskiego, powstałą, pomimo wielkich przeszkód ze strony rosyjskiej; wskutek stoczonych walk jednostka poniosła ogromne straty i została rozwiązana w październiku 1915 roku, cytat z książki H.Bagińskiego "Wojsko Polskie na Wschodzie 1914-1920": "Podczas swego półrocznego pobytu w armji czynnej Legjon ani razu nie opuścił swych pozycji pod natarciem Niemców i spełnił nadludzki wysiłek, by trwać i bić się!"; karta wydana w okresie międzywojennym nakładem Zakładów Graficznych Bolesława Wierzbickiego w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania.

150 PLN
Biete
68993

1915 Legion Puławski, widokówka "Walka Legionu Polskiego pod Karczówką w dn. 14 sierpnia 1915 r. Legion brawurowym przeciwnatarciem zatrzymał posuwanie się Niemców, którzy w tym miejscu przerwali front rosyjski." - reprodukcja obrazu autorstwa Bolesława Wisłockiego z roku 1916 (żołnierza Legionu), Legion Puławski - polska ochotnicza formacja wojskowa, która miała być zalążkiem Wojska Polskiego, powstała, pomimo wielkich przeszkód ze strony rosyjskiej; wskutek stoczonych walk jednostka poniosła ogromne straty i została rozwiązana w październiku 1915 roku, cytat z książki H.Bagińskiego "Wojsko Polskie na Wschodzie 1914-1920": "Podczas swego półrocznego pobytu w armji czynnej Legjon ani razu nie opuścił swych pozycji pod natarciem Niemców i spełnił nadludzki wysiłek, by trwać i bić się!"; karta wydana w okresie międzywojennym nakładem Zakładów Graficznych Bolesława Wierzbickiego w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania.

150 PLN
Biete
68994

1915 kartka z szpitala polowego w Teplicach, widokówka z pacjentami szpitala do tematu Czerwony Krzyż.

70 PLN
Biete
68995

120 PLN
Biete
68996

290 PLN
Biete
68997

500 PLN
Biete