Die Auktion endet am 02.12.2024
Die Auktion endet in:

Aktuelle Auktion Feldpost im II Weltkrieg

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
73030

1943 pamiątkowa kartka polskie poczty polowej w Wielkiej Brytanii.


100 PLN
Biete
73031

1943 pamiątkowa kartka polskie poczty polowej w Wielkiej Brytanii.


100 PLN
Biete
73032

1943 Święto Morza, jedna nalepka propagandowa z serii - SŁOWIANIE NA OCEANY, wydanych przez zjednoczone organizacje podziemne: KOP, OW, ZPN oraz MIECZ i PŁUG.


30 PLN
Biete
73033

1943 Polskie jednostki na Środkowym Wschodzie - Irak, lotniczy list polecony hinduski wysłany 3.08.43 za pośrednictwem poczty polowej 113 do polskiego przedstawicielstwa w Nairobi w Brytyjskiej Afryce Wschodniej, stempel cenzury 112 z parafką cenzora, walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


250 PLN
Biete
73034

1943 list lotniczy (całostka) z Tel-Avivu, wysłany 21.08.43 do jednostki o kryptonimie pocztowym C.M.F.61 (Biuro Cenzury Rachunkowej Risthon w Palestynie), stempel biura cenzury z numerem 109 i stempel odbiorczy poczta Polowej nr 112.


100 PLN
Biete
73035

1943 konspiracyjna poczta dla wojskowych Polska-Lizbona-Anglia, karta wysłana z Warszawy na "adres konspiracyjny" w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK - który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju - przeznaczone dla żołnierza w Anglii; stemple cenzur, na odwrocie stempel "POLSKI KOMITET OPIEKI / DELEGTURA w CALDAS DA RAINHA / M.O.S. W. / LISTA N.º ... N.º" z dopisanymi numerami, walor o bardzo ładnie udokumentowanym obiegu na każdym etapie wędrówki przesyłki, dobry stan zachowania.


180 PLN
Biete
73036

1943 Święto Morza, seria nalepek propagandowych w parkach poziomych - SŁOWIANIE NA OCEANY i POTĘGA POLSKI TO KOLONIE, wydanych przez zjednoczone organizacje podziemne: KOP, OW, ZPN oraz MIECZ i PŁUG, winietki za 10 zł z dolnym marginesem, na prawej powtarzalny błąd na poz.38 "wyspa u wybrzeży Angoli"; bardzo dobry stan zachowania.


300 PLN
Biete
73037

1943 Święto Morza, seria nalepek propagandowych - SŁOWIANIE NA OCEANY i POTĘGA POLSKI TO KOLONIE, wydanych przez zjednoczone organizacje podziemne: KOP, OW, ZPN oraz MIECZ i PŁUG, lekko zgięte.


60 PLN
Biete
73038

1943 Święto Morza, seria nalepek propagandowych - SŁOWIANIE NA OCEANY i POTĘGA POLSKI TO KOLONIE, wydanych przez zjednoczone organizacje podziemne: KOP, OW, ZPN oraz MIECZ i PŁUG, bardzo dobry stan zachowania.


100 PLN
Biete
73039

1943 nalepki poczty podziemnej na dozbrojenie oddziałów samoobrony Armii Podziemnej.


700 PLN
Biete
73040

1943 "adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, list wysłany z Warszawy do adresata w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymania paczki, w rzeczywistości poprzez PCK, zalepka cenzury Wermachtu, który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju, na odwrocie stempel odbiorczy.


100 PLN
Biete
73041

1943 "adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, karta wysłana z Borysławia do adresata w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymania paczki, w rzeczywistości poprzez PCK, cenzura Wermachtu i stempel odbiorczy, który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju.


200 PLN
Biete
73042

1943 Armia Andersa w ZSRR, potwierdzenie odbioru opłaty za wysłanie paczki wysłanej do rodziny pozostałej w Związku Sowieckim.


500 PLN
Biete
73043

1944 Poczta Obwodu Pińczowskiego AK, unikalna seria o nakładach poszczególnych znaczków; 84, 56, 340 i 79 sztuk, przygotowana ale ze względu na kontrofensywę niemiecką nie wprowadzona do obiegu; mimo zakopania całego wydania przez jakiś czas w ziemi, każdy znaczek zachował się w bardzo ładnym stanie; gwarancja każdy znaczek Mikstein, rzadko oferowane w komplecie.

Fi.1-4
4 800 PLN
Biete
73044

1944 Poczta Obwodu Pińczowskiego AK, unikalna seria o nakładach poszczególnych znaczków; 84, 56, 340 i 79 sztuk, przygotowana ale ze względu na kontrofensywę niemiecką nie wprowadzona do obiegu, ze względu na zakopania całego wydania przez jakiś czas w ziemi znaczki w słabszym stanie, rzadko oferowane w komplecie, każdy znaczek fotoatest.

Fi.1-4
3 400 PLN
Biete
73045

1944 znaczek poczty obwodu pińczowskiego AK, znaczek bez gumy, reperowany górny lewy róg, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.3
400 PLN
Biete
73046

1944 znaczek poczty obwodu pińczowskiego AK, znaczek bez gumy, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.3
500 PLN
Biete
73047

1944 znaczek poczty obwodu pińczowskiego AK, znaczek bez gumy, gwarancja Mikstein, Walocha.

Fi.3
450 PLN
Biete
73048

1944 rzadki datownik poczty polowej z angielską nazwą miesięca, list z Włoch wysłany 14.VI. z poczty polowej 131 do żołnierza jednostki o oznaczeniu kodowym P/70 na skrytkę pocztową 260 w urzędzie Londyn EC1, okrągły fioletowy stempelek cenzury "OCENZUROWANO EXAMINED BY CENSOR" z odwróconą liczbą "52" (Wagner 52/I) i dopisanym numerem cenzora "527", datownik "POLSKA POCZTA POLOWA Nr.1 POLISH FIELD POST OFFICE No.1" z datą 22 JUL 1940, dotychczas znany jest taki datownik, ale z datą gdzie miesiąc oznaczony jest cyframi rzymskimi, według literatury równocześnie funkcjonowały trzy egzemplarze takich datowników, być może jeden z nich - stosowany tylko wyjątkowo - miał datę z angielską nazwą miesiąca; zwraca uwagę rzadko spotykany pomocniczy stempelek "FROM:P/73 TO:90-PERS. POLISH FORCES"; wyjątkowy walor o skomplikowanym obiegu pocztowym w słabszym stanie zachowania.

Fi.4, 6
800 PLN
Biete
73049

1944 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Iran, specjalny list lotniczy wysłany z Teheranu do żołnierza polskiego w Londynie, nadawczy datownik hinduskiej poczty polowej "F.P.O. No103" z datą "9 SEP 44", okrągły fioletowy stempelek polskiej cenzury w Bagdadzie "CENZUROWANO EXAMINED BY CENSOR 53", przesyłka dotarła do Londynu - datownik z datą 3 OCT (3.10), gdzie ją przeadresowano i dosłano do jednostki o kryptonimie P/75 (1 Oficerski Batalion Szkolny), następnie 4.X - datownik "POLSKA POCZTA POLOWA Nr.1 POLISH FIELD POST No1" - skierowano ją do jednostki o kryptonimie P/80 (2 Oficerski Batalion Szkolny), wreszcie 12.X - datownik "POLSKA POCZTA POLOWA Nr.1 POLISH FIELD POST No1" odciśnięty na wcześniejszej odbitce - przesłano ją do jednostki o kryptonimie P/84 (Dowództwo Ośrodka Szkolenia Bojowego) i skutecznie doręczono; walor o skomplikowanym, ładnie udokumentowanym, obiegu pocztowym; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.6
600 PLN
Biete
73050

1944 "THERE MUST NOT BE A NEW PARTITION OF POLAND" - "NIE WOLNO DOPUŚCIĆ DO NOWEGO ROZBIORU POLSKI" niezwykle rzadko spotykany stempelek propagandowy (nieopisany w katalogu Myślickiego) na odwrocie listu wysłanego 10.XI z polskiej poczty polowej nr.1 do jednostki o oznaczeniu kodowym P/108 (1 pułk pancerny 1DPanc gen.Stanisława Maczka) na kontynencie.

Fi.8
500 PLN
Biete
73051

1944 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, karta wysłana z Warszawy do adresata w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymania paczki, w rzeczywistości poprzez PCK, który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju, okrągły stempel cenzury Wehrmachtu, a na odwrocie ślady cenzury chemicznej przeprowadzanej w celu poszukiwania ukrytego tekstu.

Fi.73, 74, Cp9II
200 PLN
Biete
73052

1944 "adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, karta wysłana z Warszawy do adresata w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymania paczki, w rzeczywistości poprzez PCK, cenzura Wermachtu i stempel odbiorczy, który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju.

Fi.73, 74, Cp9II
200 PLN
Biete
73053

1944 konspiracyjna poczta dla wojskowych Polska - Lizbona - Anglia, karta wysłana z Krakowa do Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK na "adres konspiracyjny" w Lizbonie gdzie sortowano i dosyłano do odbiorców w Anglii, stempelki różnych cenzur.

Fi.77, Cp9II
200 PLN
Biete
73054

1944 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, ekspresowa karta pocztowa wysłana z Warszawy do adresata w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymania paczki, w rzeczywistości poprzez PCK, który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju, okrągły stempel cenzury Wehrmachtu, a na odwrocie ślady cenzury chemicznej przeprowadzanej w celu poszukiwania ukrytego tekstu.

Fi.86, Cp8II
200 PLN
Biete
73055

1944 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, polecona karta pocztowa wysłana z Warszawy do adresata w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK, który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju, okrągły stempel cenzury Wehrmachtu, na frocie stempel odbiorczy i ślady cenzury chemicznej przeprowadzanej w celu poszukiwania ukrytego tekstu.

Fi.111, Cp88II
180 PLN
Biete
73056

1944 list wysłany jako SS-Feldpost z Warszawy z kasownikiem propagandowym.

Fi.Xb
250 PLN
Biete
73057

1944 III Rzesza, Dzień Armii, rodzaje uzbrojenia, seria czysta.


Mi.873-85
35 PLN
Biete
73058

1944 Armia Czerwona, formularz wysłany 27.7 z poczty polowej 10330 do Moskwy, cenzura 00446, datowniki odbiorcze; karta pionowo zgięta; ze zbiorów J.Falkowskiego.


50 PLN
Biete
73059

1944 "27 LAT WIELKIEJ SOCJALISTYCZNEJ REWOLUCJI PAŹDZIERNIKOWEJ" - listownik z propagandową ilustracją, wysłany 24.12 z terenów polskich za pośrednictwem poczty polowej 42662 (3425 szpital dla lekko rannych), adresowany do miejscowości w rejonie Zdołbunowa, cenzura nr.12206, datownik odbiorczy; doskonały stan zachowania.


250 PLN
Biete
73060

1944 nalepki Polskiego Czerwonego Krzyża.


30 PLN
Biete
73061

1944 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, list lotniczy wysłany 5.I z Brantford w Kanadzie do polskiego lotnika Dywizjonu Bombowego 301 Władysława Kozioła, adresowany do Polish Air Force Mail w Blackpool; minimalnie słabszy stan zachowania.


60 PLN
Biete
73062

1944 "BOHATERSKIM TYŁOM PIERWSZOMAJOWE POZDROWIENIA Z FRONTU" - karta z propagandową ilustracją wysłana 9.V z poczty polowej 30522 do miejscowości Wolsk, cenzura 16339, datownik odbiorczy; przyzwoity stan zachowania, wyjątkowy dla przesyłek z Frontu Wschodniego.


300 PLN
Biete
73063

1944 III Rzesza, list do miejscowości Stary Lesieniec (Alt-Lässig) na Dolnym Śląsku, wysłany 9.6 za pośrednictwem poczty polowej 11449 przydzielonej od marca 1944 do "4.Batterie technische Artillerie-Abteilung (mot.)91"; datownik nadawczy tzw. "Neutraler Stempel" z rzymską cyfrą "VII" na górze i literą "v" na dole (wysoka wycena katalogowa!!!), zalepka cenzury; doskonały stan zachowania.


150 PLN
Biete
73064

1944 II Korpus Polski we Włoszech, NIEODNOTOWANY STEMPELEK POLSKIEGO CENZORA, od końca października 1944 roku cenzorzy używali kwadratowych lub owalnych trzycyfrowych stempelków - aerograf bożonarodzeniowy z patriotyczną ilustracją i życzeniami "Serdeczne Życzenia Świąteczne i Noworoczne" wysłany w grudniu "z Włoch" do Edynburga, okrągły stempelek cenzury polskiej nr.111 i owalny stempelek 564 cenzora - nieodnotowany w fundamentalnej pracy R.Wagnera dotyczącej poczt polowych II Korpusu; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

W 1941 roku poczta brytyjska wprowadziła w celu zmniejszenia obciążenia samolotów przesyłkami lotniczymi aerografy; nadawca pisał treść i adres na specjalnym formularzu, który następnie był cenzurowany i fotografowany na mikrofilmie, rolki filmów przewożono drogą lotniczą, a na miejscu odbioru z filmów wykonywano powiększenia w formacie 10 x 13 cm, wkładano do kopert okienkowych i wysyłano do odbiorców normalną drogą pocztową.


200 PLN
Biete
73065

1944 arkusz kartek dla żołnierzy niemieckiego Wermachtu, jedna kartka upoważniała do odbioru porcji 10g chleba.


160 PLN
Biete
73066

1944 arkusz kartek dla żołnierzy niemieckiego Wermachtu, jedna kartka upoważniała do odbioru porcji papierosów przysługujących na 10 dni.


160 PLN
Biete
73067

1944 pamiątkowa kartka polskie poczty polowej w Wielkiej Brytanii.


100 PLN
Biete
73068

1944 list niemieckiej poczty polowej z Stargardu.


120 PLN
Biete
73069

1944 Legion Ochotników Francuskich przeciw Bolszewizmowi (Légion des volontaires français) - kolaboracyjna francuska formacja zbrojna działająca na froncie wschodnim jako siła sojusznicza wobec wojsk niemieckich, list nadany z poczty polowej 03865B w Radomiu 12.07.44 do Paryża, fotoates Tust.


1 000 PLN
Biete