Die Auktion endet am 02.12.2024

Aktuelle Auktion Volksrepublik Polen 1944-1952

76260

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 15 zł o ząbkowaniu ZL11½ z błędem na poz.22 "mała kropka na marginesie pod literą O wyrazu POLSKA"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.494 B
Mi.529
40 PLN
Biete
76261

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 15 zł o ząbkowaniu ZL11½ z błędem na poz.4 "kropka wewnątrz litery O wyrazu POKÓJ"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.494 B
Mi.529
40 PLN
Biete
76262

1949 5. rocznica Manifestu Lipcowego, seria w czworoblokach.

Fi.495-7
Mi.530-2
100 PLN
Biete
76263

Fi.495-97
Mi.530-32
30 PLN
Biete
76264

1949 5. rocznica Manifestu Lipcowego, seria na kopercie skasowana okolicznościowo na kopercie 29.7 (Myślicki 49 052).

Fi.495-97
Mi.530-32
40 PLN
Biete
76265

1949 pojedyncza frankatura na miejscowym liście z Warszawy 2.8.49.

Fi.496
Mi.531
25 PLN
Biete
76266

Fi.498-500
Mi.533-5
100 PLN
Biete
76267

1949 75. rocznica Światowego Związku Pocztowego (UPU), ładnie frankowany polecony list lotniczy wysłany 17.1.1950 z Warszawy do Chicago, datowniki odbiorcze na odwrocie; gwarancja.

Fi.498-500, 453, 472
Mi.533-35, 500, 518
120 PLN
Biete
76268

1949 75. rocznica Światowego Związku Pocztowego, projekt w barwie zielonej odbiegający znacznie od ostatecznie przyjętych wzorów wykonanych stalorytem, zamiast napisu POLSKA oznaczenie P.W.P.W. (Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych), drukowane w dwunastoznaczkowych arkusikach z wzorów przygotowanych do wydań z lat 1945/50.

Fi.498P
300 PLN
Biete
76269

Fi.498P
300 PLN
Biete
76270

Fi.498P
300 PLN
Biete
76271

1949, projekty w barwie fioletowej wydań; sławni Polacy, miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej i 75. rocznica Światowego Związku Pocztowego, odbiegające znacznie od ostatecznie przyjętych wzorów wykonanych stalorytem, zamiast napisu POLSKA oznaczenie P.W.P.W. (Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych), drukowane w dwunastoznaczkowych arkusikach z wzorów przygotowanych do wydań z lat 1945/50.

Fi.498P, 505P, 508P
1 200 PLN
Biete
76272

1949 Kongres Jedności Ruchu Ludowego, seria w czworoblokach.

Fi.501-4
Mi.539-42
110 PLN
Biete
76273

1949 Kongres Jedności Ruchu Ludowego, pojedyncza frankatura znaczka za 35 zł na liście z Poznania do Holandii.

Fi.504
Mi.542
25 PLN
Biete
76274

1949 sławni Polacy, seria w czworoblokach.

Fi.505-7
Mi.536-8
130 PLN
Biete
76275

Fi.508
Mi.543
12 PLN
Biete
76276

1949 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, czworoblok.

Fi.508
Mi.543
40 PLN
Biete
76277

Fi.Cp120
20 PLN
Biete
76278

1949 książeczka Pocztowej Kasy Oszczędności.

20 PLN
Biete
76279

1949 kompletny arkusik dwunastu prób/projektów odbiegających znacznie od ostatecznie przyjętych wzorów wykonanych stalorytem, zamiast napisów i nominału oznaczenie P.W.P.W. (Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych), dwie próby wydania Majdanek i 75-lecia UPU, po jednej Święta Morza, Warszawa oskarża, wydania lotniczego i znaczków z podobizną Słowackiego, Chopina i Mickiewicza.

3 500 PLN
Biete
76280

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, dekoracyjnie ofrankowany list polecony, w tym znaczkami nieodnotowanymi z przedrukiem: wydanie lotnicze z 1946 5 zł, 25 zł, 30 zł, seria Kongres Jedności 8.XII, Marchlewski; wysłany 11.1.51 z miejscowości Tuchów do Tarnowa, na odwrocie datownik odbiorczy z 12.1; efektowny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (same znaczki kasowane Mi.124 euro).

Fi.395, 399, 400, 470, 475, 479-81, 482-84, 512
Mi.A564, A565, B565, 607-12, 621, 626, 649
250 PLN
Biete
76281

1950 "groszy - lokalny", Cibórz, wydanie lotnicze, nienotowany dotąd znaczek za 20 zł. z fioletowym stempelkiem typu 39, gwarancja Krawczyk.

Fi.398
Mi.565
125 PLN
Biete
76282

1950 list polecony z Krakowa 19.4.50 do Warszawy, automatyczna erka, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.398, 513
30 PLN
Biete
76283

1950 groszy, list z Warszawy do Katowic opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 23 w kolorze fioletowym.

Fi.398, 525
Mi.554, 565
25 PLN
Biete
76284

1950 "groszy" - Emil Zegadłowicz, czysty znaczek za 5+15 zł. z dyrekcyjnym nadrukiem groszy czerwonym stempelkiem typu 3 stosowanym w Katowicach i Krakowie, to znaczek z wysoką dopłatą, wycofany już z obiegu i nie notowany w Michlu, gwarancja Krawczyk.

Fi.419
50 PLN
Biete
76285

1950 "groszy", Kultura Polska (I), nieząbkowana seria czysta z dyrekcyjnymi nadrukami "groszy" różnych typów, wartość 2 zł z nadrukiem (do niedawna bardzo wysoko wyceniana w katalogu Michel, obecnie niekatalogowana) typu 24 - Warszawa; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.420-27A
Mi.566-572B
300 PLN
Biete
76286

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Kultura polska, nienotowany dotąd znaczek za 1 zł. z fioletowym stempelkiem typu 31, gwarancja Krawczyk.

Fi.420B
Mi.566A
125 PLN
Biete
76287

1950 groszy, parka znaczków z nadrukiem groszy typ 24 w barwie niebieskiej, jeden znaczek z nadrukiem odwróconym, na odwrocie stempelek PPF 1 - Polskiego Przedsiębiorstwa Filatelistycznego.

Fi.421B
20 PLN
Biete
76288

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, niedostatecznie opłacony dekoracyjnie ofrankowany list polecony, w tym znaczkami nieodnotowanymi z przedrukiem: Kultura Polska znaczki ząbkowane za 3 zł (I) i 15 zł (II), Kongres Jedności XII 25 zł, dodatkowo Prezydent (rotogr.) 5 zł czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.6.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu; wysłany 10.1.51 z Tarnowa do miejscowości Tuchów, na odwrocie datownik odbiorczy z 11.1; efektowny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (same znaczki kasowane Mi.73 euro).

Fi.422B, 435B, 439, 470, 472, 484, 525
Mi.567A, 578A, 582, 612, 621, 623, 657
150 PLN
Biete
76289

1950 "groszy - lokalny", Tomaszów Mazowiecki, Kultura polska, nienotowany dotąd znaczek za 5 zł. z fioletowym stempelkiem rzadkiego typu 47, gwarancja Krawczyk.

Fi.423B
Mi.568A
150 PLN
Biete
76290

1950 "groszy" - wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, czysty znaczek za 5+5 zł. z dyrekcyjnym nadrukiem groszy czarnym stempelkiem typu 23 stosowanym w Warszawie, to znaczek z wysoką dopłatą, wycofany już z obiegu i nie notowany w Michlu, mały ślad po podlepce, gwarancja Krawczyk.

Fi.428
40 PLN
Biete
76291

1950 groszy nadruk lokalny Niemodlin, znaczek z podwójnym nadrukiem groszy typ 32 w barwie czarnej, gwarancja Czwiertnia.

Fi.429B
35 PLN
Biete
76292

1950 groszy nadruk lokalny Bielsko 2, znaczek z podwójnym nadrukiem groszy typ 28 w barwie fioletowej, gwarancja Czwiertnia.

Fi.429B
35 PLN
Biete
76293

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, dekoracyjnie ofrankowany list polecony w tym znaczkami nieodnotowanymi z przedrukiem: Kultura Polska II za 20 zł nieząbkowany czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.VIII i 5 zł ząbkowane, Kultura Polska I za 3 zł i 6 zł ząbkowane, wysłany 10.1.51 z Tarnowa do miejscowości Tuchów, datownik odbiorczy z 11.1 na odwrocie; efektowny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (same znaczki kasowane Mi.97 euro).

Fi.436A, 422B, 424B, 432B, 471, 525
Mi.579B, 567A, 569A, 575A, 622, 657
200 PLN
Biete
76294

1950 "groszy" - brat Albert, czysty znaczek za 2+18 zł. z dyrekcyjnym nadrukiem groszy czerwonym stempelkiem typu 3 stosowanym w Katowicach i Krakowie, to znaczek z wysoką dopłatą, wycofany już z obiegu i nie notowany w Michlu, gwarancja Krawczyk.

Fi.443
50 PLN
Biete
76295

1950 list polecony z Siemianowic Śląskich do Czechosłowacji.

Fi.445, 477
10 PLN
Biete
76296

1950 groszy, list firmowy z Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym.

Fi.446
Mi.587
15 PLN
Biete
76297

1950 groszy, list z Udanina do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym.

Fi.446
Mi.587
15 PLN
Biete
76298

1950 groszy, list z Brzeźna koło Sieradza do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 5 w barwie czarnej.

Fi.446
Mi.587
50 PLN
Biete
76299

1950 groszy, list z Wrocławia do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w barwie fioletowej, gwarancja Petriuk.

Fi.446
Mi.587
25 PLN
Biete