76740 |
1951 groszy, list polecony z Łagowa Lubelskiego do Warszawy opłacony znaczkami w nowej walucie z nadrukiem groszy typ 18 w barwie fioletowej. | Fi.531 Mi.669 |
| 60 PLN Biete | |
76741 |
1951 Bolesław Bierut, seria znaczków z pustopolami z lewej strony, czyste; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.533-40 Pw Mi.668-75 Zf |
| 400 PLN Biete | |
76742 |
1951 list lotniczy z Warszawy do Holandii. | Fi.534, 542 Mi.672, 680 |
| 10 PLN Biete | |
76743 |
1951 Bierut 15gr + 45gr - frankatura dwukolorowa, znaczki za 45 gr z pustopolami z lewej strony, zagraniczny list polecony wysłany 21.-3 z urzędu Katowice 2 do miejscowości Nova Rise w Czechosłowacji, datownik przejściowy urzędu Katowice 1, przesyłkę w kraju przeznaczenia poddano kontroli celnej, na odwrocie stemple PZF zezwalające na wysyłkę znaczków za granicę i datownik odbiorczy; dekoracyjna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym; bardzo dobry stan zachowania (jeden znaczek uszkodzony przy otwieraniu listu). | Fi.535, 539Pp Mi.671, 674 |
| 150 PLN Biete | |
76744 |
1951 groszy, list z Olsztyna do Gdańska opłacony znaczkiem w nowej walucie z fantazyjnym nadrukiem groszy typ 16 według Rosta w barwie fioletowej. | Fi.535, 547 Mi.673, 685 |
| 280 PLN Biete | |
76745 |
1951 kasownik okolicznościowy I Krajowego Zjazdu Polskiego czerwonego Krzyża w Warszawie. | Fi.541, 542 |
| 25 PLN Biete | |
76746 |
1951 groszy, list firmowy z Szczecina 2 do Gdańska opłacony znaczkiem w nowej walucie z nadrukiem typ 22 (grosze) w barwie fioletowej. | Fi.541, 657 Mi.679, 706 |
| 160 PLN Biete | |
76747 |
1951 rocznik znaczków czystych (Fi.429.-). | Fi.542-82 Mi.680-720 |
| 350 PLN Biete | |
76748 |
1951-1955 TOM II JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami, a także znaczki urzędowe z lat 1945-54 i znaczki dopłaty z lat 1951-53; aby ułatwić zakup wyłączono z niego blok 13ND, który można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 3280.- złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.542-809 Mi.680-953 |
| 2 700 PLN Biete | |
76749 |
1951 Kongres Ligi Kobiet, znaczek i kasownik okolicznościowy z kongresu. | Fi.546 |
| 25 PLN Biete | |
76750 |
1951 80. rocznica Komuny Paryskiej, znaczek z pustopolem z lewej strony, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.547 Mi.685 |
| 40 PLN Biete | |
76751 |
1951 80. rocznica Komuny Paryskiej, znaczek pustopolem. | Fi.547 Mi.685 |
| 25 PLN Biete | |
76752 |
1951 80. rocznica Komuny Paryskiej, czworoblok z pustopolami na lewym marginesie. | Fi.547 Mi.685 |
| 50 PLN Biete | |
76753 |
| 40 PLN Biete | |
76754 |
1951 80. rocznica Komuny Paryskiej, znaczek z podwójnym moletowaniem cyfry 5, gwarancja i opis Walocha. | Fi.547B1 Mi.685 |
| 25 PLN Biete | |
76755 |
1951 IV Międzynarodowy Wyścig Pokoju, komplet 4 kasowników okolicznościowych poszczególnych etapów rozegranych na terenie Polski z: Katowic, Wrocławia, Łodzi, up.Warszawa na ilustrowanych kartach wydanych staraniem Ligi Morskiej z VII serii z ilustracją "POSTOMINO MOLO I PLAŻA"; temat - KOLARSTWO. | Fi.549 Mi.687 |
| 60 PLN Biete | |
76756 |
1951 Święto Pracy, serie z odmianami papierów i ząbkowań. | Fi.549 Mi.687 |
| 120 PLN Biete | |
76757 |
1951 Święto Pracy, znaczek z ząbkowaniem ZL 10¾/13¾, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.549 Mi.687 |
| 20 PLN Biete | |
76758 |
1951 Święto Pracy, zestaw znaczka w różnych odmianach papierów i ząbkowań. | Fi.549 Mi.687 |
| 140 PLN Biete | |
76759 |
1951 "DNI OŚWIATY KSIĄŻKI I PRASY 3-15-v-1951r. KIERMASZ KSIĄŻKI" Warszawa 1, znaczek na ilustrowanej karcie wydanej staraniem Ligi Morskiej z VI serii z ilustracją "KOŁOBRZEG FRAGMENT PORTU RYBACKIEGO" ostemplowany okolicznościowo 3.V (Myślicki 51 016). | Fi.549 Mi.687 |
| 40 PLN Biete | |
76760 |
1951 Święto Pracy, parka znaczków z przesuniętą perforacją poziomą na krawędź rysunku znaczka. | Fi.549 |
| 50 PLN Biete | |
76761 |
1951 kasownik okolicznościowy Dni Oświaty Książki i Prasy z Warszawy. | Fi.549 |
| 25 PLN Biete | |
76762 |
1951 Nowa Huta, seria z odmianami papieru. | Fi.550-3 Mi.690-3 |
| 120 PLN Biete | |
76763 |
| 800 PLN Biete | |
76764 |
1951 Nowa Huta, próba znaczka w kolorze czerwonym, definitywny znaczek wydano w kolorze niebieskim, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.550P Mi.6902 |
| 1 100 PLN Biete | |
76765 |
1951 Nowa Huta, próba znaczka w barwie czerwonej, gwarancja i oznaczenie. | Fi.550P1 Mi.690 |
| 1 000 PLN Biete | |
76766 |
1951 Nowa Huta, narożny znaczek z numerem walca na górnym marginesie. | Fi.551 |
| 35 PLN Biete | |
76767 |
1951 Międzynarodowy dzień dziecka, blok legitymacyjny z oznaczeniami formy drukowej pod 100. znaczkiem. | Fi.554 Mi.688 |
| 80 PLN Biete | |
76768 |
1951 Międzynarodowy Dzień Dziecka, seria stemplowana kasownikiem pierwszego dnia obiegu. | Fi.554-5 FDC Mi.688-9 |
| 50 PLN Biete | |
76769 |
1951 I Kongres Nauki Polskiej, seria z odmianami. | Fi.556-61 Mi.694-9 |
| 150 PLN Biete | |
76770 |
1951 I Kongres Nauki Polskiej, znaczek z silnie przesuniętym ząbkowaniem. | Fi.556MK Mi.694 |
| 250 PLN Biete | |
76771 |
1951 I Kongres Nauki Polskiej - Mikołaj Kopernik, narożna parka znaczków z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.560 Mi.698 |
| 45 PLN Biete | |
76772 |
1951 I Kongres Kultury Polskiej - Mikołaj Kopernik, arkusz sprzedażny znaczka za 1,15 zł złożony w połowie, w arkuszu znaczki z błędami "kreska na ukos rysunku" i "zniekształcone T w POCZTA". | Fi.560 ark. (560B1, B2) Mi.698 |
| 400 PLN Biete | |
76773 |
1951 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.561 Mi.699 |
| 40 PLN Biete | |
76774 |
1951 Feliks Dzierżyński, parka z pustopolem na lewym marginesie. | Fi.562 Mi.700 |
| 40 PLN Biete | |
76775 |
1951 7. rocznica Manifestu Lipcowego, serie z odmianami papierów. | Fi.563-5 Mi.702-4 |
| 300 PLN Biete | |
76776 |
1951 7. rocznica Manifestu Lipcowego, seria czysta (Fi.100.-). | Fi.563-65 Mi.702-04 |
| 100 PLN Biete | |
76777 |
1951 7. rocznica Manifestu Lipcowego, seria czysta w czworoblokach (Fi.400.-), lewy górny znaczek za 45 gr z błędem "wyszczerbiony narożnik i pionowa szrama na policzku Bieruta"; rzadkie w czworoblokach, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.563-65 Mi.702-04 |
| 700 PLN Biete | |
76778 |
1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój w Berlinie, znaczek z usterką "plama pod gołąbkiem". | Fi.566 Mi.701 |
| 10 PLN Biete | |
76779 |
1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój w Berlinie, kreska na marginesie na prawym znaczku. | Fi.566 Mi.701 |
| 10 PLN Biete | |