73691 |
1942 kartka świąteczna z obiegu z grafiką obozowa z okazji Bożego Narodzenia, gwarancja. | Fi.15 |
| 200 PLN Biete | |
73692 |
1942-43 Pochodnia, seria kasowana na wycinkach z czerwonymi kasownikami obiegowymi, gwarancja Schmutz. | Fi.15-17 |
| 75 PLN Biete | |
73693 |
1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej; 27 odbitek autorskich na jednolitym gładkim bibułkowym papierze (Fi.5000.-) - jednym z pięciu na których drukowano projekty; w zestawie prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III miejsce), M.Puchalski i inni - wynik ogłoszono w trakcie Wystawy Filatelistycznej; trzy projekty - po lewej obok okładki, zrealizowano jako znaczki - są najdroższe, jeden - po lewej w środkowym rzędzie, jako kartę pocztową; komplety projektów na tym samym gatunku papieru są rzadkie, dodatkowo stemple z okładki, w którą pakowano projekty, cena wywoławcza sporo niższa niż suma cen osiąganych za poszczególne projekty; gwarancja Schmutz. | Fi.15-17, Cp6 E |
| 4 500 PLN Biete | |
73694 |
1942-43 Pochodnia, kasowana seria na papierze białym gładkim bibułkowym (Fi.100.-), gwarancja. | Fi.15-17x |
| 80 PLN Biete | |
73695 |
1942-43 Pochodnia, kasowana seria na papierze białym gładkim bibułkowym (Fi.120.-), gwarancja i opis Walocha. | Fi.15-17x |
| 100 PLN Biete | |
73696 |
1942 pochodnia, seria stemplowana, gwarancja Schmutz. | Fi.15-17y |
| 50 PLN Biete | |
73697 |
1942-43 Pochodnia, kasowana seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f. (Fi.160.-), gwarancja. | Fi.15ab-17y |
| 140 PLN Biete | |
73698 |
1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f. (Fi.170.-), gwarancja. | Fi.15ab-17y |
| 150 PLN Biete | |
73699 |
1942 Pochodnia, karminowy znaczek za 5 f na papierze szarym szorstkim grubym na świąteczna karta pocztowa z okolicznościową grafiką i wydrukowanymi na odwrocie życzeniami "Zdrowych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku życzy", wysłana 22.XII efektowne, rzadko spotykane wydawnictwo w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.15ay |
| 500 PLN Biete | |
73700 |
1942-44 zestaw 9 znaczków na wycinkach skasowanych stemplami okolicznościowymi: ROKITNA, XXV ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, RACŁAWICE, WILNO, TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH, ŚWIĘTO MORZA, ROK OLIMPIJSKI, MIŁUJ BLIŹNIEGO, WARNA; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk (Tydzień Ziem Wschodnich), pozostałe. | Fi.15ay, 32, 36a, 38, 39, 51, D2c, D4b, D5 |
| 360 PLN Biete | |
73701 |
1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym skasowana ka karcie stemplem okolicznościowym z okazji 25 rocznicy odzyskania niepodległości, gwarancja. | Fi.15b-17y |
| 150 PLN Biete | |
73702 |
1942 Pochodnia, cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na druku bibliotecznym, przesłanym 11.XI.1943, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowy z okazji Święta Niepodległości; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.15bx |
| 150 PLN Biete | |
73703 |
1942 Pochodnia, znaczek za 10 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie pocztowej z życzeniami bożonarodzeniowymi, ozdobionej scenką z warszawskiego Nowego Miasta malowaną piórkiem i akwarelami - to kamienica "Pod Okiem Opatrzności" przy Freta 29, dziś lokale na parterze zajmuje salon fryzjerski; sygnowana "MS" (Marian Stępień?), przesłana 24.XII; przepiękna dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.16y |
| 2 400 PLN Biete | |
73704 |
1942 kartka z obiegu pocztowego na składanym sucho tłoczonym karnecie z życzeniami świątecznym i noworocznymi "ANIOŁ PASTERZOM MÓWIŁ 1943 (3 przerobiona tuszem na cyfrę 4) DO SIEGO ROKU", bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.23 |
| 200 PLN Biete | |
73705 |
1942 "Wdowa", karta pocztowa czysta ze znakiem opłaty w kolorze czerwonobrązowym - odcień ciemniejszy niż bardziej popularny brązowoczerwony (część z niewielkiego nakładu 415 szt.); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp1 |
| 1 800 PLN Biete | |
73706 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, całostka z obiegu pocztowego, gwarancja. | Fi.Cp2 |
| 100 PLN Biete | |
73707 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, nie retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.Cp2Iax |
| 200 PLN Biete | |
73708 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, nie retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, karta z oryginalnego obiegu pocztowego wysłana 23.XII, doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp2Iax |
| 150 PLN Biete | |
73709 |
1942 całostka ze stemplem okolicznościowym "Zieleńce 18-VI-1792", gwarancja. | Fi.Cp2Iby |
| 100 PLN Biete | |
73710 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, całostka z obiegu. | Fi.Cp2Iy |
| 150 PLN Biete | |
73711 |
1942 Matka Boska Obozowa i Matka Boska Ostrobramska, zestaw dwóch czystych kart pocztowych; dobry stan zachowania (niewielkie niebieskie przebarwienia na froncie i odwrocie); gwarancja Schmutz. | Fi.Cp3-4 |
| 500 PLN Biete | |
73712 |
1942 Matka Boska Obozowa, całostka z obiegu pocztowego z dodatkowa opłata znaczkiem dopłaty, na odwrocie gwarancja. | Fi.Cp4, D3 |
| 500 PLN Biete | |
73713 |
1942 Lotnik, uszkodzona (prawie niewidoczna) litera A w POCZTÓWKA, całostka - druk biblioteczny wysłany 30.01.1943; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp5 |
| 500 PLN Biete | |
73714 |
1942 Lotnik, całostka wysłana 23.XII, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.Cp5 |
| 150 PLN Biete | |
73715 |
1942 Lotnik, całostka, nietypowo obrócony znak opłaty, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja. | Fi.Cp5 |
| 150 PLN Biete | |
73716 |
1942 Lotnik, całostka z suchym tłoczeniem napisu "NAJLEPSZE ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE I N.ROKU 1943" z obiegu pocztowego, gwarancja Walocha. | Fi.Cp5 |
| 180 PLN Biete | |
73717 |
1942 lotnik, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp5y2 |
| 100 PLN Biete | |
73718 |
1942 kartka obozowa z życzeniami opłacona przez odbiorcę znaczkiem dopłaty, gwarancja. | Fi.D1 |
| 300 PLN Biete | |
73719 |
1942 zawiadomienie z apteki obozowej, kartka z rzadkim stemplem "APTEKA OBOZOWA" i "Lekarstwo / Okulary do odebrania" przesłana na koszt odbiorcy 4.11., pobranie należności od adresata zielonym znaczkiem dopłaty za 10 fen. zazwyczaj spotykanym grzecznościowo kasowanym, prawidłowo użyty na oryginalnych przesyłkach niezwykle rzadki, gwarancja Schmutz. | Fi.D1 |
| 800 PLN Biete | |
73720 |
1942-43 Cyfry, kompletna seria dopłat na wycinkach (Fi.595.-), czerwonobrązowe z kasownikiem okolicznościowym, zielone z czerwonym obiegowym, a ciemnobrązowy i jasnobrązowe ze zwykłym obiegowym, gwarancja. | Fi.D1-4 |
| 540 PLN Biete | |
73721 |
1942-43 Cyfry, kasowana seria znaczków dopłaty - wszystkie podstawowe odmiany (Fi.720.-), gwarancja Krawczyk, gwarancja. | Fi.D1-4 |
| 650 PLN Biete | |
73722 |
1942-43 Cyfry, czysta seria znaczków dopłaty z większą ilością odmian niż zwykle, gwarancja - w tym oba najdroższe znaczki Schmutz, Krawczyk, gwarancja. | Fi.D1-4 |
| 1 000 PLN Biete | |
73723 |
1942 znaczki dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Schmutz. | Fi.D1y, D3y |
| 400 PLN Biete | |
73724 |
1942 cyfry, znaczki dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Kronenberg (podpis). | Fi.D1y, D3y |
| 300 PLN Biete | |
73725 |
| 400 PLN Biete | |
73726 |
1942 seria znaczków dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Schmutz. | Fi.D1y, D3y |
| 480 PLN Biete | |
73727 |
1942 Wystawa Filatelistyczna, niebezpieczne fałszerstwo znaczka z bloku Madonna. | Fi.bl (2) FFi |
| 150 PLN Biete | |
73728 |
1942 150-lecie bitwy pod Zieleńcami, rzadki czysty blok z narożnikami w słabszym stanie, gwarancja. | Fi.bl.1 |
| 1 100 PLN Biete | |
73729 |
1942 Virtuti Militari - 150 lecie bitwy pod Zieleńcami, najrzadszy blok Woldenbergu kasowany okolicznościowo (Fi.1100.-), gwarancja. | Fi.bl.1 |
| 1 000 PLN Biete | |
73730 |
1942 150-lecie bitwy pod Zieleńcami, blok stemplowany kasownikiem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu. Gwarancja Walocha. | Fi.bl.1 |
| 900 PLN Biete | |